galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o zasady
Autor Wiadomość
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

nie
 
     
baczyn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Sty, 2018   

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem GoT ed.2 i mam problem z jedną kwestią i jakoś nie mogę tego się nigdzie doczytać..
1.) W przypadku, gdy po przegranej bitwie, nie mam gdzie cofnąć swoich jednostek?
Przykładowo, przeciwnik mnie atakuje- przegrywam.
Cofam się do swojego macierzystego miasta, bo tylko już tam mogę, ale tam są już moje pozostałe jednostki. Zaopatrzenie nie pozwala mi jednak na utrzymaniu tylu jednostek, co się wtedy dzieje?
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Sty, 2018   

Jednostki definitywnie giną.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sty, 2018   

Wszystko jest podane w instrukcji wprost
Cytat:
Gracz nigdy nie może wycofać jednostek, jeśli przekroczyłby w ten sposób limit Zaopatrzenia. Jeśli gracz będzie mógł wycofać się tylko na obszar, na którym przekroczy limit Zaopatrzenia, będzie musiał najpierw usunąć z planszy jednostki, które nie będą się w nim mieścić. Pozostałe jednostki gracz może wycofać normalnie.

Jeśli wokół obszaru ogarniętego bitwą nie ma żadnych obszarów, na które gracz mógłby się wycofać, wszystkie jego jednostki ulegają zniszczeniu.
 
     
baczyn
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

Dzięki. Czytałem, czytam i czytam.. mam wrażenie, że nigdy tych zasad nie ogarnę :D
Mam jeszcze jedną zmorę- STATKI!
1.Czy zwykły rozkaz umocnienia władzy działa również na statki w porcie, jak i na obszarach lądowych?
Z tego co wyczytałem, to w porcie owszem, ale jak jest ze statkami 'na wodzie'
2.Przeciwnik jest na obszarze morskim (statkiem), sąsiadującym z moim obszarem lądowym, na którym mam armię, to teraz żeby go zaatakować, muszę zmobilizować statek w porcie, tak?
2a. mogę wesprzeć ten atak z lądu? wsparcie-armia-ląd ; marsz-statek-port
2b. mogę zaatakować armią z lądu, używając statku w porcie jako mostu? wsparcie-statek ; marsz-armia
2c. (upewniam się) wsparcie ze statku, działa również na wybrany obszar na lądzie?
Przydałaby mi się jakiś screen, bądź film z przykładową( bardziej rozbudowaną) rozgrywką, na której głównie chodzi o statki.
Dziękuje i wybaczcie, jeżeli coś jest w instrukcji.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

Cytat:
1.Czy zwykły rozkaz umocnienia władzy działa również na statki w porcie, jak i na obszarach lądowych?

Tak, za koronę w porcie dostajesz 1 żeton (jeśli na przyległym morzu nie ma statków przeciwnika). Na wodzie się nic nie dostaje za korony

Cytat:
2.Przeciwnik jest na obszarze morskim (statkiem), sąsiadującym z moim obszarem lądowym, na którym mam armię, to teraz żeby go zaatakować, muszę zmobilizować statek w porcie, tak?

Nie bardzo rozumiem, na morzu można walczyć tylko statkami, na lądzie tylko pozostałymi jednostkami. Jak nie masz statków to oczywiście musisz je zmobilizować żeby wywołać bitwę na morzu

Cytat:
2a. mogę wesprzeć ten atak z lądu? wsparcie-armia-ląd ; marsz-statek-port

Nie, to jest wyraźnie napisane w instrukcji, z lądu można wspieerać tylko ląd, z morza morze i ląd

Cytat:
2b. mogę zaatakować armią z lądu, używając statku w porcie jako mostu? wsparcie-statek ; marsz-armia

Nie bardzo rozumiem, gdzie chciałbyś się przenieść tą armią? jak masz statki na morzu to tak, niezależnie czy masz statek w porcie, jak nie masz na morzu to statek w porcie nic nie da w kwesti transportu
Cytat:

Przydałaby mi się jakiś screen, bądź film z przykładową( bardziej rozbudowaną) rozgrywką, na której głównie chodzi o statki.

