galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraśki kontra Orki
Autor Wiadomość
Yatmai
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   Kraśki kontra Orki

Przechodząc od razu do sedna, o ile Kraśki mogą z innymi taliami w podstawce powalczyć, to zawsze rozgrywka przeciw Orkom kończy się u nas gromkim rozpierniczem, zgliszczami i starciem na proch Krasnosudów.

Przeglądałem talię Kraśków, zastanawiałem się nad jakimś sprytnym mykiem z ich strony jak Verena + Elektorzy u Imperium albo Smiaszdż ich fszystkich + Rzygi które tak pięknie robią przeciwnikowi hangar z 4ech liter, ale nic takiego nie znalazłem. Czy Krachy w podstawce mają jakąś ciekawszą możliwość niż zastawić się, czekać aż przeciwnik połamie sobie na nich zęby, a potem atakować z nadzieją, że zdążą zadać dość obrażeń zanim im się talia skończy? Albo doprecyzowując pytanie, jak można sobie poradzić z Orkami? Bo szczerze mówiąc, nawet jak gram Orkami, to zwycięstwo przy tak dużej dysproporcji sił nie jest szczególnie satysfakcjonujące.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

Oczywiście!
Czekasz aż przeciwnik zagra 2-3x Rzygi, pod koniec jego tury, w której zabił Ci kilka Jednostek grasz Pogrzebanie uraz, Utrzymać pozycję na Rangera, potem Warta Poległych.. najlepiej 2-3 razy :D
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

kufel napisał/a:
Czekasz aż przeciwnik zagra 2-3x Rzygi


zakładam że Yatmai nie posiada 2-3 core setów :wink:

@Yatmai
w zamierzchłych czasach gdy byłem dumnym posiadaczem tylko core seta zrobiłem sobie taką talię , nie pamiętam jak się sprawdzała na orki i chaos ale możesz spróbować (jak tak na to teraz patrzę to niezła zupa to jest :razz: ).
 
     
Yatmai
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

Dokłanie, mam jedną podstawkę i lada chwila dojdzie Szturm - pomyślałem, że najpierw pogram podstawkami, żeby zobaczyć jak wygląda WHI w praniu i znaleźć armię która mi odpowiada, a potem zabiorę się za battlepacki i składanie uberdecka :)

Talia faktycznie wygląda jak studencka zupa "na winie" (otwierasz lodówkę i wrzucasz do garnka co się nawinie ;) ) ale zawsze jest to nowa koncepcja do sprawdzenia :)

Swoją drogą jak sprawdza się mieszanie ras? Monodecki mają klimat, który pewnie się nieco rozjedzie przy mieszaniu armii, ale czy dwu/trzy- kolorowa talia będzie mocniejsza?

kufel napisał/a:
Oczywiście!
Czekasz aż przeciwnik zagra 2-3x Rzygi, pod koniec jego tury, w której zabił Ci kilka Jednostek grasz Pogrzebanie uraz, Utrzymać pozycję na Rangera, potem Warta Poległych.. najlepiej 2-3 razy :D


Fajno, wierzę, że w dodatkach Kraśki dostają wiele fajnych możliwości, ale Utrzymać Pozycję i Warty Poległych niestety w podstawce nie widzę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14