galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podkład muzyczny podczas sesji w Posiadłości Szaleństwa
Autor Wiadomość
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   Podkład muzyczny podczas sesji w Posiadłości Szaleństwa

Często kiedy odwiedzam znajomych spotykam się z czymś takim, że w tle puszczamy muzykę żeby bardziej wczuć się w grę w jaką gramy.
Dla przykładu mogę powiedzieć, że podczas gry w Talisman, Runebound leci nam muzyka z Baldura ;)
Ostatnio podczas gry w Descenta u mojego kolegi leciały wybrane kawałki z Naruto co imo pasowało do przygody.

Mówimy tu o Posiadłości Szaleństwa więc może ktoś ma jakieś pomysły na melodyjne utwory które będą pasowały do nastroju horroru, akcji podczas naszej przygody? ;)
 
     
Marcus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

Bardzo dobry wątek! =] Dla wszytkich fanów klimatów grozy polecam stronę DARKWINTER pełną Dark Ambientu i innej, nastrojowej muzy =]. 80 albumów i 5 kompilacji sprawia, że jest w czym wybierać, zwłaszcza, że całość można spokojnie i legalnie pobrać =]
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

Dzięki, ostatnio szukałem dokładnie czegoś takiego :mrgreen:
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

Parę przykładów z mojej playlisty, wystarczy kliknąć by odsłuchać przykładowy utwór ;)



Ostatnio zmieniony przez sirafin Pon 20 Cze, 2016, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

@Marcus:
Na razie pobrałem najnowszy album. Naprawdę kapitalny podkład choć momentami bolą uszy :P Zasysam kolejne już na dysk i z pewnością je wykorzystam :)
Pytałeś mnie kiedyś o grę w Arkham na Galaktikonie. Miałem być helperem ale moje plany potoczyły się nieco inaczej i jadę na wycieczkę wtedy i nie będzie mnie po prostu w polsce więc ominie mnie niestety impreza.

@sirafin: Fajnie że zrobiłeś wersję obrazkową bo zachęca do przesłuchania i estetycznie wygląda :) Przesłucham te dźwięki w najbliższym czasie :)
 
     
TheFrontliner
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2011   

Dla prawdziwych hardcorowców proponuję muzykę z Silent Hill pierwszej części gry :wink:
 
     
dzzzyt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2011   

Ja mam kilka sprawdzonych ścieżek dźwiękowych, jeszcze od czasu gry w angielską wersją Arkham Horror.

- Angelo Badalamenti - Soundtrack z serialu Miasteczko Twin Peaks
- Wojciech Kilar - Soundtrack z filmu Dracula z 1992 roku
- Soundtrack z filmu "Dead Silence" z 2007 roku

Sprawdzają się naprawdę znakomicie.
 
     
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Lis, 2011   

Podczas ostatniej wizyty w pewnej posiadłości można było usłyszeć trochę klasyki:









Podkład przygotowany przez DJ Gregorrora :)

Polecam!
 
     
Dungal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Mar, 2012   

Witam wszystkich, mam przyjemność napisać pierwszy post na tym forum.

Zawsze gdy gramy w "Posiadłość...", "Horror..." czy erpega - wszystko co w świecie Mitów, wpierw puszczam klasyczny jazz - najlepiej z lat 20, polecam wykonawcę Chris Barber - długa playlista, każdy kawałek dobry (na dobrą sprawę nie wiem czy tworzył on w dwódziestoleciu - ale całkiem możliwe, słychać, ze staroć).

Ale powyższe tylko na początek, zanim wkręcimy się w grę - wiadomo, że wpierw jak wpadają znajomi, gada się o pierdołach i dużo żartuje, a gdy wszyscy siedzą i rośnie napięcie, wtedy...:

QDC (Łukasz Brzostek) - niesamowicie nastrojowy ambient, składam hołd uznania wykonawcy, który tworzy muzykę stricte do Cthulhu - wniosuję po nazwach kawałków - a jest ich sporo, zdobądźcie wszystkie płyty i puszczajcie a efekt murowany i dużo większa przyjemność z gry.

Oprócz tego trzy obowiązkowe kawałki Mettalici: "For Whom The Bell Tolls", Master of Puppets" i oczywiście "Call of Ktulu" - zrywa beret.

Dla uzupełnienia i tak już pokaźnej playlisty dodać można muzę z Silent Hilla, nadaje się też jak najbardziej The Cure.

Dwa ostatnie źródła zależne są od gustów, jazz też nie każdy lubi ale wierzcie mi - QDC!
 
