galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosty sposób na przechowywanie kart
Autor Wiadomość
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Ładnie zrobione, ale już jest taki temat:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=3998
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

crabtree napisał/a:
Ładnie zrobione, ale już jest taki temat:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=3998


Crabtree przeciez podany prze Ciebie link jest wlaśnie do tego tematu :D




A ja se zrobiłem podobny patent, tylko że te przekładki zrbłem samemu bo chciałem miec spolszczone.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

zvish napisał/a:
crabtree napisał/a:
Ładnie zrobione, ale już jest taki temat:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=3998


Crabtree przeciez podany prze Ciebie link jest wlaśnie do tego tematu :D

Owszem, bo ten post należał do innego tematu i został właśnie tutaj przeniesiony :P
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

A to nieźle ze mnie gapa. W takim razie przepraszam za uwagę ;)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

Raczej nie mogłeś zauważyć tych przenosin bo moderator szybko scalił posty więc się nie musisz obwiniać :D
 
     
Xiądz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Maj, 2013   

Ze względu na problemy z przechowywaniem coraz większej ilości kart postanowiłem zrobić drewniany wkład do pudełka:


Specyfikacja:

Wielkość wkładu: 288.5mm x 288.5mm x 65mm
Szerokość otworów na karty: 91-92mm
Głębokość otworów na karty: 62mm
Możliwa ilość otworów jednej części: 22

Świetnie się sprawdza do uporządkowania kart wypraw i nie tylko.

Wkład mieści się idealnie do oryginalnego pudełka.

Cena:

- Koszt wkładu i 15 przegródek: 60zł
- Koszt dodatkowych 15 przegródek: 20zł

Koszty wysyłki jednego egzemplarza:
- kurier: 22zł
- poczta polska: 13zł
- możliwy odbiór osobisty w Sopocie

koszt wysyłki większej ilości jest ustalany indywidualnie.

Wkłady można wykorzystać również do innych gier, oto przykłady:

Dominion:




Thunderstone:



w razie pytań proszę o kontakt
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Sie, 2013   Drewniane pudełko w Obi

Troszkę odświeżę temat, gdyż niedawno nawiedziłem jeden z wielkich technicznych gigamarketów.
Otóż panowie na stolarni w Obi powiedzieli, iż pasująca 8mm deseczka na nowe pudełko kosztuje około 45-50 zł za metr kwadratowy.
Panowie na miejscu docinają każdy element na wymiar, później tylko małe gwoździe do drewna i trochę kleju i można samemu zrobić pudełko marzeń. Towar zakupiony w Obi podlega bezpłatnej obróbce na ich stolarni.

Wymyśliłem sobie nieco większe od oryginału na 4 przegródki, ale... na stojące karty, aby łatwiej było je szukać. Pudełko będzie miało około 95 mm wysokości i przykrywane na zawiasach wieczko.
Całość kosztować będzie około 60 zł, na wymiar w surowym drewnie - waham się z pomalowaniem zewnętrznej strony kolorem podobny do oryginalnego opakowania - bordowym.
Generalnie przechowywanie takiej ilości kart zawsze daje popalić.
Mój Star Warsowy mentor i mistrz miał kolekcję blisko 4000 kart SW TCG to dopiero wyzwanie żeby z tym jeździć na turnieje :D

Ps. Obecnie mam wkładkę sklejoną z pcv do robienia szyldów, ale w oryginalnym pudełku, którego bardzo mnie szkoda. Chucham na nie i dmucham, na wyjazdy mam specjalnie uszyty pokrowiec wyłożony podszytą pianką poliuretanową i wzmocnione grubą pcv. Generalnie pudełko mam już wypchane po brzegi, kolejny ZP i będzie trzeba będzie kombinować z jakimiś zastępczymi, tymczasowymi box'ami od UltraPro.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013   

Ja Karty Spotkań trzymam w takim pudełku, zrobionym przez kumpla, z którym wspólnie gramy. Mieszczą się w nim karty w koszulkach z Core Seta z 6 dodatkami, Morii z 6 dodatkami, Spadkobierców i obu Hobbitów. Każda przygoda jest oddzielona przegródką - łatwo wszystko znaleźć.

 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Ja karty spotkań trzymam w orginalnych box'ach. A karty graczy w klaserze z podziałem na sfery (przywództwo, taktyka, duch, wiedza, neutral). Najpierw bohaterowie, a reszta według numerów kart.
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

crabtree napisał/a:
Z talią przeciwności zrobiłem podobnie jak Kulgan, natomiast karty graczy wkładam do pudełek Ultra Pro o kolorach odpowiednich dla sfer: niebieski, zielony, czerwony i różowy. Każda sfera ma 3 pudełka z podziałem na wydarzenia, dodatki i sprzymierzeńców. Karty bohaterów są w brązowym pudełku, a karty neutralne w czarnym. Porządek jest w miarę znośny.


Hej - po wczorajszych "porządkach" i wrzuceniu nowych dodatków muszę coś podziałać z poukładaniem kart do WP...
Pudełka Ultra-Pro wydają się ciekawym pomysłem (kolory poszczególnych stref + ew. czarne na karty przeciwności ) czy te których używasz są na 70 czy 100 kart? I czy mieszczą się one w jakiś sensowny sposób w oryginalnym pudełku do gry?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

na karty graczy deck boxy rozumiem ale w pewnym momencie moga przestac sie miescic dlatego proponuje na karty graczy segregator + koszulki na karty(taki klaser tylko z segregatora). dzieki czemu bedzie latwiej przegladac karty, a rozwiniecie na kolejne karty jest jak najbardziej mozliwe i bedzie kosztowalo pare zl. (1 zl za strone, na ktorej zmiescisz 18 rodzajow karty (x3 kopie bo kazde takie pole spokojnie 6 kart zmiesci). natomiast co do kart z TS to juz zalezy od Ciebie ja osobiscie proponuje po prostu kupic gumki i gumkami objac sety i bedzie w porzadku. latwiej bedzie to przegladac ew. jakas sklejka by zrobic przegrodke na ciag kart, wydrukowac jakies przedzialki z symbolem i wstawic w podlozna przedzialke zrobiona z pcv lub sklejki.(tak jak grog ma.zrobione)
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Nie do końca mi o to chodzi - w moim przypadku segregatory odpadają (nie mam miejsca i czasu na przekładanie kart do koszulek...) - na dzień dzisiejszy posiadam wszystkie karty/dodatki jakie wyszły do tej gry (w wersji PL) wraz z dwoma setami DNŻ a także dodatkowym zestawem podstawowym... kart jest już tak dużo, że w dwóch pudełkach od podstawki zaczynają się wylewać...

Obecnie mam je poukładane w następujący sposób:

- rozdział na 4 strefy - 4 duże sety (spięte gumką) - już podważające wieczko :mrgreen:
- karty neutralne + bohaterowie - jeden set
- karty przeciwności spięte w sety w/d poszczególnych przygód - wraz z instrukcją/wprowadzeniem z poszczególnych dodatków

Patrząc na to co zapowiada FFG za parę miesięcy dostaniemy kolejne kilkaset kart... a to już kolejny "miły kłopot" - na dzień dzisiejszy jedyna myśl jaka mi przyszła do głowy to pudełka - rozdzielone kolorami na strefy i poukładane w pudełku pionowo oraz pudełka zbiorcze na przygody z dodatków które już są przeze mnie "ograne"...
Dlatego pytanie o kompatybilność tego rozwiązania. Po głowie chodzi również stworzenie zupełnie nowego, powiększonego i najlepiej dwu poziomowego boxu z odpowiednim zapasem na przyszłość...
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Na stronie BGG znalazłem takie pudełko:

będę próbował takie samemu zrobić, co do argumentu "nie mam miejsca i czasu na przekładanie kart do koszulek" to tak średnio rozumiem o co chodzi. Ja również mam wszystkie dodatki (wierny fan od samego powstania gry). I wiem, że połowy kart z kart graczy nigdy w życiu nie użyje. Samo tworzenie talii z użyciem segregatora i włożeniem 50 kart do koszulek to czas 10-20 minut. A zazwyczaj to robię jak nowy dodatek wychodzi. Natomiast karty z TS mam pięknie ułożone w pudełku od podstawy (leżą bokiem). Z tego co tak się przyglądam to do końca cyklu + 2 duże dodatki się jeszcze zmieszczą
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Ja zastosowalem takie rozwiązanie jakie pokazal Gregvip wyzej na swoich fotkach. Jako że nrazie jestem na etapie (kupując chronologicznie), zakończenia cyklu Dwarowdelf to mi sie narazie wsyzstko mieści w jednym pudełku od coreseta. Porobiłem se przekładki na każdą strefę (w tym strefa neutralna i bohaterowie), ponad to przekladka na karty wypraw i osobna przekładka na każdą każdy zestaw przeciwności. Takie rozwiązanie pozwala mi blyskawicznie ogarnąc się w kartach żeby móc zbudować taką talię jaką potrzebuję, i zagrać w taką przygodę jaka mnie najdzie. Jak mówie - mieści się narazie wzystko w jednym pudełku. Ale jak się przestanie mieścieć to rozdziele na dwa pudelka - jedno na wszelkie karty graczy, drugie na wszelkie karty przeciwności i wypraw.
Mam dodatkowe pudełka dzieki fajności Galakty jaka jezeli wysyła gry mające mniejszy format pudełka od tego jaki ma powiedzmy podelko do Wladcy, to pakuje je w pudełka od Osadników z Catanu. Także mi się kilka tych pudełek nazbierało i mam dzieki temu wyjście na przyszłośc. Władca mis ię jeszcze w jednym mieści. WH Inwazja natomaist musiała się już na dwa pudełka przeprowadzić.

Też wolę mieć szybski dostęp do wszystkich kart, bo chodź Berestaszek ma rację są karty jakie pewnie nigdy nie trafią do moich talii, to jednak ciągle mam nadzieje że będzie inaczej, to też podczas każdorazowego budowaina talii staram się wsadzić tam chodź jedną nową kartę z tych jeszcze nie granych - żeby choć raz zagrać takową. Dlatego wolę mieć je w pudelku.
Kto wie może jak kiedyś ta gra mi się znudzi i przestane w nią grać to zainwestuje w segregator żeby se karty ładnie w nim leżały :D
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Sie, 2013   

ok, z tym że pudełko na zdjęciu powyżej nie jest w stanie "przyjąc" już wydanej ilosci kart... nie mówiąc o tym co dalej - po poszukiwaniach na "gotowca" o potrzebnych rozmiarach nie ma raczej co liczyć - a u jednego z producentów robiących na wymiar minimum to 20 sztuk... z tego co obliczałem zapas powinno dać pudło o podstawie ok 50 na ok 40 cm... poszukiwania trwają.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14