galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosty sposób na przechowywanie kart
Autor Wiadomość
100ch
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012   

Przekładki robiłem sam. Edytowałem pliki dostępne na BoardGameGeek (link w poprzednim poście), drukowałem na papierze samoprzylepnym, naklejałem na karton i wycinałem.
 
     
Al Maretta
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Dzięki pozwolisz że również tak zrobię ? Czy są jakieś prawa autorskie :mrgreen:
 
     
100ch
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Nie mam wyłączności na projekt :) A jeśli chcesz to mogę Ci nawet przesłać linki do moich plików edytowalnych, żeby sobie samemu coś ulepszyć. Chcesz?
 
     
Al Maretta
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Tak było by miło dzięki.
 
     
100ch
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Proszę, oto pliki:

Czcionka
Rany
Postęp
Zasoby
Zastaw ikon
Sfery
Core 1
Core 2
Cienie Mrocznej Puszczy
Khazad Dum 1
Khazad Dum 2

Pliki .svg to format programu Inkscape (open source).
Jest jakiś kłopot z dwoma ostatnimi- przy zaznaczaniu obiektów coś się miesza i nie miałem czasu zająć się tym problemem.

Pozdrawiam,

tomek
 
     
arrab
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Mar, 2012   

A ja swoje pudełka zmodyfikowałem tak: (podstawka, rozgobel i Khazad-dum)



 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Wykorzystałem pomysł Arraba i przerobiłem swoje pudełko podstawki tak, że obecnie mieści, obok podstawki, karty obu cykli (CMP i DD), Khazad-dum i Mrok (i na obecną chwilę wolny jest jeden rządek czekający na Hobbita, Spadkobierców i Bitwę). Karty każdego z dodatków stoją sobie grzecznie pooddzielane od siebie przegródkami z płytek PCV :smile: Pudełko robi się dość ciężkie, ale co tam :lol:
Mam jednak takie pytanko - jak trzymacie swoje karty? Czy karty z poszczególnych sfer trzymacie razem, niezależnie od dodatku, czy też może każdy dodatek ma osobną przegródkę i tam lądują wszystkie karty, jakie w nim wyszły?
Pytanko zrodziło się z planów budowy bardziej klimatycznych talii do przechodzenia poszczególnych cykli, co powoduje konieczność mieszania kart z różnych wydań :smile:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Osobiście uważam, że najlepszym sposobem na przechowywanie kart graczy są segragatory (ew. klasery jak ktoś jest burżujem). Zdecydowanie o wiele łatwiej się karty przegląda. Posegreguj karty po rasie następnie po typie,koszcie i o wiele łatwiej przyjdzie do budowania talii :)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Berestaszek napisał/a:
Osobiście uważam, że najlepszym sposobem na przechowywanie kart graczy są segragatory (ew. klasery jak ktoś jest burżujem). Zdecydowanie o wiele łatwiej się karty przegląda. Posegreguj karty po rasie następnie po typie,koszcie i o wiele łatwiej przyjdzie do budowania talii :)

Zdecydowanie potwierdzam - tak jest najwygodniej. Od niedawna pogrywam sobie sam w przygody i bardzo wygodnie przeszukuje się strony segregatora, żeby zobaczyć, co jeszcze w talii mogłoby sie znaleźć.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Hmm, wszystkie karty mam już w nowych koszulkach (oczywiście najtańszych szmatkach :wink: ), więc nie wiem czy zdecyduję się je wypatroszyć i wrzucić do segregatorów (kolejny wydatek). Poza tym, trzymanie wszystkiego w jednym pudełku ma tę zaletę, że nie zajmuje dużo miejsca :smile: Choć nie wykluczam oczywiście przejścia w końcu na segregatory (dużo wygodniej byłoby podziwiać zbiory :mrgreen: ).
Niemniej widzę, że proponujecie trzymać wszystkie karty razem, podzielone na sfery (tudzież dodatkowo na rasy, koszt, jak pisał Berestaszek). I tak chyba zrobię.
Dzięki za pomoc!
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

na rasy ze względu na to że zazwyczaj po właśnie tych traitach można uzyskać ciekawe comba (np dain,nori,ori z krasnoludami, Boromir z gondorem itd itd). Co do kosztu to osobiście uważam że to najlepsiejsza sprawa bo jak grasz talią na 3 kolorach to musisz ograniczać się do kart o maks koszcie 3 :P dlatego to strasznie fajnie ułatwia składanie talii :) Co do tego argumentu z koszulkami też tak kiedyś trzymałem. Pamiętaj żę te koszulki się nie zmarnują będą kulturalnie czekały na nowe karty spotkań :) (zwłaszcza że nowy dodatek tuż tuż a zaraz za nim caaały cykl ;) ) Segregator wcale dużo więcej miejsca nie zajmuje od pudełka. Przymierzam się powoli do składania wszystkich talii scenariuszy i popakowania je w jakieś woreczki(pewnie mieszki i do tego doprasuje jakiś obrazek aby jakkolwiek przypominało o który scenariusz mowa, ale to dopiero się będę mógł pochwalić jak uzbieram te talie :P )
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

Berestaszek napisał/a:
Posegreguj karty po rasie następnie po typie,koszcie i o wiele łatwiej przyjdzie do budowania talii :)


Rozumiem, że karty masz posegregowane wg sfer, potem wg cechy np. krasnolud (i tu najpierw np. sprzymierzeńcy, potem dodatki, wydarzenia), potem kolejna cecha itd.? A te nigdzie nie przydzielone leżą sobie na końcu wg np. sprzymierzeńcy, potem dodatki, wydarzenia. Pytam się bo zdarzają się karty z podwójną cechą np. Leśny elf i Noldor. I tu rodzi się problem gdzie je włożyć... Do tej pory miałem wszystkie karty w woreczkach strunowych podzielone na sfery, przy czym w oddzielnych woreczkach były karty sprzymierzeńców, dodatków i wydarzeń. Oddzielnie też karty neutralne. Każdy symbol przygody też oddzielnie. Leżało to sobie w pudełku z core setu, ale jakoś tak wyjmować z tych woreczków - nieporęczne :grin:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

najpierw cecha(krasnolud) potem rodzaj karty(sprzymierzeniec, dodatek , wydarzenie) następnie koszt. nie rozróżniam na sfery bo jeszcze nie ma takiej potrzeby :P Natomiast co do kart z dwoma cechami to zrobiłem osobną koszulkę na takie i mam tak samo posegregowane. Ponadto mam specjalne miejsce na karty stricte dla konkretnych bohaterów. Niestety nie wpadłem jeszcze na genialny pomysł jak poukładać karty bez cech. Ponadto mam dodatki posegregowane w zależności czy muszą być dołączone do bohaterów czy mogą być do postaci.
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Skoro nie dzielisz kart wg sfer, to musisz grać tylko solo? :wink: A bohaterów też segregujesz wg cech?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Tak bohaterowie również podzieleni według cech (zawsze znajdują się na samym początku każdego segmentu) nie ma sensu dzielenia tego na sfery bo talie składam w większości opartą na danej cesze(chyba poprawnie napisałem ale nie jestem pewien :v) plus ewentualne karty, które są z "neutrali" czyli bez cech ew. z takich które wiem że są op i pasują wszędzie (np namiestnik gondoru :P ). Nie rozumiem czemu muszę grać solo. Zdarza się, ale o wiele przyjemniej gra się w 2 i tak głównie gram ;P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.77 sekundy. Zapytań do SQL: 13