galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
obrazenia niebezposrednie
Autor Wiadomość
darecki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   obrazenia niebezposrednie

Czesc!

sytuacja przykladowa:

przeciwnik atakuje moja strefe ktora ma obronce z jednym pkt wytrzymalosci, atakuje jednostkami ktore lacznie maja 9 sily z "młotków" oraz dodatkowo 4 niebezposrednie obrazenia. Bronie sie ta jednostka. Przeciwnik przydziela 1 obrazenie do obroncy a 8 obrazen do atakowanej strefy i czy nastepnie ja moge te 4 niebezposrednie przydzielic rowniez w te sama strefe ktora bedzie i tak spalona lub w te obronce ktory bedzie zniszczony a nastepnie rozpatrzyc obrazenia?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

jeśli mówimy o smoku który zadaje 4 niebezpośrednie obrażenia, to one muszą być zadane po wyznaczeniu smoka na atakującego, więc możesz je przydzielić we właśnie atakowaną strefę.

W przeciwnym wypadku, jakby najpierw zadano obrażenia stolicy a potem miały być zadanie niebezpośrednie obrażenia, to nie możesz przydzielić obrażeń spalonej strefie.
 
     
darecki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

mowie ogolnie o jednostkach wysokich elfow ktore zwlaszcza ze wsparciami zadaja duzo niebezposrednich obrazen


i jeszcze jedno - jesli jednostka ma ceche - "wymuszony: na poczatku twojej tury każdy przeciwnik musi zadac po jednym obrazeniu kazdej jednostce na swoim polu bitwy" to czy mozna uzyc kart typu "poswiec jednostke aby costam" na jednostke ktora ma otrzymac obrazenie (i w efekcie zostac zabita) w wyniku wymuszenia?
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

jak najbardziej :)
 
     
Anatem
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

Nie do końca - nie można w żadnym wypadku odpowiadać na efekt wymuszony. Więc w tym konkretnym przypadku odpowiedź brzmi nie.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

darecki napisał/a:
mowie ogolnie o jednostkach wysokich elfow ktore zwlaszcza ze wsparciami zadaja duzo niebezposrednich obrazen


i jeszcze jedno - jesli jednostka ma ceche - "wymuszony: na poczatku twojej tury każdy przeciwnik musi zadac po jednym obrazeniu kazdej jednostce na swoim polu bitwy" to czy mozna uzyc kart typu "poswiec jednostke aby costam" na jednostke ktora ma otrzymac obrazenie (i w efekcie zostac zabita) w wyniku wymuszenia?


Dokładnie nie da się odpowiadać na efekty wymuszone, tak samo nie da się poświęcić jednostki której przydzielamy obrażenia niebezpośrednie, na stosie musielibyśmy to zrobić przed przydzieleniem, czyli poświęcilibyśmy ją zanim zadamy obrażenia więc nic to nie da. A jeśli chcielibyśmy to zrobić po przydzieleniu, to ona zginie zanim będziemy mogli ją poświęcić.
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

To raz, a dwa, efekty wymuszone jeśli zachodzą na początku tury to mają miejsce przed jakimikolwiek akcjami, czyli nie zdążysz nawet w danej turze zrobić czegokolwiek z akcji. Chyba że rzucisz daną kartę jeszcze w swojej turze ;)
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

ok, mój błąd, zapomniałam, że na forced'a nie zrobisz in responce.
bardzo przepraszam.
 
     
darecki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

DaRKeR napisał/a:

Dokładnie nie da się odpowiadać na efekty wymuszone, tak samo nie da się poświęcić jednostki której przydzielamy obrażenia niebezpośrednie, na stosie musielibyśmy to zrobić przed przydzieleniem, czyli poświęcilibyśmy ją zanim zadamy obrażenia więc nic to nie da. A jeśli chcielibyśmy to zrobić po przydzieleniu, to ona zginie zanim będziemy mogli ją poświęcić.


