galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska baza kart
Autor Wiadomość
neutrino
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Lut, 2014   

psborsuk napisał/a:
Rzuciłem okiem na szybko - super sprawa! Gratuluję efektu.I od razu pytanko - czy uwzględniłeś modyfikacje wynikające z faqów, tudzież planujesz je uwzględnić (np. jako dodatkowy tekst skośną kursywą), czy zostajesz przy samych kartach?


Można już odfiltrować karty zmienione w FAQ (dwa ostatnie checkboxy).
 
     
neutrino
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

Ostatnim razem moja prośba/pytanie przeszło niezauważone, więc spóbuję jeszcze raz (wybaczcie, że nie edit a nowy post :P): czy byłby ktoś chętny do pomocy przy uzupełnianiu reszty bazy kart po polsku?
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lut, 2014   

Ja mógłbym trochę pomóc, ale aktualnie nie mam niestety czasu całkiem. Gdy będę go miał, a pomoc będzie jeszcze potrzebna, to się zgłoszę.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lut, 2014   

ŚWIETNA ROBOTA! Nareszcie polska wersja. Zawsze był problem ze znalezieniem polskiej treści kart.

neutrino napisał/a:
Baczność! Do skanerów marsz! To i grafiki się pojawią :)
Jeśli z samym dołączeniem grafik nie ma problemów, to zanim pojawią się polskie skany, może chciałbyś dorzucić angielskie? Te są dostępne w wielu miejscach, a najłatwiej chyba je pobierać z LOTR LCG Deck Builder'a (raz się instaluje i każdy obrazek można kopiować do schowka jednym przyciskiem).

Ja do skanowania się nie piszę (chociaż mam prawie 40 kart gracza zeskanowanych i te mogę udostępnić; poza tym niektóre są dostępne w artykułach Galakty zapowiadających poszczególne zestawy), lecz odnośnie pomocy przy uzupełnianiu bazy, mogę spróbować. Nie mam za dużo czasu, ale w tygodniu powinienem znaleźć z godzinkę lub dwie. Co miałbym przygotować (mam większość dodatków) i w jakiej formie?
 
     
neutrino
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lut, 2014   

Na początek trochę statystyk z bazy:

Kod:

                en      pl      pl/en %
Ogólem:         1044    315     30.1724%
Karty gracza:   342     259     75.7310%
Karty inne:     702     56      7.9772%

                                en      pl      pl/en %
Zestaw podstawowy               128     128     100.00%
Polowanie na Golluma            24      9       37.50%
Starcie u stóp Samotnej Skały   25      10      40.00%
Podróż do Rhosgobel             22      10      45.45%
Wzgórza Emyn Muil               23      10      43.48%
Martwe Bagna                    21      10      47.62%
Powrót do Mrocznej Puszczy      24      10      41.67%
Khazad-Dum                      76      13      17.11%
Mrok nad Osgiliath              19      0       0.00%
Brama Czerwonego Rogu           27      10      37.04%
Droga do Rivendell              25      10      40.00%
Czatownik                       24      10      41.67%
Mroki Morii                     25      10      40.00%
Kamienne Podstawy Ziemii        27      10      37.04%
Cień i Płomień                  26      10      38.46%
Hobbit: Górą i dołem            84      19      22.62%
Spadkobiercy Numenoru           76      18      23.68%
Bitwa o Miasto na Jeziorze      24      0       0.00%
Hobbit: Na Progu                72      18      25.00%
Obawy Namiestnika               31      0       0.00%
Las Drúadan                     24      0       0.00%
Spotkanie przy Amon Dîn         25      0       0.00%
Atak na Osgiliath               26      0       0.00%
Krew Gondoru                    27      0       0.00%
Dolina Morgul                   27      0       0.00%
Czarni Jeźdźcy                  85      0       0.00%
Stone of Erech                  27      0       0.00%


Podsumowując:
* zestaw podstawowy jest kompletny
* w pozostałych niezerowych zestawach po polsku są tylko karty gracza

Potrzebuję pliki tekstowe w kodowaniu utf8 (świetny edytor obsługujący utf8: http://notepad-plus-plus.org). Jeden plik = jeden zestaw kart.

