galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blood Bowl - wrażenia z rozgrywki
Autor Wiadomość
Wikary
Wikary

Wysłany: Pią 09 Gru, 2011   Blood Bowl - wrażenia z rozgrywki

Z pewnością są już osoby posiadające i grające w najlepszy sport w Starym Świecie. z niecierpliwością nogami, czekam na swój egzemplarz. :smile: Dzielcie się proszę swoimi opiniami i wrażeniami z gry.

kufel 

Wysłany: Sob 10 Gru, 2011   

Dopiero dziś udało mi się zagrać, niestety w grę dla dwóch osób.
Niestety bo rozgrywka dla dwóch osób była taka świetna i emocjonująca, że tylko mogę sobie wyobrazić jak to będzie przy czterech graczach!
Grałem "na świeżo" kompletnie nie znając kart Star players, rozwinięć drużyn i personelu nawet podstawowego składu! :D
Oczekiwałem wiele od BB (bo dużo gram w "zwykłego" BB) i moje oczekiwania w 100% zostały spełnione! Mam jedynie nadzieję, że BB:MD nie będzie grą "stand alone" ale wkrótce wyjdą rozszerzenia z dodatkowymi drużynami, nowymi Gwiazdorami i turniejami.
Na pierwszy ogień poszedł nasz klasyk: Chaos vs Leśne Elfy.
Chaos jak to chaos, dużo łomotu, przypadkowości (żetony oszustwa) i mało panowania nad piłką, za to Elfy... Podania, podania, przewijanie talii w poszukiwaniu najlepszych w danej chwili zawodników.
Gra wymaga duuużo myślenia i kombinowania: w którym wydarzeniu wziąć udział (lepsze zgromadzić fanów czy otrzymać rozwinięcie drużyny czy personelu), napierać na wygraną czy odwrotnie odpuścić ten mecz za to wygrać inny.
Miłym zaskoczeniem dla mnie okazało się to, że nawet przegrywając można wiele osiągnąć.
Wygrałem pierwszą partię właśnie dzięki rozwinięciu personelu dającemu 2 Kibiców za każde rozwinięcie drużyny (miałem 3 więc sumarycznie 6 kibiców), oraz rozwinięciu dającemu Kibiców za każdego Najemnika w składzie.
Drugi mecz: Skaveni vs Imperium. Tu obie drużyny starały się kontrolować piłkę ale ostatecznie sukces odnieśli Reiklandzcy Rozbójnicy zgarniając puchar Blood Bowl i gromadząc większą rzeszę fanów (właśnie dzięki lepszemu rozwojowi drużyny!)
Słowem podsumowania grało się świetnie, zasady są proste, już druga gra szła bardzo sprawnie (choć znów graliśmy nowymi drużynami) ale prawdziwa rozgrywka zacznie się wtedy gdy dokładnie poznamy karty rozwinięć drużyny (pokazują w jakim kierunku powinna iść strategia grania), personelu czy nawet Gwiazd.
Od strony technicznej gra też bardzo dopieszczona, piękne grafiki na kartach, komentarze Jima i Boba wszystko dobrze oddające specyficzny klimat rozrywek Blood Bowla.
Nie mogę się doczekać kolejnej rozgrywki, najlepiej we czwórkę!

ilidianstorm

Sie ma KUFEL!!!!!!!! :lol: .Otóż to gra jest po prostu genialna.Proste zasady ale tak duzo kombinowania z kartami zawodników kartami personelu i samymi turniejami oraz wydarzeniami magazynu SPIKE że szkoda gadac.Podstawa do świetnej gry to rozpracowanie wszystkich kart.Skaveni i moje ukochane ELFIKI przewijają karty w talii jak szaleni żeby dostać na rękę to co potrzebne do rozstrzygnięcia meczu na ich korzyść. Chaos oszukuje jak szalony ale wiąże się to ze sporym ryzykiem że sędzia wywali wam z boiska zawodnika.Orki i krasnale miażdżą łby aż miło a ludzie czyli Reiklandzcy rozbójnicy mają wszystkiego po trochu.Gra w dwójkę była emocjonująca w 4 graczy wrażenia będą nie do opisania.No i sam klimat gry.WSPANIAŁE GRAFIKI nie ma nic lepszego jak ilustracja ludzkiego liniowego z wybitym zębem czy orkowego napastnika latającego w gębie z czyjąś odgryzioną ręką.
Mamy z kuflem nadzieje że wnet pojawią się następne drużyny. Udanego miażdżenia łbów i wielu udanych podań życzę nowym graczom.

ilidianstorm

AHA zapomniałem dodać że KUFEL wygrał ze mną dzisiaj raz,ale jak zwykle tylko dlatego że miał mega farta.

lanowiec

kufel i ilidianstorm gra na 4 jest duuuzo lepsza :D gralismy dzis w hobbicie w 3 ja dudman marek oraz w 4 ze zbyszkiem, i odrazu wyszlo ze bardziej dynamicznie, ciekawiej, i bardziej krawo gra sie w 4 osoby, walczac o kazde boisko;) a co wyszlo ze najskuteczniejsze? zbieranie najemnikow plus karty ktora daje za nie punkty pod koniec gry:D majac dwie takie karty za 2 najemnikow zdobylem 8 punktow;P majac ich wiecej to dopiero byloby ostro;)

ilidianstorm

Elegancko. :mrgreen: . Mam nadzieje że będzie kupa graczy.To ściany w hobbicie popękają a po posadzce będzie lała sie krew :shock: jak wpadniemy pograć .He He

lanowiec

jak wam sie nudzi zawsze mozecie wpasc do hobbita do galeri jutro caly dzien jestem i pogramy w 3;)

apropo grałem orkami wszystkie gry i powiem wam że rządzą, ale pod jednym warunkiem, że są wsparci najemnikami którzy przejmuja piłki albo kartami, bo bez przejmowania piłek marnie nimi idzie gra;/

kufel 

lanowiec napisał/a:
apropo grałem orkami wszystkie gry i powiem wam że rządzą, ale pod jednym warunkiem, że są wsparci najemnikami którzy przejmuja piłki albo kartami, bo bez przejmowania piłek marnie nimi idzie gra;/

Hehe za dużo tych "warunków" :D
Pierwsza grę grałem Chaosem i byłem troszkę załamany widząc co te Elfy wyrabiają z piłką :???: u mnie 0 "podań" aleee Chaos wygrywa w inny sposób :D Walenie w mordy, zmiana zasad.. dają radę! :)
ilidianstorm napisał/a:
AHA zapomniałem dodać że KUFEL wygrał ze mną dzisiaj raz,ale jak zwykle tylko dlatego że miał mega farta.

hehe to się nazywa "Skill" my Boy! ;) Zjadło się zęby na kościach w BB to się gra :D

Berestaszek

Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   

swoją drogą jakie rasy występują w podstawie?

kufel 

Orki, Skaveni, Chaos, Leśne Elfy, Krasnoludy i Imperium

Gość

szkoda ze niema 20 ras jak w dodatku do gry blood bowl nakompie;)

kufel - wydaje mi sie ze jednak orki sa najmocniejsze w tej grze, dobrze wsparte najemnikami i kaartami rozniosa wszystko:) a najgorsi to skaveni, miekki to, malo do ataku zawodników, jesli nie zdobedziesz duzo kart to ciezko nimi cos osiagnac

lanowiec

a zapomnialem dodac - w trakcie gry wyszlo ze na początek lepiej dawaćć do danego meczu gorszych zawodników, bo jak damy mocnych, to póżniej brakuje mocnego pieprznięcia;)

post wyzej tez mój, zapomniałem sie zalogować;P

kufel 

lanowiec napisał/a:
kufel - wydaje mi sie ze jednak orki sa najmocniejsze w tej grze, dobrze wsparte najemnikami i kaartami rozniosa wszystko:) a najgorsi to skaveni, miekki to, malo do ataku zawodników, jesli nie zdobedziesz duzo kart to ciezko nimi cos osiagnac

hehe no to rozkminiłeś całą grę! :lol:

ilidianstorm

Ha Ha no rozkminił hehe. skoro są najlepsi jeżeli wesprze się ich najemnikami to trzeba tak robić żeby nie wygrywali wydarzeń w których nagrodami są Star Players

kufel 

Z tego co widziałem to bardzo mocne są Leśne Elfy, Skaveni i Imperium. Bez wsparcia najemników i rozwinięć potrafią dobrze kontrolować grę. Chaos jest bardzo mocny, zdolność Minotaura świetna ale bez rozwinięć mają problem z kontrolą piłki. Oszukiwanie jest bronią obosieczną, w decydującym momencie może pozbawić nas zwycięstwa.
lanowiec napisał/a:
na początek lepiej dawaćć do danego meczu gorszych zawodników

Gorszych to znaczy? Linemanów? Oczywiście, że tak, ale nie bo są "gorsi" ale dlatego, że dzięki swojej zdolność pomagają kontrolować ataki na ballcarriera
Poza tym gra opiera się na kościach, nikt nie zagwarantuje że wyjdzie atak Bigguya, miałem tak kilka razy :D

Odpowiedz do tematu