Chyba nie ma takich filmów, jak masz czas to możesz sobie przeanalizować którąś z gier na forum i zobaczysz jak co działa. Z resztą statki to normalne jednostki tylko że morskie, nie ma w nich nic problematycznego :wink:

Cytat:
Dzięki. Czytałem, czytam i czytam.. mam wrażenie, że nigdy tych zasad nie ogarnę

Można rozegrać mnóstwo gier, a i tak czasem się można zaskoczyć jakimś kruczkiem z zasad :wink:
 
     
Andrzej12033
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   Rozbite jednostki

Mam pytanie odnośnie rozbitych jednostek. Ile trwa stan rozbicia jednostek?
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

Cytat:
Mam pytanie odnośnie rozbitych jednostek. Ile trwa stan rozbicia jednostek?

jednostki są podnoszone w fazie porządkowania mapy, czyli po wykonaniu wszystkich ruchów. Wtedy kiedy podliczanie zetonów za korony
 
     
Demencja
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   Odwroty statków

Mam, grę od dawna, znam zasady doskonale, ale nie znalazłem informacji o odwrotach statków. Moje pytanie brzmi: Zakładamy że przegraliśmy bitwę morską, i musimy zrobić odwrót statkami.

1. Czy odwrót można przeprowadzić na całkowicie puste morze, czy należy zniszczyć statki?
2. Czy odwrót jest możliwy tylko na może na którym znajdują się przyjazne statki?
3. Czy można przeprowadzić odwrót statkami do portu?
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Odwrót statków niczym się nie różni od odwrotu innymi jednostkami (bo i czemu miałoby być jakos inaczej, przecież to takie same jednostki jak pozostałe), może dlatego tego nie wyszczególnili
 
     
akrucjatylda
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Cze, 2018   

Witam, szybkie pytanie. Jeśli na polu z twierdzą lub zamkiem leży pokonane wojsko „jeden rycerz” to czy po ataku na to pole dochodzi do bitwy z udziałem kart rodów ? Czy w takim wypadku to wojsko po prostu ginie automatycznie?!
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Cze, 2018   

akrucjatylda napisał/a:
Witam, szybkie pytanie. Jeśli na polu z twierdzą lub zamkiem leży pokonane wojsko „jeden rycerz” to czy po ataku na to pole dochodzi do bitwy z udziałem kart rodów ? Czy w takim wypadku to wojsko po prostu ginie automatycznie?!

Tak. Rozbita jednostka ma siłę zero, a bitwa odbywa się normalnie. Wybiera się karty rodu itd.
 
     
Gunnar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Witam,
Pytanie odnośnie zachowania graczy. Czy jest coś takiego jak nakaz gry o zwycięstwo? Przykładowo gracz nie ma już szans na wygraną i postanawia pomóc innemu graczowi wygrać. Nie zajmuje jego pustego miasta mimo pojawiającej się możliwości i atakuje coś innego bez szans na powodzenie.
W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem.
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Ma to nawet swoją nazwę - kingmaking. Technicznie nie jest to zakazane tylko bardzo niemile widziane. Zasady nie mogą tego za bardzo zabronić. Jedyną konsekwencją psucia innym graczom zabawy jest fakt że nikt więcej owej osoby do partii nie zaprosi, nie gra się w planszówki z kimś kto nie umie przegrywać. Internetowe wersję gry o tron jak tronmaster.net mają nawet system raportowania takich zachowań i są one karene banem na grę.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Celowe granie poniżej swoich możliwości ogólnie nie jest mile widziane, także wtedy, gdy nie prowadzi do natychmiastowej wygranej innego gracza.

I sojusze trwające całą grę, a zwłaszcza nieprzerywanie ich, gdy sojusznik za chwilę wygra.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14