Format (w kolejnych liniach):

1) numer karty
2) nazwa karty
3) treść (tekst fabularny na razie pomijamy)
* symbole oznaczamy jako: ${attack}, ${defense}, ${willpower}, ${threat}, ${leadership}, ${tactics}, ${lore}, ${spirit}, ${baggins}, ${fellowship}
* nowe linie oznaczamy jako: \n
* pogrubienie oznaczamy jako: [­b]jakiś tekst[­/b]
* kursywę oznaczamy jako: [­i]jakiś tekst[­/i]
* cechy w treści karty np. Krasnolud/Ork/Gondor oznaczamy odpowiednio jako: [trait]Krasnolud/Ork/Gondor[/trait]
4) cechy (jeśli są)
5) --

Przykład:

76
Pomiot Ungolianty
Po odkryciu: Do końca tej fazy każda postać przydzielona obecnie do wyprawy otrzymuje -1 ${willpower}.\nCień: Podnieś poziom zagrożenia broniącego się gracza o 4 (jeśli atak jest niebroniony podnieś poziom zagrożenia broniącego sie gracza o ­8)."
Istota. Pająk.
--
126
Do Rzeki
1A Przygotowanie: Każdy gracz odkrywa 1 kartę z wierzchu talii Spotkań i umieszcza ją w strefie przeciwności.\n1B Po odkryciu: Przeszukaj talię Spotkań, weź 1 Górskiego Trolla (jeżeli żaden nie znajduje się już w grze) i umieść go w strefie przeciwności. Potem potasuj talię Spotkań.\n[­b]Gracze nie mogą pokonać tego etapu, dopóki Górski Troll znajduje się w grze.[­/b]"
--
3
Pas Narwiego
Dołącz do bohatera z cechą [trait]Krasnolud[/trait].\nAkcja: Wyczerp Pas Narwiego, aby bohater, do którego dołączono tę kartę, do końca tej fazy otrzymał symbol ${leadership}, ${lore}, ${spirit} lub ${tactics}.
Przedmiot.

Jeśli się nie zniechęciłeś, to napisz, który zestaw/zestawy mógłbyś zrobić. Jeśli coś jest niejasne (albo zakręciłem), to pytaj. Małymi kroczkami, ale do przodu :)
Ostatnio zmieniony przez neutrino Sob 08 Lut, 2014, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lut, 2014   

Myślę, że nie będę kombinował i wezmę po kolei, czyli na początek Polowanie na Golluma.
Mam nadzieję, że ktoś się dołączy (tyle osób chwali pomysł i wykonaną robotę, a przeciwności z jednego zestawu, to ledwie kilkanaście kart).

Dwie sprawy, które mi przyszły do głowy odnośnie formatu:
- rozumiem, że to co nie wymaga tłumaczenia (sfera kart graczy, unikalność kart, atrybuty liczbowe w rodzaju kosztu czy wytrzymałości) masz z oryginalnych kart i tego nigdzie podawać nie trzeba?
- jako zestaw rozumiesz np. Dzikie krainy i Pająki Mrocznej Puszczy, a nie Zestaw podstawowy albo Spadkobiercy Numenoru, prawda? Czy karty gracza to kolejny osobny plik? (dla CMP nie ma to znaczenia, ale może mieć np. właśnie dla Numenoru)

No i jak się zapatrujesz na umieszczenie na razie oryginalnych grafik? Jeśli chcesz zobaczyć co mam zeskanowanego z polskich kart, to możesz pobrać TEN PLIK. Jeśli uważasz, że oryginalne obrazki nie mają sensu, to spróbuj pokazać na początek chociaż te moje, a jak będzie widać, że się da, to może inni zrobią chociaż po kilka skanów...
 
     
neutrino
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lut, 2014   

1. To co nie wymaga tłumaczenia już mam. Potrzebne są tylko te trzy info: nazwa, treść, cechy.
2. Jako zestaw rozumiem coś co można kupić w sklepie: czyli Zestaw podstawowy, Spadkobiercy Numenoru, któryś z zestawów przygodowych, itd. Dzikie krainy i Pająki Mrocznej Puszczy to zestawy spotkań (encounter set).
3. Też mam nadzieję, że ktoś jeszcze dołączy. (Zawsze też możecie mi podesłać swoje karty na parę dni to sam je wklepię ;) )

Zauważ jednak, że Polowanie na Golluma to zarówno zestaw jak i zestaw spotkań. W każdym zestawie przygodowym jest jeden zestaw spotkań o tej samej nazwie. W podstawce i dużych dodatkach jest po kilka zestawów spotkań.

Tak jak pisałem wcześniej karty gracza są już w bazie do Spadkobierców Numenoru włącznie. Brakuje kart gracza z cyklu Przeciwko Cieniowi, Czarnych Jeźdźców, Głosu Isengardu, Mrok nad Osgilliath, Bitwa o Miasto na Jeziorze, Stone of Erech (to te zera w statystykach w moim poprzednim wpisie). Dużo większe braki są w kartach przeciwności - nie ma niczego poza zestawem podstawowym. Tak więc jeśli nie masz pewności co jest a czego nie ma, sprawdź w bazie; szkoda Twojej pracy.

