galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Różnica między rozszerzeniami a cyklami -zestawami bitewnymi
Autor Wiadomość
JohnMarkII
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   Różnica między rozszerzeniami a cyklami -zestawami bitewnymi

Witam,

zdaję sobie sprawę z tego, że może być to najbardziej laickie i zatrważające was, graczy, pytanie, ale nie udało mnie się odnaleźć odpowiedzi (choć zapewne jest gdzieś tutaj na widoku). Otóż po dłuższej chwili zastanowienia zdecydowałem się na zakup i zabawę z karcianką Warhammer: Inwazja, pewnie głównie dlatego, iż darzę świat Warhammera nieopisaną sympatią związaną z pierwszymi sesjami frpg za lat szkolnych. Nurtuje mnie kwestia tego typu: Jak jest różnica między dostępnymi rozszerzeniami a cyklami (zestawami bitewnymi). Czy konkretne rozszerzenia zawierają konkretne cykle czy może każdy taki "zestaw" zawiera inne, różniące się karty?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   Re: Różnica między rozszerzeniami a cyklami -zestawami bitew

JohnMarkII napisał/a:
Witam,

zdaję sobie sprawę z tego, że może być to najbardziej laickie i zatrważające was, graczy, pytanie, ale nie udało mnie się odnaleźć odpowiedzi (choć zapewne jest gdzieś tutaj na widoku). Otóż po dłuższej chwili zastanowienia zdecydowałem się na zakup i zabawę z karcianką Warhammer: Inwazja, pewnie głównie dlatego, iż darzę świat Warhammera nieopisaną sympatią związaną z pierwszymi sesjami frpg za lat szkolnych. Nurtuje mnie kwestia tego typu: Jak jest różnica między dostępnymi rozszerzeniami a cyklami (zestawami bitewnymi). Czy konkretne rozszerzenia zawierają konkretne cykle czy może każdy taki "zestaw" zawiera inne, różniące się karty?


W Core Secie masz podstawowe karty do rozpoczęcia zabawy.

Cykle składają się z 6 battlepacków każdy
Rozszerzenia to duże dodatki wnoszące jakieś nowe mechaniki do gry.

We wszystkich tych rzeczach są nowe karty.

Jako że jesteś z Wrocławia zapraszam we Wtorek i Sobotę do Saloniku (Braniborska 2/10) na godzinę 18:00. To zobaczysz jak to wygląda w praktyce, pomożemy w zasadach etc.
 
     
JohnMarkII
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   

Hmm... Czyli w skrócie rozszerzenia to duże zmiany plus nowe karty, natomiast cykle zawierają same nowe karty. Dzięki za szybką odpowiedź i w miarę możliwości postaram się zawitać do was w sobotę 25. lutego.

A jeszcze pytanie: Budujemy swoją talię czyli z każdego cyklu, rozszerzenia możemy wybrać pasujące nam karty, rozwiązania, tak? Ze świadomością tego, że talia jest w jakiś sposób ograniczona?

Pozdrawiam.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   

JohnMarkII napisał/a:
Hmm... Czyli w skrócie rozszerzenia to duże zmiany plus nowe karty, natomiast cykle zawierają same nowe karty. Dzięki za szybką odpowiedź i w miarę możliwości postaram się zawitać do was w sobotę 25. lutego.

A jeszcze pytanie: Budujemy swoją talię czyli z każdego cyklu, rozszerzenia możemy wybrać pasujące nam karty, rozwiązania, tak? Ze świadomością tego, że talia jest w jakiś sposób ograniczona?

Pozdrawiam.


Dokładnie, cykle i rozszerzenia, tylko poszerzają pulę kart z której możesz korzystać przy tworzeniu talii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.35 sekundy. Zapytań do SQL: 13