galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BSG - lot 9 - temat dla graczy
Autor Wiadomość
raeone 
Demigod

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   BSG - lot 9 - temat dla graczy

To jest właściwy temat gry: tutaj deklarujecie akcje, dyskutujecie o
strategii i obrzucacie się oskarżeniami. Pewnie tu również bedę reagował
na wasze akcje, acz najważniejsze, czysto mechaniczne informacje będą w
temacie sąsiednim.

Kilka zasad pisania w temacie:
kursywa bez koloru-fabularka ludzi
kursywa zielona- fabularka cylońska po ujawnieniu
pogrubienie- deklaracja akcji/ruchu
zwykla czcionka- domysły, spekulacje, intrygi, oskarżenia
Czerwony- wstawki MG

Prosiłbym o zwracanie uwagi na zasady tajności. Powodzenia wszystkim!

Cyloni zostali stworzeni przez ludzi, ale następnie zbuntowali się przeciw swoim panom.
Po krwawej wojnie zapanował pokój, podczas którego po Cylonach zaginął wszelki ślad.
Teraz powrócili po 40 latach i przypuścili gwałtowny atak nuklearny na dwanaście kolonii ludzi.
Pozostało zaledwie 49 tysięcy ludzkich istnień i te ocalałe resztki rasy ludzkiej muszą stawić czoła rasie którą stworzyli.

Wciąż uciekając przed Cylonami ludzie mają tylko jedną szansę na przetrwanie- odkrycie Ziemi. Infiltrowana przez cylońskiego agenta flota ma jeszcze wiele innych problemów, słabe morale, niedostatek paliwa, braki w żywnosci i wyczerpanie...
Czy uda im się osiągnąć sukces?

W rolach głównych:

Gracz1: Perykles jako admirał

Gracz2: EstEst jako prezydent
]

Gracz3: suriyawong jako

Gracz4: pulsar jako

Gracz5: fortep jako

Gracz6: Havoc

EstEst
Frakkin' EstEst

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

- Pan Gaius Baltar?
-Tak, o co chodzi?
- Decyzją Kworum Dwunastu został Pan wybrany tymczasowym prezydentem Kolonii. Proszę z nami.
- To jakiś żart?
- Nie, sądzę, że są pod wrażeniem Pana badań i doszli do wniosku, że ludzkość potrzebuje niekwestionowanego autorytetu przy władzy.
- Dajcie mi chwilę na przebranie i zastanowienie...

-Gratulacje, Gaiusie...
-Dzięki, ale polityka to jedyna rzecz nudniejsza niż testowanie próbek krwi. Te niekończące się przemówienia, ta cała bezsensowna pompa...
- ...i te drinki z bufetu prezydenta, imprezy pełne młodych kobiet, przyciąganych przez ludzi władzy...
- ...no tak, a zatem, gdy społeczeństwo wzywa, mężczyzna musi podjąć służbę!

Jako wasz umiłowany prezydent, gorąco apeluję o niepowtarzanie błędów lecącej poprzednio ekipy i konsultowanie z innymi, a przynajmniej ze mną, swoich planów.
Na przykład - cokolwiek tam admirał planuje na swoją turę, nie ma sensu, żeby siedział w kajucie admirała. Łączność może?

Perykles 
Admirał

- Bogowie niech nas mają w opiece... co za burdel... Dee gdzie do ciężkiej anielki jest Tigh jego wachta zaczęła się 15min temu chcę go tu mieć natychmiast!
- aye Sir!

- Niech Cie szlag! Saul! Zabiję jak psa! Dawaj te flaszkę! Ubieraj się gnoju i na mostek! Rozkazy?! Ja Ci dam rozkazy <kop w dupę>! Po prostu trzymaj kurs i nie odbieraj telefonów później sobie pogadamy...

