galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gandalf 2x w turze
Autor Wiadomość
AdamK
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   Gandalf 2x w turze

Mam pytanie: czy dobrze myślę, że dzięki karcie pozwalającej zagrać za (1) dowolnego sprzymierzeńca z ręki (Atak z zaskoczenia, CS 23) mogę zagrać Gandalfa w okienku akcji fazy zasobów, zdjąć 10 zagrożenia, wrócić go z końcem fazy na rękę i w fazie planowania wystawić go ponownie, zdejmując ponownie 10 zagrożenia?

Do tego róg gondoru na kimś, i na Gandalfie zarabiamy na czysto 2 zasoby w turze :)

A.
Ostatnio zmieniony przez AdamK Pon 19 Gru, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Tak, z tym, że:
1) Gandalf obniża zagrożenie o 5. Karta, o której mówisz to Atak z Zaskoczenia, mój "must have" praktycznie w każdej talii
2) Broka nie wystawisz, bo on wchodzi za darmo, gdy grę opuszcza krasnoludzki bohater a nie sprzymierzeniec
 
     
AdamK
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

kufel napisał/a:
Tak, z tym, że:
1) Gandalf obniża zagrożenie o 5. Karta, o której mówisz to Atak z Zaskoczenia, mój "must have" praktycznie w każdej talii
2) Broka nie wystawisz, bo on wchodzi za darmo, gdy grę opuszcza krasnoludzki bohater a nie sprzymierzeniec


Właśnie czytając FAQ kart spostrzegłem smutny fakt dotyczący Broka, więc wyciąłem ten akapit z mojego posta :) I rzeczywiście, 10 łącznie = 2x5. Nie mam kart pod ręką, przepraszam za błędy :)

A.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   Re: Gandalf 2x w turze

AdamK napisał/a:
mogę zagrać Gandalfa w okienku akcji fazy zasobów, zdjąć 10 zagrożenia, wrócić go z końcem fazy na rękę i w fazie planowania wystawić go ponownie, zdejmując ponownie 10 zagrożenia?

10 i 10 to 20 (wyraźnie napisane "ponownie 10") dlatego zwróciłem na to uwagę :P
 
     
Arthurius
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Sty, 2012   

Biorac pod uwage balans gry i sily kart z kosztem 1 jestem zdania, ze grajac atak z zaskoczenia i Gandalfa nie powinno sie korzystac z jego zdolnosci. Powinnismy traktowac umieszczanego w grze sprzymierzenca tylko ,do walki' a co wiecej tylko do ataku jak sama nazwa wskazuje.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Arthurius napisał/a:
Biorac pod uwage balans gry i sily kart z kosztem 1 jestem zdania, ze grajac atak z zaskoczenia i Gandalfa nie powinno sie korzystac z jego zdolnosci. Powinnismy traktowac umieszczanego w grze sprzymierzenca tylko ,do walki' a co wiecej tylko do ataku jak sama nazwa wskazuje.

Nie wiem, jak wiele gier rozegrałeś we Władcę, ale Gandalfa zagrywa się właśnie z powodu jego zdolności. One są kluczowe - czy to obniżenie zagrożenia, zadanie obrażeń wrogowi bądź dobranie kart. To co Gandalf zrobi dodatkowo - pójdzie do wyprawy, obroni nas przez atakiem Wroga czy sporadycznie (przynajmniej w moich grach) zaatakuje, to dzieje się przy okazji. Atak z zaskoczenia w Twoim rozumieniu połączony z Gandalfem nie ma po prostu większego sensu.
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Arthurius napisał/a:
Biorac pod uwage balans gry i sily kart z kosztem 1 jestem zdania, ze grajac atak z zaskoczenia i Gandalfa nie powinno sie korzystac z jego zdolnosci. Powinnismy traktowac umieszczanego w grze sprzymierzenca tylko ,do walki' a co wiecej tylko do ataku jak sama nazwa wskazuje.


hahahahaha :D a tak na serio to... hahahahaha :D

ile gier już rozegrałeś ?? próbowałeś grać solo jakieś trudniejsze scenariusze ??
bo nie sądzę żebyś pisał takie dyrdymały gdyby tak było :P
 
     
Arthurius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Sty, 2012   

Ok, zgadzam sie, ze w grze solo trzeba korzystac z oficjalnych zasad plus faq, ale grjac we wlasnym gronie dla budowania klimatu mozna przyjac sobie dodatkowe ograniczenia. Jestem pewien, ze w podziemiach Morii nigdy nie skorzystam np. z orzelkow i lesnej pulapki. W sobote udalo mi sie przejsc Dol Guldur teamem Gloin, Eowina, Bilbo (uwieziony), gdzie kluczem byl namiestnik gondoru, piesn wiedzy, instynkt samozachowawczy i pochodnia - wszystko na Gloina.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14