galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
leman
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

Sangking i gural.

Ok. Przyznaję, że w takim momencie, oszczędzenia kostek - jak najbardziej. Ale wtedy to się sprowadza do tego samego co pisaliśmy wcześniej. Po prostu bez względu na wynik przerzucamy sobie dowolną ilość kostek. I chyba na tym trzeba pozostać ;)

Rage. Jeśli możemy dokoptować sobie kostkę w połowie zadania to w momencie kiedy już raz wykorzystaliśmy raz czerwoną (i leży już na jednym zadaniu) to czy moglibyśmy znów użyć kolejnego przedmiotu i znów wziąć czerwoną (trzeba by ją było zabrać z zaliczonego już zadania, no ale skoro jest już zaliczone?). No i odpowiadając na własne pytanie wydaje mi się, że nie bo instrukcja mówi, że "gracz umieszcza kość z odpowiednim wynikiem (...) nie będzie już mógł rzucać umieszczonymi w ten sposób kośćmi podczas tej fazy rozpatrywania przygody."
 
     
Matthias[Wlkp]
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

Hmmm... A to nie jest tak, że wskazówką się przerzuca tylko jedną kość? Grałem tak wczoraj, a i tak było łatwo... Chyba dużo szczęścia miałem ;) . Azatoth zapieczętowany i tylko 4 żetony zagłady na torze...
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

Możesz sobie grać jak chcesz.

Jednak jeśli grasz zgodnie z instrukcją jest tam mowa o wydaniu jednego żetonu wskazówki, żeby przerzucić dowolną liczbę kostek i mozna to powtarzać dopóki wystarczy żetonów wskazówek.
 
     
Rage
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

Dobrze powiadacie mości panowie.
Ja nie miałem szczęścia do dwóch ostatnich gier.
Zjadła mnie Czarna Koza z Lasu i pochłonął Azatoth. W ogóle karty i kości mi nie podpasowywały.
 
     
pleechu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012   

Proszę o wyjaśnienie jak dokładnie działa Efekt Paniki?
Gdy np w grze na stole mam kilka kart z efektem Panika a podchodzę do tej, która nie takiego efektu nie ma i test nie udaje mi sie a na kości mam Wynik Paniki.
 
     
Rage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012   

Efekt Paniki rozpatrujesz tylko z danej karty Przygody na której aktualnie się znajdujesz. Jeśli nie udało ci się wykonać w rzucie zadania, a przynajmniej na jednej z kości wyrzuciłeś symbol paniki to musisz go rozpatrzeć. Za każdym razem kiedy starasz się wykonać zadanie i nie udaje ci się, a wypadła kość z paniką, musisz ten efekt rozpatrzeć.
 
     
pleechu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012   

Dzieki, czyli jest tak jak myślałem ale pewny nie byłem, wielkie dzieki raz jeszcze.
Znalazlem FAQ, ktore wiele wyjasnia a nie wiem dlaczego nie zostalo uwzglednione w polskim wydaniu.
http://fantasyflightgames...L05-faq-web.pdf
 
     
Matthias[Wlkp]
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012   

WOW! Ten FAQ wyjaśnia bardzo dużo... I jest sprzeczny z niektórymi rzeczami, które na BGG znalazłem (może po prostu były stare, jak np. że dodany potwór na karcie ze strzałką jest osobnym zadaniem niezależnym od strzałki, a nie jak w FAQ, ostatnim zadaniem).
 
     
Rage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Jeżeli rozumiecie język angielski na poziomie komunikatywnym to wpiszcie sobie na youtubie "Elder Sign" i przyjzyjcie sie jak graja ludzie.

Przykładowy film:

Elder Sign Rules Primer

To powinno wam pomóc przy prawidłowej rozgrywce :)

Chociaż w 16 min widzę, że jedną rzecz źle robi. Jak udało mu się rozpatrzyć kartę Przygód, to powinien najpierw ją zabrać jako trofeum, wylosować na jej miejsce nową i dopiero kłaść żeton z nowym potworkiem, bo być może będzie miejsce na niej.
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Rage - niestety nie masz racji. Najpierw rozpatrujesz wszystkie nagrody (i tak, potwór też jest "nagrodą", więc potwora też wtedy kładziesz), bierzesz kartę, przesuwasz znaczniki i dopoiero losujesz nową kartę przygód. To w instrukcji akurat jest dość jasno napisane.
 
     
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Pytanie do GALAKTY czy bedzie polski FAQ do gry bo z angielskim niektórzy mają problem??????????????????
 
     
Matthias[Wlkp]
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Gość zapomniał, że może się skupić... Może wtedy zaliczyłby więcej zadań...
 
     
leman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

FAQ będzie po polsku jak przetłumaczymy ;)

Sandking - co do potwora to FAQ mówi inaczej. Możesz położyć potwora na nową kartę przygody.
Cytat:

Can monsters that are part of a ‘reward’ be placed on the new adventure entering play?
Yes. When placing monsters, first replace any missing Adventure cards, then place the monsters.
 
     
Rage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

leman napisał/a:
FAQ będzie po polsku jak przetłumaczymy ;)

Sandking - co do potwora to FAQ mówi inaczej. Możesz położyć potwora na nową kartę przygody.
Cytat:

Can monsters that are part of a ‘reward’ be placed on the new adventure entering play?
Yes. When placing monsters, first replace any missing Adventure cards, then place the monsters.


Dokladnie!
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Mar, 2012   

Hm. Jak dla mnie bardzo dziwne, bo zasady wg mnie są bardzo jasne co do tego i nigdy bym nie wpadł, że tak to może działać. Tzn. - FAQ zamiast tylko wyjaśniać w tym przypadku zmienia zasady.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13