galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań początkującego
Autor Wiadomość
Serenicus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Paź, 2011   Kilka pytań początkującego

Hej,
razem ze znajomymi planujemy kupic Core set + Marsz i szturm na 6 osób. Chcielibyśmy podzielic się kartami w mysl tych 6 ras. Stad moje pytanie, ktoś mógłby po krótce opisać poszczegolne rasy, ich mocne i slabe strony, pomocne strategie i taktyki, tajne zagrania itp. Jak w ogole ksztaltuje sie balans w Inwazji? O core setcie czytalem, ze karty sa srednio zbalansowane, ale ja mam na mysli tak ogolnie, po dokupieniu juz battle packow. Jak wyglada sprawa na scenie turniejowej, co wygrywa i dlaczego i czy kolejne dodatki wprowadza jakis balans?
Przepraszam, ze tak duzo wymagam, ale licze na to ze ktos znajdzie dla mnie chwile i napisze kilka wyczerpujacych odpowiedzi.

PS. Upatrzylem sobie High Elfy i bardzo mnie zasmucil fakt, ze w opinii, jaka mozna wyczytac na tym forum, sa jedna ze slabszych ras i w zasadzie przegrywaja ze wszystkim...
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Paź, 2011   

Z HE jest tak, że nie mają tak szybko wchodzących komb, jak inne talie. Mają ciekawą kontrolę jednostek, jednak nijak ma się to do kontroli jednostek chaosu, ani tym bardziej do kontroli jednostek imperium. Kontroli kart wsparć przeciwnika nie ma praktycznie żadnej i na tym przegrywa na wstępie nawet z DE. Kiedyś chaos miał z tym problemy, ale odkąd weszła nowa misja w ostatnim dodatku to już tylko elfiaki zostały z tyłu pod tym względem.

A kontrolne talie stanowią dużą część obecnej mety turniejowej. Jeśli chcecie grać for fun, to jak najbardziej wszystkie rasy się nadają, tylko postarajcie się złożyć te karty tak, żeby chociaż w drobnym stopniu wszystko było zbalansowane.
 
     
Murlock
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Hej. Chciałbym stworzyć talię mieszaną. Nie do końca jednak rozumiem ten system z symbolami lojalności. Wiem, że liczą się one do kosztu karty i że obniżają je inne karty w strefie, które posiadają już taki symbol np. świątynia Sigmara. Nie wiem jednak jak to działa gdy na przykład mam talię złożoną z trzech ras, Imperium, Elfów i Krasnoludów. Jak się wówczas do tego mają symbole lojalności i jak można wówczas zagrywać karty, kiedy grasz np. planszą imperium, to jak wówczas można grać kartami innych nacji? Z góry dzięki za pomoc :)
 
     
Pakoziom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Co do Murlocka to możesz normalnie zagrywać np.krasnale na stolicy imperium tylko, że płacisz taki koszt lojalności jaki jest zapisany na karcie. W późniejszym etapie gry jak masz już jedną kartę krasnali w grze i rzucasz kartę krasnoludzką z 1 lojalką to płacisz tylko podstawowy koszt:)
Natomiast co do meta turniejowego teraz to wystarczy spojrzeć na wyniki Mistrzostw Polski, żeby stwierdzić, że HE mają mocne karty tylko trzeba je złożyć, a generalnie ja znam przynajmniej dwa mocne pomysły: na niebezpośrednich obrażeniach i darmowych smokach:)
A co do balansu z tych trzech dodatków to moim zdaniem najmocniejsze są kraśki i imperium, natomiast mocno z tyłu zostaje Chaos i HE. DE na początku można całkiem ciekawie złożyć, a orki wiele do szybkiego rusha nie potrzebują:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14