- Wiem, że sytuacja nie jest łatwa. Wiem, że najchętniej wsadzilibyście Baltara do sondy zwiadowczej i posłali prosto na Caprice skąd przylazł i wierzcie mi sam bym tak zrobił. Jednak lepszy on niż Zarek, tego wariata znam i dam sobie z nim radę. Współpraca z przestępcą i terrorystą nie wchodzi w grę! Demokracja jest nam potrzebna bez niej ta flota nie istnieje, a Galactica traci rację bytu. Jesteśmy tu po to by chronić, by służyć, a nie rządzić. Póki ja jestem Admirałem tej floty tak pozostanie... liczę na Waszą pomoc. Za godzinę mam spotkanie z Prezydentem Baltarem. Do tego czasu dowodzenie okrętem powierzam EXO. To wszystko, rozejść się!

Jeszcze ktoś ma jakieś pomysły co do mojej roli? zastanawiałem się czy nie przelecieć się na Colonial One i wspomóc działania administracji. Najpierw jednak potrzebna mi ręka by podjąć jakieś działania.

edit: mówiąc administracja miałem na myśli że mamy z Baltarem spotkanie w sali konferencyjnej :razz:

EstEst
Frakkin' EstEst

Skoro jest pytanie...Ja rozkazu prezydenckiego nie zmarnuję (konsolidacja/bawienie się z kworum/użycie laboratorium - też jeszcze nie mam kart, więc nie wiem, co konkretnie), ale wydaje mi się, że są lepsi w tym momencie. Na przykład, jeśli Boomer ma dwa zwiady, to mogłaby zgłosić gotowość. Również można zachęcić Starbuck do startu w kosmos, jeśli ma co robić z akcjami (np. polecieć do cywili w sektorze 4 i wysłać zwiad), żeby potem w swojej turze mogła skorzystać ze swojej zdolności. Ale nie wiem, co pilotki dobrały, więc same powinny na ten temat się wypowiedzieć.

Jak to dobrze, że lecą z nami takie ładne, młode pilotki. Stanowczo powinny poczuć moje poparcie, bo zapowiadają się na znakomite przywódczynie Gwardii Prezydenckiej.

Aha, żeby nie powtórzyć błędu poprzedniego lotu, uzgodnijmy, czego zwiadowcy mają szukać w punktach docelowych: ja jestem za tym, żeby szukać dowolnej trójki. Najlepiej tej za 3 paliwa (żeby sympatyk był z nami).

Perykles 
Admirał

Też jestem za długimi skokami, ale o ile to możliwe wolałbym inny zasób niż paliwo marnować. Właściwie wole każdy (nawet ciągnięcie za wajchę na -3) niż paliwo. Może się zrobić nerwowo pod koniec gry z niskim paliwem.

EstEst
Frakkin' EstEst

Tylko, że lepiej mieć problemy z paliwem niż z sympatykiem. Strat innych zasobów nie kontrolujemy. Na przykład przez pierwszą połowę lotu nie będzie braków żywności i żywności nie obniżymy. Podobnie z populacją. A obniżanie morale jest chyba bardziej ryzykowne niż paliwa.

pulsar 
Colonel Tigh

"Cholerni bogowie... Nie wystarczyło zniszczenie kolonii. Musieli mnie jeszcze wysłać w pogoni za jakąś religijną bzdurą daleko za czerwoną linię beż przyzwoitego zapasu gorzały. A niech to... Nie wiem czy Ziemia istnieje, ale na pewno nie będę jej szukał o suchym pysku..."
Admirał napisał/a:

- Niech Cie szlag! Saul! Zabiję jak psa! Dawaj te flaszkę! Ubieraj się gnoju i na mostek!

- Czego chcesz Bill?! Mam wracać na służbę teraz? Ta cała flota jest żartem! Prezydent? Gaius FRAKKIN' Balter jako prezydent? Nie oczekuj, że wykonam choć jeden rozkaz tego tchórzliwego karalucha!

- Tylko skończę co zacząłem i idę przejąć CIC. Pamiętaj, że robię to tylko dla Ciebie i załogi tego okrętu. Obaj doskonale wiemy, że prezydentura tego szczura jest najszybszą drogą do zagłady tych resztek ludzkości.

