galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto zacząć zbierać?
Autor Wiadomość
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   Czy warto zacząć zbierać?

Cóż, zamierzam zacząć zbierać karciankę kolekcjonerską z rywalizacją. Padło na inwazję, ponieważ praktycznie nic innego nie ma - ale są elfy :) Lubię elfy ;p Ale do rzeczy. Boję się teraz zbierać, gdyż najprawdopodobniej inwazja za chwile się skończy i ledwo nabiorę chętki na nią i zostanę z core setem i paroma dodatkami :???: Czy myślicie że może jednak gra jeszcze pożyje? I niech wypowiedzą się normalni gracze, nie maniacy xd
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   

Well, Inwazja to bardzo dobrze rozwijająca się karcianka, zwłaszcza w Polsce. Do tego na tą chwilę jest całkiem niezły balans.

Nie sądzę by karcianka umarła w najbliższym czasie.
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

Chyba mnie przekonałeś. Więc w jakiej kolejności zakupy? Mi się wydaje, że plan na ten rok byłby taki:
Luty: Core Set + Szturm
Kwiecień: Core set
Wakacje: Core set

Słyszałem, że aby grać turniejowo trza mieć 3 core sety, więc chyba tak zrobię ;p Chociaż nie wiem czy to najlepsza opcja.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

FilipsO napisał/a:
Chyba mnie przekonałeś. Więc w jakiej kolejności zakupy? Mi się wydaje, że plan na ten rok byłby taki:
Luty: Core Set + Szturm
Kwiecień: Core set
Wakacje: Core set

Słyszałem, że aby grać turniejowo trza mieć 3 core sety, więc chyba tak zrobię ;p Chociaż nie wiem czy to najlepsza opcja.


NAjlepsza opcja to kupić na allegro jakiś zestaw. Polecam z aktualnego cyklu dodatki dedykowane konkretnym rasą i w zależności od tego czym chcesz grać, taki dodatek jeszcze bym zakupił.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Przy okazji nikt Ci nie karze miec 3 core setów. Możesz miec tylko jeden, aby miec plansze stolic. Nie musisz miec po 3 kopii kart w talii... a jeżeli chcesz to albo buduj talie od drugiego cyklu wzwyż, lub kup sobie pojedyńcze potrzebne karty od innych, bo wydawanie trzykrotnie 120 zł tylko po to, aby miec po 3 kopie karty to jednak trochę głupi pomysł, zwłaszcza że conajmniej połowa pudła będzie lądowała w jakimś klaserze, albo w specjalnym pudełku z shitem..
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Czyli myślicie że z 1 CS-em+dodatki to sobie na turniejach pogram?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Ba możesz pograc nawet z jednym CSem :D Natomiast tak serio to jak będziesz miec wszystkie dodatki to np możesz stworzyc talie tylko z tych kart które masz i nie będziesz przegrywac za każdym razem. Bądź co bądź nie musisz miec 3 kopii kart, aby dołączyc do turnieju ;)
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Dokładnie, ja wciąż lecę na jednym CS i cyklu spaczenia - nie zawsze przegrywałem na turniejach :wink:
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Teraz tylko pozostał dylemat kim grać. Najładniejsze są HElfy, ale podobno słabizna, więc chyba będę grał DElfami. Właśnie zwerbowaliście nowego gracza, brawoo xd Może za jakieś pół roku jak coś będę miał i trochę się ogram to przybędę na jakiś turniej :)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Może nikomu nie podeszła gra HE i dlatego nie mogli zrobic żadnej porządnej talii? Nie warto od razu odtrącac talii "bo wszyscy mówią" że jest słaba. Na początku tak było z chaosem. Potem został mocno dopakowany i jest teraz dużo jego zwolenników. W pewnym momencie będzie podobnie z HE. Wierzę w to :P
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Nie wiem już którymi elfami. Ważne że elfami :o A i jakie koszulki na stolice?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Ja osobiście nie mam żadnych (ba nawet nie wiem czy są) na upartego możesz sobie zafoliowac :P
 
     
lanowiec
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

grasz bez koszulek? o zgrozo. Po tylu grach to moim by chyba juz farba zeszla;P
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Cytat:
A i jakie koszulki na stolice?

Naprawdę masz koszulki na plansze stolic?
 
     
Arto
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Dlaczego sądzisz, że W:I umiera? Wczoraj zakupiłem podstawkę i jestem nią zachwycony. Gdzie znajdę chronologiczną listę książek z cyklu Warhammer?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14