galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Efekty rozpatrywane jednocześnie
Autor Wiadomość
Salat00
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   Efekty rozpatrywane jednocześnie

Witam,

Podczas kilku ostatnich rozgrywek ze znajomym napotkaliśmy na problem, który sprawił nam trudność. Mówię tutaj o efektach, które powinny mieć miejsce w tym samym czasie. Postaram się opisać problem na konkretnych przykładach.

1. Kontroluję Warpstone Meteor. Rozpoczyna się moja tura. Zgodnie z opisem karty, każdy gracz musi spaczyć jednostkę w odpowiadającej strefie lub zadać 1dmg swojej stolicy. Każdy gracz więc także ja. Posiadam dowolną jednostkę, która obecnie nie jest spaczona. Na początku tury występują zatem dwa zdarzenia: efekt karty Spaczeniowy Meteryt, oraz "Na początku tury możesz przywrócić jedną spaczoną jednostę". Oba zdarzenia mają miejsce na początku tury więc jak rozumiem "jednocześnie". Czy mogę wybrać, że najpierw spaczam jednostkę, a później przywracam ją jako mój przywilej na początku tury? Czy też w momencie gdy spaczam jednostkę, akcja przywracania nie działa na tą jednostkę gdyż "Na początku tury" jest ona spaczana?
Reasumując: Czy sam mogę zdecydować w jakiej kolejności wykonywane są akcje "Na początku tury", czy też należy traktować je jako wykonywane jednocześnie???

2. Gram Imperium. Jest tura przeciwnika. Przeciwnik grający Chaosem atakuje jednostką z dołączoną kartą wsparcia Horrific Mutation. Na obrońcę wyznaczam Reiksguard Swordsmen, który wcześniej otrzymał już 1pkt obrażeń. W momencie wyznaczenia obrońców następują dwa efekty. Z Horrific Mutation wszystkie broniące jednostki tracą 1pkt wytrzymałości oraz z Reiksguard Swordsmen, Kontratak "immediately after defending".
Czy w momencie wyznaczenia na obrońcę Reiksguard Swordsmen tracą 1HP z karty Horrific Mutation i zostaną zabici zanim zadziała kontratak?
Czy w momencie wyznaczenia na obrońcę Reiksguard Swordsmen zadziała kontratak i zada 4 dmg atakującej jednostce zanim efekt Horrific Mutation zadziała?
Czy oba efekty zadziałą w tym samym czasie czyli Reiksguard Swordsmen zadadzą 4dmg atakującej jednostce oraz otrzymają -1wytrzymałośći i zginą?

W naszym przypadku rozpatrzyliśmy to w ten sposób, że warunkiem do zadziałania Kontrataku było wyznaczenie jednostki na obrońcę. W momencie gdy jednostka została obrońcą traciła 1HP z Horrific Mutation. Jako, że wcześniej otrzymała już 1dmg zginęła i Kontratak nie miał miejsca.
Z drugiej strony później zastanawiałem się nad tym i Kontratak działa natychmiast po wyznaczeniu jednostki na obrońcę.


Uprzejmie proszę o podpowiedź. Pomoże to nam rozwiązywać podobne spory w przyszłości.
 
     
ygeth
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

1. Odpaczasz jednostkę nie na początku tury a w Fazie Królestwa (instr. str. 10).

2. Kontratak działa zaraz po wyznaczeniu jednostki na obrońcę. W opisanym przez Ciebie przypadku obie jednostki (Ta z kontratakiem i mutacją) zostają zniszczone.

Pzdr.
 
     
Salat00
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

Ad.1 Bardzo cenna uwaga. Dziękuję.
W tym przypadku, jednostka zostanie spaczona na początku tury i przywrócona w fazie Królestwa.

Ad.2 Czyli oba efekty mają miejsce w tym samym czasie :)

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
 
     
Stanisław
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Jeśli w walce biorą udział dwie jednostki posiadające umiejętność "Zwiad" dwie karty są odrzucane razem, czy oddzielnie?
Pytam w kontekście "Zgromadzenia czarodziejek": kiedy przeciwnik odrzuci jedną lub więcej kart z ręki, zadaj jedno obrażenie Stolicy tego gracza.

Jestem też ciekaw jak rozpatrzyć sytuację, gdy jednostka posiadająca Zwiad jest cofnięta na rękę przed przydzieleniem obrażeń.
Teoretycznie nie będzie jej już w grze, prawda? Ale zniszczona też nie została, a w walce brała udział.

Więc, może odrzuca kartę z ręki przeciwnika w momencie w którym opuszcza grę?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Stanisław napisał/a:
Jeśli w walce biorą udział dwie jednostki posiadające umiejętność "Zwiad" dwie karty są odrzucane razem, czy oddzielnie?
Pytam w kontekście "Zgromadzenia czarodziejek": kiedy przeciwnik odrzuci jedną lub więcej kart z ręki, zadaj jedno obrażenie Stolicy tego gracza.

Jestem też ciekaw jak rozpatrzyć sytuację, gdy jednostka posiadająca Zwiad jest cofnięta na rękę przed przydzieleniem obrażeń.
Teoretycznie nie będzie jej już w grze, prawda? Ale zniszczona też nie została, a w walce brała udział.

Więc, może odrzuca kartę z ręki przeciwnika w momencie w którym opuszcza grę?


Każda jednostka ze zwiadem jest rozpatrywana osobno, zatem Zgromadzenie odpali się tyle razy ile kart zostanie odrzuconych.

Co do drugiego pytania, to jednostka musi przeżyć bitwę, zatem jeśli na koniec bitwy nie ma jej w grze (nie ważne z jakiego powodu) to nie może odpalić zwiadu.
 
     
Stanisław
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

Rozumiem, dzięki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13