galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Duży dodatek - Khazad-dum
Autor Wiadomość
odmu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2011   

Taki przeciek od francuzów - ma być 11 kart (podział 3-3-2-2 i jedna neutralna) dla graczy po 3 sztuki i 2 bohaterów. Czyli 130 kart idzie na przeciwności i zadania. Poziomy trudności zadań to chyba 3, 5 i 7. Dawno nad francuskim siedziałem, więc pewnie coś jeszcze przegapiłem - http://www.edgeent.com/v2...11&efidt=159959
Mnie osobiście chyba cieszy taki rozkład, choć chyba trochę osób ponarzeka.
 
     
Snowb
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2011   

Mnie zastanawia spadek trudności scenariuszy, mam nadzieje że oceniając to FFG wzielo pod uwage wypuszczone do tej pory karty graczy. O ile na poczatku bylo trudno to np Rhosgobel juz przeszlismy za pierwszym razem i to bez zadnego problemu, a Emun Muil ma trudnosc 4 i ponoc jest zupelnie proste. Jak sie okaze ze Kazad stoi na niskim poziomie trudnosci to bedzie duze rozczarowanie.

Poza tym to jestem ciekawy czy w pudelku bedzie cos poza samymi kartami?? Skoro to takie duze pudlo to moze dorzucą chociaz jakies nowe tokeny czy liczniki czy cokolwiek? Bo jak same karty w takim "de luxe expansion" to troche lipa. Ktos ma doswiadczenie jak to jest w innych grach LCG z FFG?
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2011   

Snowb napisał/a:
Mnie zastanawia spadek trudności scenariuszy, mam nadzieje że oceniając to FFG wzielo pod uwage wypuszczone do tej pory karty graczy. O ile na poczatku bylo trudno to np Rhosgobel juz przeszlismy za pierwszym razem i to bez zadnego problemu, a Emun Muil ma trudnosc 4 i ponoc jest zupelnie proste. Jak sie okaze ze Kazad stoi na niskim poziomie trudnosci to bedzie duze rozczarowanie.

Poza tym to jestem ciekawy czy w pudelku bedzie cos poza samymi kartami?? Skoro to takie duze pudlo to moze dorzucą chociaz jakies nowe tokeny czy liczniki czy cokolwiek? Bo jak same karty w takim "de luxe expansion" to troche lipa. Ktos ma doswiadczenie jak to jest w innych grach LCG z FFG?


Rhosgobel to bodaj najtrudniejszy scenariusz wśród dodatków. Szczególnie solo jest morderczy (no chyba że grasz specjalnie przygotowaną talią). W duecie właściwie wszystko wydaje się łatwiejsze. Emyn Muil czasami jest łatwe, a czasami trudne - dużo zależy od tego co talia przeciwności na ciebie przyszykowała. A Bagna zdają mi się faktycznie dość proste, ale to zależy z pewnością od dobrej taktyki i talii którą gram.
 
     
Wikary
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2011   

Na stronie FFG ukazała się nowa wiadomość dotycząca Khazad-dum.

no i pokazali dwie nowe karty:


według mnie bardzo fajna lokacja


i taka podrasowana "pieśń"
 
     
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2011   

To czy dany scenariusz jest łatwy czy trudny jest rzeczą względną. Może był to zwyczajny fart w rozdaniu kart? Poza tym cała zabawa nie polega, w gruncie rzeczy, tylko na przejściu ale na ustaleniu jakiegoś rekordu wynikowego. Wtedy zaczyna się zabawa. Potrafię ciągle przechodzić pierwszy scenariusz z podstawki. I co z tego, że niby prosty? Zawsze można podwyższyć swój końcowy wynik. Jeżeli i to nie wystarcza to bierzemy dwa scenariusze pod rząd. Takich wariacji można mnożyć, a wtedy gra się nie znudzi.

