galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman + dodatki : Optymalizacja talii kart przygód
Autor Wiadomość
funf
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

Cytat:
Też tak kiedyś zrobiłem, ale jeszcze przed Smokami poświęciłem chyba z godzinę i ponownie rozdzieliłem dodatki, aby móc w każdej grze dobrać zestaw do czasu, graczy i poziomu zabawy.



A jak rozpoznałeś które karty są od którego seta ?
 
     
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

Każdy set ma oznaczenie. Jest to opisane w instrukcji do seta - takie jakby logo seta na karcie. Jedynym wyjątkiem są zdaje się karty bohaterów, ale chyba niektóre też mają oznaczenia seta. Tego nie pamiętam, ale to najmniejszy problem, bo wykaz bohaterów jest w instrukcji seta, a można nimi bez problemu grać niezależnie od używania dodatków.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

Wszystkie karty mają symbole dodatków. Wyjątkiem są karty, które pojawiły się po raz pierwszy (zresztą nie też nie zawsze) - one nie mają symbolu dodatku.
 
     
funf
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

Udało mi się rozdzielić te karty.Faktycznie mają takie małe symbole w grafice ( lewy dolny róg grafiki).Porozdzielałem wszystkie i w końcu będzie można znów sensownie w Talizmana pograć.Dzięki.

P.S. Karty bohaterów też mają oznaczenia i ale nie jestem przekonany czy da się grać wszystkimi postaciami bez używania dodatków.Na przykład niektóre postacie wymagają stajni (te na koniach), która jest zawarta w dodatku Królowa lodu.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Postaci wymagające stajni są z dodatku KL, więc pewnie skoro możesz nimi grać to go masz, przecież jeśli nie chcesz grac całym zestawem, to możesz wykorzystać tylko część kart z tego dodatku. Nie wiedzę problemu.
 
     
funf
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Miało być Pani jeziora - mój błąd.Problemu nie ma.Kwestia modyfikowania rozgrywki i tyle.Wczoraj rozegrałem partię podstawka + Pani jeziora + karta żniwiarza (bez dodatkowych kart) i wyszło całkiem dobrze.Udało nam się skończyć w sensownym czasie rozgrywkę.Wychodzi na to że rozgrywka ze wszystkimi setami jest po prostu bez sensu i tyle w temacie.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Faktycznie, stajnie w PJ, powtórzyłem jak leming ;) Ja tam lubię wszystko wymieszać, bo jest większa niepewność co wyskoczy z przygód, ale każdy gra jak woli.
 
     
funf
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Tak jak pisałem wcześniej
Cytat:
No ja wam powiem panowie że zgodzę sie ze Szpyrusem.Zacząłem rozgrywkę w 3 osoby po 16:00 i skończyłem teraz.Nie ze względu na wygraną, ale ze względu na zmęczenie.Jest godzina 2:00 i mam staty (pierwsza postać bez dead'a) 6 siła i 7 moc (gram kolesiem ze smoków - tym od fieball). Levelowanie to masakra jakaś w porównaniu do wcześniejszych rozgrywek. Wydaje mi się że FFG coś popierdeńczyło ,gdyż nie jest to pierwsza rozgrywka z full setem (smoki jako najnowszy dodatek). Duże ratio na dead i mało levelowania czyni rozgrywkę meczącą ,nudzącą i beznadziejną. Idę szukać podobnych problemów na forum.Lubię Talizmana i grałem w niego wiele razy.Mamy wraz ze znajomymi z tym problem i uważamy że nie tak to powinno wyglądać.
 
     
Sardo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

funf napisał/a:
Wychodzi na to że rozgrywka ze wszystkimi setami jest po prostu bez sensu i tyle w temacie.