"Cholera... Dowodzenie? Nawet wiedząc, że niebawem staruszek wróci, nie podoba mi się ta sytuacja... Co robić?
- Panie Gaeta, raport!"

Niechętnie, ale jednak zgadzam się z prezydentem w tej kwesti. Chciałbym obniżyć żywność zamiast paliwa, ale mało to realne, natomiast strata morale to chyba najgorszy pomysł, pomimo wielu przemów w kworum...

A tak poza tym:
Róbcie co chcecie, byleby wódy nie zabrakło!

"By w pełni żyć, musimy umrzeć i nie powrócić. Skaza ludzkości, nad którą całe życie ubolewacie, śmiertelność, jest jedyną rzeczą, która powoduje, że jesteście pełni." - 6

suriyawong 

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Wojna?

Czad!
Marzyłam o tym, od kiedy po raz pierwszy usiadłam za sterami vipera!
- Starbuck, co się szczerzysz? Kolonie zostały zniszczone! Wszyscy zginęli! Zostaliśmy tylko my i jakieś niedobitki na nieuzbrojonych statkach cywilnych, których teraz będziemy musieli pilnować!
- Och... no tak...
Co mnie obchodzą jacyś cywile? Chcę sobie postrzelać i rozwalić kilka puszek!

"Drogi pamiętniczku,
Wczoraj trochę za dużo wypiłam i omal nie obiłam z nudów mordy EXO, ale od dzisiaj się trzymam, bo będę teraz dużo latać viperem! Hurra!
Przemowa admirała mnie nie przekonała, nie wiem o co chodzi z tą demokracją i dlaczego nam potrzebna. Polityka jest taka nuuudna. Ale prezydent... Jest całkiem gorący. Widziałam jak patrzył na mnie, gdy stałam przy Adamie, chyba uda nam się bliżej zapoznać. To teraz do hangaru!"
O, kto tu zostawił flaszkę? Tigh? To ok.

*hiCk*

Podoba mi się co mówi prezydent, obniżenie paliwa wydaje się najbezpieczniejsze. Fajnie byłoby skoczyć dwa razy za trzy, i póki co wszystkie krótsze skoki odkładać na spód.

Ja chętnie wystartuję i zrobię coś dalej, ale niestety nie mam w tej chwili pojęcia, jakie mam możliwości działania. Czy wszyscy nie dostali kart?

pulsar 
Colonel Tigh

- Kto wychlał moją wódę!? Niech no dorwę Cię Starbuck... Twoja dupa na zawsze popamięta mojego buta.

Na szczęście jest jeszcze zapas na czarną godzinę...

Ja też nie dostałem. Skoro zostałem w CIC to myślę o ataku na basestar. Czy lepiej poderwać ptaszki?

"By w pełni żyć, musimy umrzeć i nie powrócić. Skaza ludzkości, nad którą całe życie ubolewacie, śmiertelność, jest jedyną rzeczą, która powoduje, że jesteście pełni." - 6

Perykles 
Admirał

Przemyślałem sprawę... po pierwsze nie ma sensu wybierać się na Colonial One. Zakładając że jesteśmy jeszcze całkiem ludzcy niech dociągiem w sali konferencyjnej zajmie się Zarek. Baltarowi nie dam rozkazu nawet jak go dostanę. Teraz z powodu tego że chłopak jest na Galactice, a w późniejszych turach będzie to zależeć od jego przydatności (choć raczej nie ma szans bo jest przede mną). Tak więc Saul, Boomer, Starbuck ;* meldować czy macie rozpisany grafik lotów zwiadowczych. Sam wybiorę się na łączność bądź FTL co wolicie?

Druga sprawa. Ok fakt kontrolujemy paliwo ale żeby potem nie było że robimy skok za 1 bo paliwo kwiczy. No i jak znajdziemy te 3 to będzie niezły przyfart :lol: . Podejrzewam że to nie ja zajmę się zwiadami. Mamy do tego szeroką kadrę (dwójka alkoholików i laska z rozdwojeniem jaźni) więc liczę na Was w tej kwestii. :cool:

- Tu Admirał Adama prosto z pokładu Colonial One. Impreza...ekhm ceremonia zaprzysiężenia Prezydenta Baltara dobiega końca i wracam objąć służbę nad tą pięękną floootą. Żeby nie było Wam smutno moi mili na pocieszenie informuję o powstaniu Radia My Galactica i od razu przekazuję głos redaktorowi naczelnemu przed Państwem... HEEEEEELOOOO!!!