     
Elmek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Polecam soundtrack z I części nieśmiertelnego Quake'a oraz pierwsze płyty Dead Can Dance. Sprawdzają się przy RPGowym Cthulhu również ;-)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

My zawsze zarówno w Posiadłość, Arham jak i Zew Cthulhu gramy przy Aghast:

http://www.youtube.com/watch?v=VAhuNMhNXZc

Kapelka ma na koncie w tej chwili 2 albumy, drugi dla zainsteresowanych pod mianem Aghast Manor. Buduje elegancki klimacik, fajnie też przy tym się czyta HPL.

Polecić też mogę inny dark ambientowy projekt Diagnose: Lebensgefahr.
Chodź to już dla berdziej hardcorowych wymogów.

http://www.youtube.com/watch?v=BA3dePWvJNY

Diagnose daje niezłe poczucie niestabilności psychicznej :twisted: :D . Tak w temacie Posiadłość Szaleństwa :D


Inna rzecz całkiem z innej beczki ale pasująca do realiów 1920.

Django Reinhardt

http://www.youtube.com/watch?v=uTlo809EIlo


Muza raczej nie używana przez nas do PS, ale zmieszana z Aghastem tworzy ściezkę o nazwie Arham - standardowo uzywana przezemnie do rozgrwek Arkham Horror. No i jak w ZC RPG badacze trafia na imprezkę albo do jakiejś knajpki to elegancko tworzy nastrój tamtych dni.
 
     
kermit
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   

Ja osobiście polecam Dead can dance, spora część ich twórczości się nadaje, lub coś mniej znanego ENOCH, kapela muzyków z Necrophagii, nawet słyszałem tom muzę w jakimś horrorze klasy b, gorąco polecam.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   

No Dead Can Dance daje rade do cthulowych klimatów.

Ja od siebie chciałbym ewentualnych zaintersowanych poinformować że przeze mnie wcześniej polecany Aghast wypuścił nowy albumik - niezwykle klimatycznych.
Pod nazwą Aghast Manor, a albumik nazywa się Penetrate :D

Dla zainteresowanych:
http://www.youtube.com/watch?v=LYpRf378ObA

Inna rzecz kolei to projekt gościa z dalekiej północy gdzieś o nazwie:
V0id&Khaos
Chodź cięzko z dorwaniem jego muzy podaje myspace:
https://myspace.com/v0idkhaos

I na koniec inna sprawdzona zarówno w Arkhamowo-Posiadloscowych sesjach ale też sesjach Zew Cthulhu muza czyli ściezka dzwiękowa z genialnej gry Parasite Eve - wszystkie części.
A remixy z tych ścieżek z kolei świetnie nadają się do dynamiczniejszych momentów gry :D
 
     
stszau
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Ja polecam:

https://www.youtube.com/watch?v=87P7S85sHGI

https://www.youtube.com/watch?v=ppiGTLqfaWc

A także kolektyw Musica Cthulhiana, na you tube jest niepałna dyskografia i pojedyncze numery, ale na spotify jest cała twórczość - https://open.spotify.com/artist/30klbWMn8FKrDkf5m0mCld
 
     
Menelkir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

Bardzo fajny wątek. Chętnie obczaję wasze propozycje. Moja playlista na początek:

Na początek i do wstępu fabularnego zwykle idzie ścieżka dźwiękowa z The Fog Johna Carpentera. Ta płyta to minimalistyczna esencja "ghost stories".
W kolejnych etapach zwykle wybieram ojca muzyki elektronicznej - Klausa Schulze. Tzn. wybrane utwory z płyty - X oraz płyta "Mirage". Na "X" można znaleźć połączenie smyczkowych klasycznych aranżacji z elektroniką. Smyczki są nieraz melancholijne, czasami awanturnicze, czasami zrozpaczone lub kakofoniczne i demoniczne. Smyczki przywodzą na myśl "tamte" czasy, natomiast syntezator dodaje element kosmicznej grozy, co idealnie wpisuje się w klimat Lovecrafta. Polecam przede wszystkim kawałki: "Friedemann Bach", "Ludwig II. von Bayern", "Heinrich von Kleist". Album "Mirage" jest bardziej stonowany i czysto elektroniczny, ale polecam go w całości. Również posiada mroczny i melancholijny nastrój.

Uzupełniająco, choć sam nie korzystam, ale myślę, że świetnie mogłaby się sprawdzić w scenariuszu z wiedźmami muzyka z "Suspiri" - jeden z lepszych soundtracków horrorowych.

Zamierzam jeszcze wypróbować dwóch innych prekursorów elektroniki z niemiec: Cluster oraz Popol Vuh. Myślę że album Popol Vuh "In den Garten Pharaos" sprawdzi się w dodatku Zew Dziczy, natomiast pierwszy album Cluster nada się do szkolnej klątwy, ponieważ idealnie odda klimat wrogo szwankujących rur i generatorów prądu. :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13