galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o zasady
Autor Wiadomość
Przeczenie
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lip, 2016   

Czy istnieje zasada, że w opuszczonym przez jednostki lądowe mieście z portem nie może stać statek, bo ulega zniszczeniu?
Kiedyś ktoś mi mówił o czymś takim, zastanawiam się, czy to działa w zasadach, czy tylko się tej osobie wydawało.
 
     
player698
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lip, 2016   

Tak, chyba, że jest w tym mieście pozostawiony żeton władzy, wtedy statek zostaje w porcie.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lip, 2016   

Rozszerzając jest to w zasadach.
1. Żeby mieć jednostki w porcie, trzeba kontrolować obszar lądowy.
2. Opuszczenie obszaru lądowego = utrata kontroli.
 
     
nejgrot
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Cześć, przeglądając PBF-y (PBF #117 - Burn Them All) zainteresowała mnie jedna postać z rodu Arryn:

Eon Hunter [0] - Jeśli przegrasz tę bitwę twoje jednostki nie są rozbite. Możesz wycofać się na dowolne pole, włącznie z tym zawierającym Żeton Władzy należący do innego gracza.
Pytania:
1. Jeżeli przegram bitwę (gdy atakowałem) to pozwala mi ta karta wybrać pole na który dokonam odwrót?? (normalnie wraca taka armia jako pobita na pole z którego atakowała)
2. Gdy dokonam odwrót na pole zawierające Żeton Władzy przeciwnika to wtedy przejmuje to pole usuwając przy okazji żeton? (tak się domyślam ale wolę się upewnić)


Przy okazji zapytam się jeszcze odnośnie innej karty tego rodu:

Jon Arryn [4] - Jeśli wygrasz tę bitwę, zamień jedną z jednostek pokonanego przeciwnika na własną (zanim przeprowadzi on odwrót). Nie możesz tego zrobić, jeśli zostałby przekroczony limit Zaopatrzenia.

3. Czy Arryn sam wybiera którą jednostkę chce przejąć?

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Wydaje mi się,że:
1. Tak 2. Tak i 3. Też tak,ale na 100% potwierdzilby czarnylord23, który albo wymyślił te karty,albo wie z jakiego źródła są :wink:
 
     
czarnylord23
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

3xTak, potwierdzam.
Jon Arryn z taką zdolnością to o ile dobrze kojarzę nie jest mój pomysł. Chyba w każdej wersji wcześniejszej miał taką zdolność. ;)
 
     
Nowakl1993
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Odnosnie Eona Huntera jeszcze, czy moge przejsc na obszar, z ktorego przyszedl rywal?
 
     
szpaner666
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

Nie wiem czy było wcześniej to pytanie bo nie czytałem 45 stron a to jest mój pierwszy post na forum wiec proszę o wyrozumiałość :wink:
Chodzi mi o sytuacje w której martel posiada na 1 polu załóżmy Yronwood piechura oraz żeton władzy i to pole jest atakowane przez innego gracza a Martel przegrywa bitwę używając karty: Arianne Martell [1]( Jeśli się bronisz i przegrasz bitwę, twój przeciwnik nie może przesunąć swoich jednostek na obszar ogarnięty bitwą. Zamiast tego wracają one na obszar, z którego przybyły. Twoje własne jednostki nadal muszą przeprowadzić odwrót.)
To czy Yronwood pozostaje Martela czy niczyje ?
 
     
Leśnik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

Niczyje, po przegranej bitwie ZW spadają, chyba, że to stolica z nadrukowanym ŻW.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

szpaner666 napisał/a:
Nie wiem czy było wcześniej to pytanie bo nie czytałem 45 stron a to jest mój pierwszy post na forum wiec proszę o wyrozumiałość :wink:
Chodzi mi o sytuacje w której martel posiada na 1 polu załóżmy Yronwood piechura oraz żeton władzy i to pole jest atakowane przez innego gracza a Martel przegrywa bitwę używając karty: Arianne Martell [1]( Jeśli się bronisz i przegrasz bitwę, twój przeciwnik nie może przesunąć swoich jednostek na obszar ogarnięty bitwą. Zamiast tego wracają one na obszar, z którego przybyły. Twoje własne jednostki nadal muszą przeprowadzić odwrót.)
To czy Yronwood pozostaje Martela czy niczyje ?

No forum nie czytałeś, ale FAQ to by już wypadało :P
http://galakta.pl/download/Gra_o_Tron_FAQ_male.pdf
 
     
Aras
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Paź, 2016   

Szybkie pytanie: z jednego marszu mogę zaatakować dwa zamki z neutralnymi garnizonami?
Było w zasadach?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Paź, 2016   

było, nie możesz
zaatakowanie garnizonu to to samo co wypowiedzenie bitwy
tylko nie zużywasz dowódcy
 
     
Aras
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Paź, 2016   

Tako i mi się wydawało, dzięki!
 
     
Masa
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Witam

Proszę o pomoc ma kilka pytań.

1. Czy można stawać na polu z jednostka "sojusznika" nie walcząc tylko aby iść dalej ?
2. Czy można stawać / przechodzić przez pola gdzie "sojusznika" ma władze czyli leży jego żeton władzy?

Chodzi mi o praktyczne działanie sojuszy.

3. I jeszcze jak ktoś ma żeton władzy na rejonie to jak wraca tam swoimi jednostkami to żeton jest odrzucany czy wraca do puli czy zostaje na miejscu ?

Z góry dzięki za pomoc. Gra genialna ale na wstępie mega trudna :)
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Masa napisał/a:
Witam

Proszę o pomoc ma kilka pytań.

1. Czy można stawać na polu z jednostka "sojusznika" nie walcząc tylko aby iść dalej ?
2. Czy można stawać / przechodzić przez pola gdzie "sojusznika" ma władze czyli leży jego żeton władzy?

Chodzi mi o praktyczne działanie sojuszy.

3. I jeszcze jak ktoś ma żeton władzy na rejonie to jak wraca tam swoimi jednostkami to żeton jest odrzucany czy wraca do puli czy zostaje na miejscu ?

Z góry dzięki za pomoc. Gra genialna ale na wstępie mega trudna :)


1.nie
2. jak wjedziesz na pole gdzie jest ŻW kogoś innego, to je przejmujesz, a on je traci, plus żeton jest ściągany
3. zostaje

Taka rada jeśli chodzi o praktyczne działanie sojuszy-nie ma co przesadzać z sojuszami, bo ostatecznie gry nie wygrywa sojusz, tylko jeden gracz. Jeśli wygrał Twój sojusznik, jest to w zasadzie równoznaczne z tym, że Cię wykorzystał :lol: Tutaj najlepszy sojusz to taki, który zostanie złamany w odpowiednim momencie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13