A ja uważam inaczej. Dodatki skracają grę. Jedynie Smoki wydłużają. Pozostałe skracają i to drastycznie, zwłaszcza Góry. Jak graliśmy w podstawkę+żniwiarz (od tego zaczynałem) graliśmy co najmniej 2h, a zazwyczaj zajmowało nam to ponad 3h. Teraz spokojnie kończymy grę po 1,5h. Jeśli wykluczać któryś dodatek to jedynie Góry, bez nich gra jest wg mnie ciekawsza. Ale jak już wydałem na nie kasę to szkoda mi bez nich nie grać :D
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2012   

Witam.
Co do twierdzenia, że dodatki skracają rozgrywkę - trudno mi się jednoznacznie do tego odnieść - wydaje mi się, że dodatki faktycznie stwarzają dużo ciekawych opcji, w tym możliwości rozwoju postaci i szybszego zakończenia rozgrywki. Poza tym, im dłużej gramy, tym łatwiej się odnaleźć - doświadczenie robi swoje. Tyle w tym temacie.

Wczoraj rozegrałem pierwszą rozgrywkę ze Smokami, ze wszystkimi pozostałymi setami. Grałem z kumplem, ja Czarownicą, on Mroczną Kultystką. Podstawowe zasady gry ze Smoków, nakładka na planszę na stronie Smoczej Doliny. Rzeczywiście na początku zrobiła się groza, więc unikaliśmy smoczych łusek, chyba że się trafiło na łuskę Smoczego Króla. Ale szczerze mówiąc nie było tragicznie. Rozwój postaci całkiem się udawał. Jak zaczęło być za dużo łusek w Krainie Zewnętrznej, to uciekłem w Góry i tam się trochę podpakowałem. W ogóle świetne przedmioty mi w łapy wpadły. Np różdżka - broń, która pozwala wykorzystywać moc zamiast siły w walce. Kumplowi niestety zabiło Kultystkę, dostał Błędnego Rycerza, ale wybitnie nim nie szło, więc też go ubił w sumie na własne życzenie. I dostał Łowcę Smoków... I zaczęła się rzeźnia! Ta postać to przegięcie, ja już miałem rozwiniętą Czarownicę z wieloma łuskami i kosiłem smoki, a on gołodupca, z paroma przedmiotami i przyjaciółmi. Ale "Ciosem Pięciu Śmierci" zaczął mordować smoki i nabił w krótkim czasie chyba z 8 żetonów siły i pełno łusek. Ja wygrałem rozgrywkę, ale gdyby grał od początku tym "Wiedźminem" to byłoby pozamiatane. Cała rozgrywka była naprawdę fajna, wszystko się fajnie zgrało - Góry, Podziemia, Smoki, Żniwiarz. Jak narazie nie widzę konieczności optymalizacji talii kart.
Pozdrawiam :)
 
     
funf
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2012   

Boskurek - czyli nie grałeś wszystkimi setami.Jeśli będę grał w smoki to tak samo mam zamiar zrobić.Użyć Góry, Podziemia, Smoki, Żniwiarz i nic więcej.
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2012   

Funf, nie wyraziłem się dość precyzyjnie. Grałem wszystkimi setami. Napisałem na początku, że grałem z wszystkimi pozostałymi setami, czyli Pani Jeziora i Królowa Lodu też były w grze (z resztą Błędny Rycerz jest przecież z Pani Jeziora). Wymieniłem 4 pozostałe sety dlatego, że chciałem zasygnalizować, że te wszystkie elementy fajnie się ze sobą komponowały w tej rozgrywce i skorzystałem na każdym z nich. W górach nazbierałem złota i przedmiotów, Żniwiarz się pałętał po krainach machając kosą, w Podziemiach nazbierałem trofeów i dokopałem Panu Ciemności, Smoki dodały całej rozgrywce tzw. pazura. Po prostu nie uznałem za istotne wspominać, że przez Pałac Królowej Lodu zostałem raz żabką, a innym razem kupiłem sobie Muła w stajni. Wszystko co dotychczas zostało wydane w wersji PL było w grze, tyle że nie wszystkie zasady alternatywne zostały zastosowane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13