galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc w badaniach dotyczących Warhammera:)
Autor Wiadomość
Yachu85
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2011   Prośba o pomoc w badaniach dotyczących Warhammera:)

Witam,

Jestem doktorantem w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Wraz z kolegą prowadzę badania nad osobowościowymi wyznacznikami wyboru armii dokonywanego w świecie Warhammera. Innymi słowy, poszukujemy odpowiedzi na pytanie "co sprawia, że jedni bardziej lubią krasnoludy, a inni wielbią Chaos" :P Aktualnie badamy osoby grające w gry Warhammer Fantasy Battle oraz Warhammer: Inwazja.

Jeżeli grasz w WH:I chciałbym prosić Cię o wypełnienie ankiety, do której link zamieszczam poniżej. Badanie jest całkowicie anonimowe, a jego wyniki posłużą wyłącznie do celów naukowych. Czas wypełniania ankiety to około 15 minut.

Z góry dziękuję za poświęcony czas i uwagę!

Ł.J.

LINK DO ANKIETY: http://www.ebadania.pl/5084fbd0598c34ed
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2011   

Pytanie nr 16 będzie różnie interpretowane. "Klimatyczność" armii to rzecz zupełnie subiektywna i tego nie da się sensownie uszeregować od 1 do 9. Moim zdaniem "klimatyczne" są pojedyncze karty. Armie jako całość są mniej więcej równie "klimatyczne". Poza tym użyłbym słowa "frakcje", a nie "armie".

Ta sama uwaga co do pyt. 18. gdzie należy uszeregować armie (znowu te armie) od najbardziej estetycznej. W ogóle zrezygnowałem z uszeregowania i uznałem pytanie za pozbawione większego sensu. W każdej frakcji są ładniejsze karty i brzydsze. Estetyki sześciuset kart, podzielonych na dziewięć frakcji, nie da się uszeregować od 1 do 9.

Uwaga ogólna: Skaveni, z zwłaszcza Nieumarli i Jaszczuroludzie, nie są frakcjami samoistnymi więc odpowiedź na pyt. 17 (Uszereguj armie wg ich skuteczności) jest utrudniona. Pojedyncze karty Skavenów i Niumarłych są bardzo skuteczne i grywane, frakcje te jako takie nie tworzą całych talli, są dodatkiem do innych, więc nie pasują do pytania. Te frakcje z definicji, ale przede wszystkim w praktyce, nie konkurują skutecznością z pozostałymi (między sobą zresztą też nie).

Uwaga ogólna nr 2: W WH:I nie ma frakcji Elfy Wysokiego Rodu. Są Wysokie Elfy. Widać autor ankiety naczytał się Tolkiena :-) .

pozdrawiam
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2011   

Yachu85 - Możesz mnie rozgryzać. :mrgreen:
 
     
Fiszu 2
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2011   

Nie zapomnij podzielić się wynikami!
 
     
Yachu85
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2011   

Na pewno się podzielę :mrgreen: Oczywiście jak się zbierze tych ankiet tyle, że można będzie się zabrać do poważniejszych analiz. Póki co liczba ankiet jest dwucyfrowa :razz:
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011   

Ankieta nie przewiduje faktu że Inwazja to tak naprawdę dwie różne gry: turniejowa i domowa. Dwie kategorie graczy, dwie odmienne motywacje i stosunek do gry, różne podejścia do "klimatyczności" i estetyki gry itp. itd. Tymczasem ankieta wszystkich graczy wrzuca do jednego wora. Karcianka bardziej różni się od bitewniaka niż sądziliście.
 
     
Fortep
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011   

fakt, wyniki wyją dość przypadkowe:P miałem problem przy wypełnianiu, ponieważ moją ulubiona rasą są HE, ale na turnieju grałem nimi jedynie 2x. ankieta tego nie przewiduje, pytania sugerują że jak czymś lubię grać to tym gram:P ale pomysł ciekawy, z przyjemnością zobaczę wyniki:P brakuje troszkę pytać segregujących ankietowanych, ale się na tym nie znam wiec pewnie się mylę:P
 
     
Yachu85
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

W dniu wczorajszym zakończyłem zbieranie danych związanych z moimi badaniami. Wszystkim Użytkownikom forum, którzy poświęcili czas na wypełnienie ankiety bardzo dziękuję!

W sumie udało mi się zebrać informacje od 54 wypełniających. Wkrótce rozpocznę analizowanie materiału, a kiedy skończę podzielę się wynikami z Forumowiczami.

Jeszcze raz bardzo dziękuję!

Ł.J.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13