- Siema ludziska tu Heeeelooo nowy głos w Waszych kajutach. Czy jesteś żołdakiem BSG czy biedakiem z Prometeusza będę Ci nawijał aż nie ropier... swojego radia yiiihaa. Byłem kiepskim pilotem i marnym dowódcą to sobie dorobię pieprząc głupoty :cool: Na początek coś dla naszych dzielnych pilotów i ich liderki Starbuck, którzy dzielnie odpierają ataki blaszaków. Przypominam że jesteśmy w stanie najwyższej gotowości, więc Starbuck przypiecz dla nas kilka tostów!!! Ja lubię z jajkiem!

http://www.youtube.com/watch?v=uelHwf8o7_U

- Jasny gwint nie to... przepraszamy za usterki

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez Perykles Wto 03 Kwi, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

raeone 
Demigod

TURA 1
* ADMIRALE ZNISZCZ ICH, ZNISZCZ! MASZ WŁADZĘ,MASZ POTĘGĘ, MASZ BROŃ ATOMOWĄ POD RĘKĄ WYCELUJ W COLONIAL ONE I BĘDZIE PO SPRAWIE!*
William Adama dobiera [|]‡ [|]‡‡ ‡[|]‡ ‡[|]‡ [|]‡‡
RUCH:
AKCJA:
KRYZYS:

pulsar 
Colonel Tigh

Admirale, Pierwszy melduje, że może zaplanować lot zwiadowczy.

Perykles 
Admirał

RUCH: FTL (nie potrzebujemy jeszcze łączności najwyżej Boomer się przejdzie)
AKCJA: rozkaz prez. [1] na Saula

do roboty!

PS. Zastanówcie się czy nie lepiej byłoby jednak przywalić expressowy lot i ciągnąć za wajchę na -3 populacji by wyeliminować Sympatyka. Wydaje mi się to bezpieczniejsze.

suriyawong 

Widzę, że admirał w gorącej wodzie kąpany:p Ale dobrze, i tak nie mam co zrobić z drugą akcją.

Hahhh...
- O, cZeszcz, Lee. Lee? ZyyjeE-esz?
- Nghmmm...
- Ok, to idę do hangaru...

- Co to jeszt?
- To twoje rozkazy na teraz.
- Ale toO... kaaarty do triaAdy?
- Właśnie.
- Ale ja kceE poszczelaacz!... No dobra, a-ale gramy o wódę Tigha.
Ostatnio zmieniony przez suriyawong Wto 03 Kwi, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

pulsar 
Colonel Tigh

Akcja 1: Wysłanie zwiadu na punkty docelowe.
Akcja 2: Aktywacja obszaru: start 2 Viperów na pole 5.

Dualla, przekaż Racetrack, że ma pakować swój tłusty zad do raptora i przygotować się do startu. Przekazałem jej już szczegółowe rozkazy.

Mówi Pierwszy, poderwać niebieskie skrzydło.

EDIT:
No i gotowe. Rozkazy wydane więc chyba należy się chwila rozluźnienia...

"Gods dammit! Pusto?! Już pusto?! Co robić.... Może w mesie coś znajdę...

- FRAK!!! Starbuck! To moja wóda! Co ty tu robisz nędzna karykaturo żołnieża?!

- Co, po służbie?! Za dwie godziny masz patrol! Przestań chlać i spieprzaj doprowadzić sie do porządku, bo znowu skonczysz w celi! I oddawaj flaszkę!

- Na twoim miejscu zastanowiłbym się trzy razy zanim coś zrobisz...

Ostatnio zmieniony przez pulsar Wto 03 Kwi, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu