galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o Elitę Osterknachtów
Autor Wiadomość
metatron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Gru, 2011   pytanie o Elitę Osterknachtów

1. Zagrywam kartę Elity Osterknachtów i odpalam ich akcji (wskazuje inną swoją jednostkę i jednostkę przeciwnika, które wracają na rękę), a przeciwnik w odpowiedzi cofa moją jednostkę na rękę ( tą którą wskazałem). Czy akcja Elity Osterknachtów jest anulowana bo nie ma już mojej jednostki (wskazanej) czy akcja nadal działa i przeciwnik musi cofnąć swoją jednostkę na rękę.

2. Zagrywam kartę jednostki (wymaga 2 lojalności) mając 2 lojalki na stole. W odpowiedzi na tę kartę przeciwnik pozbawia mnie jednej lojalki (wraca na rękę, niszczy itd.) to co się dzieje:
- Czy zagrana karta wchodzi normalnie do gry?
- Czy należy dopłacić jeden zasób za brak tej lojaliki, a jak nie dopłacimy to czy karta spada do diskardu czy nie może być zagrana.
Czy w wypadku zagrywania taktyk jest podobnie, ponieważ one nie wchodzą do gry?

3. Czy Wilechelm Osterknacht może przenieść używając swojej akcji, po wyznaczeniu go jako atakującego (koniec fazy wyznaczania atakujących) jednostkę zagraną z oderwijta im łby.

4. Czy akcję Wilechelm Osterknacht można używać kilkukrotnie pod koniec fazy wybierania atakujących, pod koniec wybierania obrońców, pod koniec fazy przydzielania obrażeń. Czy jak na karcie jest napisane, "gdy jednostka atakuje" te jej zdolność zadziała tylko w fazie wyznaczania atakujących? Jeśli tak to czy karta krasnoludów otoczony zwiadowca może zadawać obrażenia w jednostkę atakującą tylko w fazie wyznaczania atakujących?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Gru, 2011   

1. Akcja dalej działa, wykonuje tyle ile się da, czyli w tym przypadku, cofa tylko jednostkę przeciwnika.

2. Tak, normalnie wchodzi do gry, lojalki są sprawdzane tylko i wyłącznie podczas zagrania, koszt jest płacony od razu, zatem w odpowiedzi nic się z tym nie da zrobić.

3. Wilhelm musi wskazać jednostkę, w pierwszym możliwym oknie akcji, po wyznaczeniu go na atakującego.

4. Ta zdolność zadziała tylko raz, w oknie akcji zaraz po wyznaczeniu atakujących. Potem przepada jeśli nie została użyta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14