P.S.
A nowe karty rządzą :) Narvi`s Belt zwłaszcza.
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Na stronie FFG dostępna jest kolejna zapowiedź Khazad-dum

LINK

a oto nowe kart (oraz znany już miner w lepszej rozdzielczości):



możemy już coraz bardziej określić co przyniesie nowy dodatek - wszyscy wiedzieli o podziemiach i krasnoludach, teraz możemy zobaczyć że nowe lokacje będą trudniejsze niż stare i że w podziemnych scenariuszach krasnoludy będą dodatkowo promowane :P

po za tym pod koniec artykułu potwierdzono, że dwaj nowi bohaterowie z dodatku umożliwią granie krasnoludami we wszystkich sferach - znamy już bohatera ze sfery ducha, teraz czekamy na wiedzę :)

EDIT - pojawiła się kolejna zapowiedź LINK



jak widać łatwo nie będzie :P
chamski ten efekt cienia z wyskakującym goblinkiem :O

tak po za tym - wszystkie potwory pokazane póki co w zapowiedzi miały coś koło 3 ataku, a nie jak dotychczas 2 - będzie trudniej :P
Ostatnio zmieniony przez l33tm4st3r Pon 05 Gru, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
odmu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Gru, 2011   

Ten goblinek - przynajmniej nie zaatakuje tuż po wejściu, a w następnej kolejce już coś na niego będziemy mieli :) .
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Gru, 2011   

odmu napisał/a:
Ten goblinek - przynajmniej nie zaatakuje tuż po wejściu, a w następnej kolejce już coś na niego będziemy mieli :) .


no jak wejdzie z cienia, to tak ale i tak to jedna karta więcej w strefie przeciwności, 1 mrok więcej na wyprawie i 1 przeciwnik więcej do zjedzenia

ale najgorzej jak wejdzie niespodziewanie przy normalnej wyprawie, szczególnie jak nie masz czym bronić - 5 obrażeń na bohatera...
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

Mroczna puszcza była zorientowana na questowanie, Khazad Dum będzie zorientowany na walkę. Ciekawie się zapowiada. Przede wszystkim, kiedy złożymy talie radzące sobie z Khazad Dum, podejrzewam że będzie im ciężko jak zaczniemy nimi grać Mroczną Puszczę.
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

No nie wiem czy mogę się zgodzić - pokazane póki co obszary też nie są łatwe:
zbrojownia ma aż 3 zagrożenia i wzmacnia potwory, rozgałęzienia też nie są przyjemne, bo zwiększają zagrożenie pozostałych obszarów, a jak je zwiedzisz to musisz kolejną kartę do strefy zagrożenia dodać a tunele mają aż 7 buforu i potrafią usuwać żetony postępu

jak dla mnie wcale nie będzie przenosimy uwagi z questowania, tylko dodatkowo utrudniamy walkę :P
Ostatnio zmieniony przez l33tm4st3r Wto 06 Gru, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

Z drugiej zaś strony mamy karty takie jak Untroubled by Darkness czy Ancestral Knowledge które z Dwarf-Zero robią Questing-Hero :D
 
     
Sky
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

Nie było w grudniowych odpowiedziach Galakty ani słowa o terminie.

Czy mam szykować się na zejście do Morii na święta czy dopiero w karnawale?
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

Sky napisał/a:
Nie było w grudniowych odpowiedziach Galakty ani słowa o terminie.

Czy mam szykować się na zejście do Morii na święta czy dopiero w karnawale?


jak dla mnie styczeń (niestety)
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

przykro mi ze dla ciebie dopiero styczen. Dla reszty swiata grudzien, 15sty, jesli wierzyc niemieckiemu wydawcy.

A w zapowiedziach galakty o LOTR nie muszą pisać, bo jak na razie LOTR ma światowe daty wydania, a nie krajowe.
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

guciomir napisał/a:
przykro mi ze dla ciebie dopiero styczen. Dla reszty swiata grudzien, 15sty, jesli wierzyc niemieckiemu wydawcy.

A w zapowiedziach galakty o LOTR nie muszą pisać, bo jak na razie LOTR ma światowe daty wydania, a nie krajowe.



Nooo, oby się sprawdziło :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13