galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Długobrodzi Łowcy
Autor Wiadomość
Karl82
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2011   Długobrodzi Łowcy

1 - Długobrodzi Łowcy

Akcja: Kiedy jakaś jednostka wchodzi do gry, dołacz do niej tę kartę jednostki. Od tej pory tę kartę trkatuje się jak kartę dodatku o treści: "Jeśli jednsotka, do której dołączono tę kartę, aktywuje zdolność, zniszcz ją. Następnie cofnij tę kartę na swoją rekę"

Pytania :

A - Czy użycie sformułowania "jakaś jednostka" oznacza, że zdolność łowcy jest niewrażliwa na efekty Żelaznej Dyscypliny i Kościołu Sigmara?
B - Czy przez "aktywowanie zdolności" rozumie się aktywowanie akcji i efektów wymuszonych zapisanych na kartach jednostek?
 
     
Karl82
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Paź, 2011   

Serdecznie dziękuję za grad odpowiedzi)
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Paź, 2011   

:)
Bo pewnosci nie mialem...
Według mnie jest tak:

A - jak dla mnie i tak targetujesz, bo dołączasz kartę dodatku pod jednostkę, którą musisz pierwsze wybrać.
B - Tak, wszysktie zdolności nie-trwałe, czyli te które może/musi odpalić ta karta.
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Paź, 2011   

Nie można zagrać ID na jednostkę do której dołączasz łowców, bo nie ma jej jeszcze w grze. Kościoły według mnie nie powinny działać, bo nie ma magicznego słowa "wybierz", a oczywistym jest że naraz może wchodzić do gry tylko jedna jednostka. Odpalasz akcję w odpowiedzi na wchodzenie jednostki do gry, a nie wskazujesz jej.
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Paź, 2011   

ja sie co do tej karty wolalbym nie wypowiadac dopoki nie zobacze oryginalnego jej tekstu, bo podejrzewam jakiegos babola przy tlumaczeniu :P
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Paź, 2011   

Longbeard Hunter
Ranger.
Action: When a unit enters play, attach
this unit to it. This unit then counts as
an Attachment support card with the
text “Destroy attached unit if it triggers
an ability. Then, return this card to your
hand.”
It’s one thing to track, and another to hunt.


Zatem tak, tą akcję możemy odpalić dopiero po wejściu danej jednostki do gry, wtedy jest pierwsze możliwe okno akcji po wejściu jednostki do gry.

I teraz ta akcja odpala się i ma attach, a zakładanie dodatków traktuje się jako akcję tergetującą, zatem moim zdaniem ID zadziała na długobrodego
 
     
Majesty
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Cytat:
I teraz ta akcja odpala się i ma attach, a zakładanie dodatków traktuje się jako akcję tergetującą, zatem moim zdaniem ID zadziała na długobrodego


Niby tak, ale każdy dodatek można dołączać do wybranej jednostki na stole (swojej/przeciwnika/dowolnie). Dlatego na attachmentach spotykamy się z formuła 'attach to a target unit'. Więc to, że dołączanie dodatków targetuje, wynika tylko i wyłącznie z ich treści. Na Longbeard hunterach takiego wordingu nie ma.
Jest to akcja z warunkiem aktywacji, my tylko decydujemy przy wejściu której jednostki tę akcję odpalamy. Sama akcja może jednak zadziałać tylko na jednostkę, która ostatnia weszła do gry, więc nie widzę tu opcji wybierania targetu.
Gdyby ta karta miała działanie podobne do http://deckbox.org/whi/Vigilant%20Elector , wtedy jak najbardziej.
 
     
DavidLatham
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Proponuje poczytać FAQ w którym jest napisane, że:
"Dodatki to karty Wsparcia, które
muszą zostać dołączone do
„wybranych za cel” kart znajdujących
się w grze, kiedy wchodzą do gry"
jak dla mnie jest tu ewidentna opcja targetowania jednostki, więc ID i kościół działają.
 
     
Majesty
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Nie widzę związku, więc proponuje czytać faq ze zrozumieniem, a nie sugerować, że ktoś go nie czytał.
Po pierwsze... zacytowany fragment dotyczy dodatków, które wchodzą do gry, a karta o której mówimy musi być już wcześniej na stole, żeby odpalić swoją akcję.
Po drugie, ta karta staje się dodatkiem dopiero, po dołączeniu jej do jednostki przeciwnika. Dołączasz unit (nie dodatek) co wyraźnie wynika z treści karty: 'attach this unit'.
Moim zdaniem fragment faqa, który przedstawiłeś jest nieadekwatny do omawianego problemu.
Dla mnie kwestia targetu tej karty jest wciąż niewyjaśniona, a nawet wątpliwa.
Ostatnio zmieniony przez Majesty Nie 02 Paź, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

wysłałem zapytanie do FFG, sprawa jest z tych "na dwoje babka wróżyła" z jednej strony nie mamy tam słówka Target, a z drugiej strony w najczęściej zadawanych pytaniach, sami odwracali że dołączanie kart do jednostki podlega dyscyplinie.

Nie ma się co spierać, lada dzień będziemy wiedzieć co i jak :)
 
     
Majesty
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Faktycznie jest to na tyle niejasne, że sami tego nie rozstrzygniemy. Niech zatem twórcy karty przedstawią swój 'elitarny' zamysł :)
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Wymyślą taki precedens, że się nie pozbieramy z podłogi :lol:
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

Since the card does not use the word "target" you cannot cancel it with an Iron Discipline.

odpowiedź z ffg.
 
     
Majesty
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

No i pięknie :)
 
     
morciba
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

Czy ja dobrze rozumiem, że ta karta blokuje Osterknacht Elite albo Rodryka ?

Co do dyskusji nt. słówka target na tej karcie i Iron Discipline. Zwróćcie uwagę na opis na tej stronie Longbeard Hunter - w opisie widnieje słowo target. Błąd?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13