galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o "Forteca niczyja"
Autor Wiadomość
Owsianka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   Pytanie o "Forteca niczyja"

Witam.

Mam pytanko a propos tej karty, gdyż przeglądając pro decki nigdy nie spotkałem się z jej obecnością a dla mnie nooba (gram 3 tygodnie) jest ona bardzo mocna i zawsze gdy ktoś posiada 1 lub 2 jej kopie wygrywa grę, gdyż zarówno w swojej jak i turze przeciwnika anuluje 1 obrażenie stolicy co na początku daje ogromy komfort. gry. W związku z tym proszę o konstruktywną wypowiedź czemu żaden dobry gracz tym nie gra?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Bardzo proszę.

Jest to dobra karta, do gier na kilku początkowych dodatkach i 1 core secie czy tego typu ustawieniach.

W turniejowych taliach jest z nią jednak kilka problemów:

1. Jej działanie nie zaskakuje, przeciwnik dostosuje się do sytuacji na stole.
2. Koszt 3, to wysoki koszt, koszt zniszczenia takiego wsparcia to zwykle 2 zasoby (spalić to, Grabież, Wyburzenie).
3. Nie daje lojalności.
4. Nie współgra (nie ma synergii) z innymi kartami.
5. Jest to karta z Ograniczeniem, tzn. że nie zagram sobie już wioski w tej turze czy innej karty z ograniczeniem.
6. Talie turniejowe mają 50-51 kart, nie ma tam miejsca na dodatkowy support w 97% przypadkach.
 
     
Owsianka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Okey ,wielkie dzięki za odpowiedź.
 
     
Karl82
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lut, 2012   

Mimo wszystko nie zgodziłbym się z punktem 4.

Forteca "zgrywa się" z :

1.Wrota Sigmara - Cancel one damage assigned to your capital each turn.
2.Kużnia Węgielna - Kingdom. Forced: After your turn begins, heal 1 damage to your capital.
3. Flagellants - Action: Sacrifice this unit to cancel the next 2 damage assigned to your capital this turn.

Bierzemy sobie jeszcze Majstrów z Nuln, żeby trochę obniżyć koszt tych wsparć i w teorii mamy "zestaw pierwszej pomocy" na stole. Oczywiście ile nam to da i ile się na tym "ugra" to już zupełnie inna sprawa.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lut, 2012   

Karl82 napisał/a:
Mimo wszystko nie zgodziłbym się z punktem 4.

Forteca "zgrywa się" z :

1.Wrota Sigmara - Cancel one damage assigned to your capital each turn.
2.Kużnia Węgielna - Kingdom. Forced: After your turn begins, heal 1 damage to your capital.
3. Flagellants - Action: Sacrifice this unit to cancel the next 2 damage assigned to your capital this turn.

Bierzemy sobie jeszcze Majstrów z Nuln, żeby trochę obniżyć koszt tych wsparć i w teorii mamy "zestaw pierwszej pomocy" na stole. Oczywiście ile nam to da i ile się na tym "ugra" to już zupełnie inna sprawa.


Mylisz pojęcia, to są karty o podobnym efekcie, nie mają synergii z Fortecą.
Synergia byłaby, gdyby anulując obrażenia odpalała się jakaś inna karta.
 
     
upadlyBankowiec
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2012   

A połączenie dwóch fortec z Temple of Vaul? Nie wiem czy to synergia, ale zgrywa się dość dobrze :wink:
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2012   

upadlyBankowiec napisał/a:
A połączenie dwóch fortec z Temple of Vaul? Nie wiem czy to synergia, ale zgrywa się dość dobrze :wink:


No to już bardziej, ale widzisz te 2 wsparcia są za 3, potrzebujesz 6 zasobów żeby to wystawić i czasu by działało, a ja orkami mogę to np. zniszczyć wypuszczając Grimgora z Rytuału :) stąd takie zagrywki nie są widoczne na turniejach ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13