galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[R: Saga] Hobbit: Górą i Dołem
Autor Wiadomość
ojbodzio
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012   [R: Saga] Hobbit: Górą i Dołem

Kolejny, duży dodatek już zapowiedziany.
Dwie nowe karty:





A całość tekstu tutaj:

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3199

Ale będzie jazda :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Nie 20 Sty, 2013, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012   

Fajnie, martwi mnie tylko to opóźnienie polskich dodatków... :?
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012   

Opóźnienie polskich dodatków jest faktycznie mocno niepokojące, zaczynam się bać czy galakta nie porzuca władcy...

w temacie nowego dodatku, najpierw drobna uwaga dla "bodzia" - jak już robisz zajawkę na forum, to chociaż pisz to jakoś składnie, podejrzewam że dodatek będzie miał jednak więcej niż 2 karty :P po za tym 3 przymiotniki bez przecinków to jakaś masakra :P

warto też zaznaczyć, że nie zbadałeś dobrze tematu, bo pokazano więcej kart na osobnej stronie dodatku - TUTAJ




moim zdaniem sama forma sfery Bagginsa oraz Bilba jako czwartego bohatera "przechodniego" jest bardzo ciekawa i intrygująca :D

jak widzimy bilbowe specjalne karty są naprawdę mocne, ale jako że nie da się zwiększyć jego zasobów, trzeba będzie strategicznie nimi zarządzać :)

karty skarbów także wyglądają naprawdę ciekawie - jestem ciekaw jak się sprawdzą w grze :)

inną ciekawostką jest to, że prawdopodobnie nie będzie to duży dodatek, o który będzie oparta kolejna seria małych scenariuszy, ponieważ w artykule napisano, że historia z Hobbita (tutaj przedstawiona w połowie) zostanie dokończona w kolejnym dodatku (potwierdzono duży dodatek w 2 połowie 2012), więc raczej seria małych dodatków będzie oparta o to, co już mamy, albo będzie jeszcze jeden duży dodatek :D
po za tym Hobbit ma określenie "saga expansion", które do tej pory nie pojawiało się :)

 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

Na stronie tego dodatku:

The Hobbit: Over Hill and Under Hill are drawn directly from the first half of The Hobbit, and a second Saga Expansion to be released later in 2012 .

Natomiast W opisie w produktach jest napisane:


The Hobbit: Over Hill and Under Hill is the first Saga Expansion for The Lord of the Rings: The Card Game

Czyli już wiadomo, że będzie drugi dodatek Sagi jeszcze w tym roku. Mam wrażenie, że jednak nie dostaniemy drugiego dużego dodatku, który poprowadziłby nam zupełnie nowy cykl. A przygód Bilba Bagginsa można by wymyślec na cały cykl, ale o tym by chyba napisali. Więc sam nie wiem co o tym myślec...

Natomiast co do kart skarbów to mam nadzieje, że będą one zdobywane tak jak punkty zwycięstwa, czyli podczas trudnych starc z przeciwnikami, lub po zbadaniu trudnego obszaru. No cóż... pożyjemy zobaczymy ;)
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

@Berestaszek

dzięki że napisałeś praktycznie to samo co ja drugi raz, kolejnym razem obiecuje używać pogrubienia żeby nie było wątpliwości
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

w sumie racja :? Wybacz moja wina natomiast druga część postu nadal jest ok :)
 
     
ojbodzio
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

Przepraszam za błędy, ale pisałem wczoraj na szybkości, a jestem dyslektykiem i takie rzeczy wychodzą.
A co do samego dodatku, to po dłuższym zastanowieniu jestem troszeczkę zawiedziony bo po co opowiadać historię już raz opowiedzianą dosyć dokładnie przez mistrza Tolkiena. Mam nadzieję że scenariusz nie będzie się za dokładnie pokrywał z książką, tylko zostaną opowiedziane nieliczne aspekty, które w powieści nie były za dokładnie opisane (droga od Bag End do Rivendell).
A co do samej nowej strefy, to pokładam w niej duże nadzieje, że będzie ona dalej rozwijana nie tylko w dużych dodatkach.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

ojbodzio napisał/a:
zostaną opowiedziane nieliczne aspekty, które w powieści nie były za dokładnie opisane (droga od Bag End do Rivendell)

Hmmm nie mylisz przypadkiem filmu z książką? Jackson nie postarał się w tym temacie ale Tolkien...
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

ojbodzio napisał/a:
Przepraszam za błędy, ale pisałem wczoraj na szybkości, a jestem dyslektykiem i takie rzeczy wychodzą.
A co do samego dodatku, to po dłuższym zastanowieniu jestem troszeczkę zawiedziony bo po co opowiadać historię już raz opowiedzianą dosyć dokładnie przez mistrza Tolkiena. Mam nadzieję że scenariusz nie będzie się za dokładnie pokrywał z książką, tylko zostaną opowiedziane nieliczne aspekty, które w powieści nie były za dokładnie opisane (droga od Bag End do Rivendell).
A co do samej nowej strefy, to pokładam w niej duże nadzieje, że będzie ona dalej rozwijana nie tylko w dużych dodatkach.


no ale właśnie dlatego warto tę historię wykorzystać, że była doskonale opowiedziana przez Tolkiena - kto z nas czytając np o bitwie 5 armii nie chciałby przeżyć jej jak któryś z bohaterów ?
po co wymyślać naciągane scenariusze, skoro książka zawiera świetne pomysły ?

a nowa strefa na 99.9% będzie wykorzystywana tylko w Hobbicie i nie rozwijana po za nim
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

l33tm4st3r napisał/a:

a nowa strefa na 99.9% będzie wykorzystywana tylko w Hobbicie i nie rozwijana po za nim



To ogólnie rzecz ujmując powinno być logiczne,oby tylko ffg nas nie zaskoczyło tą sferą na stałe...


Cytat:
Natomiast co do kart skarbów to mam nadzieje, że będą one zdobywane tak jak punkty zwycięstwa, czyli podczas trudnych starc z przeciwnikami, lub po zbadaniu trudnego obszaru.





Również mam taką nadzieję. Inaczej Orcrist byłby...
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

A ja mam nadzieję, że sfera wejdzie na stałe :smile: . Więcej opcji budowania talii.
 
     
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

No i już wiemy gdzie pojawi się karta Thorina z której zrezygnowano w podstawce. :cool:
 
     
Stephan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

kufel napisał/a:
Cytat:
zostaną opowiedziane nieliczne aspekty, które w powieści nie były za dokładnie opisane (droga od Bag End do Rivendell)



Hmmm nie mylisz przypadkiem filmu z książką? Jackson nie postarał się w tym temacie ale Tolkien...


Uo matko, czyżbym był przegapił premierę filmowego Hobbita? :shock:
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

Stephan napisał/a:
kufel napisał/a:
Cytat:
zostaną opowiedziane nieliczne aspekty, które w powieści nie były za dokładnie opisane (droga od Bag End do Rivendell)



Hmmm nie mylisz przypadkiem filmu z książką? Jackson nie postarał się w tym temacie ale Tolkien...


Uo matko, czyżbym był przegapił premierę filmowego Hobbita? :shock:



Po prostu kufel się zamotał, nasz drogi Inkwizytorze.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

Miałem na myśli Władcę
@Stephan: darujesz sobie w końcu ten ciągły flejm?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14