Tak naprawdę, to mam grafiki w wersji en z innych stron. Nie wiem tylko co autorzy tych stron na to. W takiej czy innej formie grafiki się za jakiś czas pojawią.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   

Zauważyłem, że w całym cyklu CMP brakuje tylko kart spotkań i mi to odpowiada, bo łatwo mi będzie wybrać odpowiedni zestaw, a karty gracza mam pomieszane i zdecydowanie trudniej byłoby mi je odszukać. Te najlepiej gdyby przepisały osoby, które właśnie je nabyły i rozpakowują dany zestaw :)
Nawiasem mówiąc w Zestawach Na Żądanie nie ma kart graczy.

Odnośnie formatu - skoro zestaw to np. Spadkobiercy Numenoru, to rozumiem, że zestawy spotkań masz już także poprzydzielane na podstawie kart oryginalnych.
Ale przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie. Czy karty muszą być w odpowiedniej kolejności (wg ich numeracji), czy będziesz ręcznie przyporządkowywał każde tłumaczenie do odpowiedniego wpisu w swojej bazie na podstawie porównania nazwy polskiej z angielską?
 
     
neutrino
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   

Corran napisał/a:
Odnośnie formatu - skoro zestaw to np. Spadkobiercy Numenoru, to rozumiem, że zestawy spotkań masz już także poprzydzielane na podstawie kart oryginalnych.

Tak.

Corran napisał/a:
Ale przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie. Czy karty muszą być w odpowiedniej kolejności (wg ich numeracji), czy będziesz ręcznie przyporządkowywał każde tłumaczenie do odpowiedniego wpisu w swojej bazie na podstawie porównania nazwy polskiej z angielską?

Punkt dla ciebie. Zapomniałem o dopasowaniu en-pl. Zatem zmiana formatu na:
1. Nr karty (jest unikatowy w ramach zestawu)
2. Nazwa
3. Treść
4. Cechy (jeśli są)
 
     
neutrino
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lut, 2014   

Ok, widzę, że poza Corranem nikomu się nie chce ;) Pomysł na stronę fajny, ale niepotrzebny? Niemniej jednak będę brnąć dalej :)

Inna propozycja z mojej strony (mniej pracy dla Was, więcej dla mnie): czy moglibyście zrobić aparatem cyfrowym zdjęcia kart (wiele kart na jednym zdjęciu) w wysokiej rozdzielczości? Nie chodzi o to, żeby było ładnie i równo, tylko czytelnie - wystarczy, że da się odczytać tekst.
 
     
haress
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Lut, 2014   

Witam
Ja mógł bym poskanować, w sumie w pracy trochę czasu się czasami znajdzie. Mam skaner A3 i można polecieć hurtowo a potem ewentualnie wyciąć. Niestety jest jeden mańkament, posiadam tylko podstawkę. Chyba że ktoś z Warszawy zechce wypożyczyć dodatek do skanowania, wtedy mogę to zrobić.
Ewentualnie można spróbować OCR-em wyciągnąć tekst.
 
     
neutrino
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Lut, 2014   

Za skany I zdjęcia na razie dziękuję - mam co procesować w chwili obecnej. Ale jeśli, ktoś może dostarczyć pliki tekstowe w formacie opisanym wyżej, to będę wdzięczny. Karty spotkań z jednego zestawu przygodowego to może z godzina pracy. Corran już zaczął cykl CMP. Nadal pozostaje sporo do zrobienia.
 
     
Szoker
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

Ja też mogę pomóc. Mój zestaw to:
- Zastaw podstawowy
- 4 pierwsze dodatki cyklu cienie mrocznej puszczy
- Khazad-Dum
- Hobbit: Górą i Dołem
Jak Corran już zaczął CMP to mogę Khazad-Dum i Hobbita zrobić.
 
     
neutrino
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

Dzięki za odzew:)

Zatem Hobbit: Górą i Dołem jest Twój. Tylko katy spotkań i wyprawy. Karty gracza już są. Format pliku jest opisany wyżej. Jeśli są niejasności to pytaj (pw, żeby tu nie zaśmiecać).
 
     
neutrino
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

Wrzuciłem do bazy kolejne 160 kart po polsku - cały cykl Przeciwko Cieniowi (talia gracza/spotkań/wyprawy). Tym samym w bazie jest po polsku:
93% talii gracza
22% talii spotkań/wyprawy
45% ogółem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13