hm...czyli przeciwnik atakuje za pomoca http://deckbox.org/whi/De...f%20Indraugnir. Deklaruje te jednostke na atakujacego i nastepnie zaczyna dzialac efekt tej karty (jestesmy w okienku akcji) Przydzielam 4 obrazenia niebezposrednie w tym dwa na moja jednostke ktora ma 2 pkt wytrzymalosci. Bedac caly czas w oknie akcji zagrywam http://deckbox.org/whi/Lash%20the%20Prisoner! po czym zaden z graczy nie wykonuje akcji. Rozgrywamy stos - jednostka zostaje poswiecona wraz z przydzielonymi obrazeniami. Nastepnie gra rozgrywa sie normalnie czyli ja wybieram obroncow - akcje - przydzielanie obrazen z jednostek - akcje itp

gdzie jest blad w moim rozumowaniu?:)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

błąd jest w "stosie"

odpalona jest akcja smoka, w odpowiedzi lash the prisoner.

(tutaj są tylko efekty nie rozpatrujemy jeszcze)

zaczynamy rozpatrywać od góry (ostatnia na stosie pierwsza rozpatrzona)

lash poświęca jednostkę.

następnie trzeba przydzielić obrażenia niebezpośrednie (a poświęconej jednostki już nie ma)
 
     
darecki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

Nie rozumiem. Prosze mi wskazac w ktorych miejscach nastepuje aktywowanie zdolnosci smoka (4 niebezp. obrazenia) wraz z moim poswieceniem jednostki i uruchomieniem stosu. Wklejone z instrukcji (faza pola bitwy)

 Początek fazy
 Aktywny gracz wybiera strefę przeciwnika,
którą chce zaatakować, jeśli to robi.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Aktywny gracz wybiera atakujących.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Broniący się gracz wybiera obrońców.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Obrażenia są zliczane i przydzielane, ale nie
zadawane.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Obrażenia są zadawane, a ich efekty
rozstrzygane. Jednostki opuszczają grę, jeśli
skończą się im punkty Wytrzymałości. Jeśli to
konieczne, na Stolicy należy umieścić żetony
pożarów.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

darecki napisał/a:
Nie rozumiem. Prosze mi wskazac w ktorych miejscach nastepuje aktywowanie zdolnosci smoka (4 niebezp. obrazenia) wraz z moim poswieceniem jednostki i uruchomieniem stosu. Wklejone z instrukcji (faza pola bitwy)

 Początek fazy
 Aktywny gracz wybiera strefę przeciwnika,
którą chce zaatakować, jeśli to robi.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Aktywny gracz wybiera atakujących.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Broniący się gracz wybiera obrońców.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Obrażenia są zliczane i przydzielane, ale nie
zadawane.
 Każdy z graczy może wykonywać akcje.
 Obrażenia są zadawane, a ich efekty
rozstrzygane. Jednostki opuszczają grę, jeśli
skończą się im punkty Wytrzymałości. Jeśli to
konieczne, na Stolicy należy umieścić żetony
pożarów.
 
     
darecki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

DaRKeR napisał/a:
błąd jest w "stosie"

odpalona jest akcja smoka, w odpowiedzi lash the prisoner.

(tutaj są tylko efekty nie rozpatrujemy jeszcze)



mozna jasniej? :)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

http://www.whinvasion.pl/...c.php?f=4&t=916 polecam przeczytać.
 
     
darecki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

ok przeczytalem, przyklad z wampirem i hemmlerem ze strony 4 tamtego posta jest b. podobny do mojego, wiec rozumiem ze:

- deklaruje strefe ktora atakuje
- wybieram smoka i powinienem odpalic jego akcje ("kiedy ta jedn. atakuje przydziel 4 zadaj niebezp. obrazenia wybranemu przeciwnikowi") inaczej przepadnie. Odpalam inicjując stos - przeciwnik jeszcze NIE PRZYDZIELA obrazen - mozemy wykonac odpowiedz dokladajac cos do stosu. Decyduje sie poswiecic jednostke X. Koniec ruchow z mojej i jego strony - rozpatrujemy. Jednostka X zostaje poswiecona, odpalona akcja smoka tez jest rozpatrywana, gracz przydziela sobie obraznia.

Correct?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14