galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki to Talisman: Magia i Miecz
Autor Wiadomość
Szpyrus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lip, 2011   Dodatki to Talisman: Magia i Miecz

Witam
Jestem posiadaczem podstawki Talisman: Magia i Miecz. Zagrawszy wy nią już wiele razy, chciałbym urozmaicić rozgrywkę dodatkami. Rodzi się parę pytań
1.Czy dodatki warto nabywać w kolejności od pierwszego? Czy są ze sobą powiązane?
2.Który z dodatków nieplanszowych wprowadza waszym zdaniem najwięcej nowości?
3.Podziemia czy Góry? Czytałem, że Podziemia są znacznie bardziej wymagające.
Ostatnio zmieniony przez Sro 27 Lip, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lip, 2011   

Uszanowanie!

1. Dodatki nie są ze sobą w żaden sposób powiązane, aczkolwiek i tak lepiej te małe dodatki kupować w kolejności, w której wychodziły. Chociażby dlatego, że w Żniwiarzu otrzymujesz parę kart zadań Czarownika, w Królowej Lodu następnych parę kart zadań Czarownika, a w Pani Jeziora - nagrody za zadania Czarownika.

2. Po mojemu, to Pani Jeziora, aczkolwiek i tak moim prywatnym zdaniem Królowa Lodu jest najlepszym dodatkiem. Prawdopodobnie z powodu artworków.

3. Ja preferuję Góry, bo dużo ciekawych Przedmiotów można tam zdobyć. Z kolei są użytkownicy, którzy lubią Podziemia, bo szybko można otrzymać dodatkowe punkty Siły i Mocy i wskoczyć na KW. Zależy to od Twojego stylu gry - czy lubisz dłużej sobie pograć (wtedy wolne Góry są dobre), czy krócej (wtedy szybkie Podziemia są dobre).
 
     
Szpyrus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lip, 2011   

W kwestii planszowego dodatku jestem zdecydowany na "Podziemia" ze względu na wyższy poziom trudności, przynajmniej według znanych mi komentarzy na stronie rebel.pl. Co się tyczy dodatków bez-planszowych to zbyt wiele niemożna dowiedzieć się na stronie Galakty. Prosiłbym o jakieś sprecyzowanie nowości w mniejszych dodatkach pomijając x nowych kart przygód i y zaklęć.
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lip, 2011   

Szpyrus +1 dla Ciebie. Jeśli chodzi o plansze to moim zdaniem lepsze są podziemia własnie ze względu na silne stwory i czasem nawet niebezpieczne potyczki. Góry to taka plansza z drobiazgami i inną szatą graficzną od podstawki. Poziom trudności ten sam albo niższy.
 
     
Krzyżak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2011   

Do Podziemi schodzisz dopiero gdy jesteś mocno przypakowany, co się mija z celem - równie silni jak Ty konkurenci będą od razu wbijać po Koronę Władzy... no, chyba, że zmodyfikujesz zasady.

Padły głosy za Królową Lodu ze względu na ilustracje - moim zdaniem grunt to ciekawe działanie karty, ich ilustracje to dodatkowy ozdobnik, jednak nie podstawowy atut.

Ilustracje Gór (planszy) są w innym stylu niż bajeczkowe z podstawki, ale moim zdaniem estetyczne.

Ja obstawiałbym za:
Żniwiarz + Góry.

Jak się przeje, weź Panią Jeziora.
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2011   

Przez podziemia również możesz wejść na koronę władzy i wygrać grę nawet bez posiadania talizmanu w ekwipunku.
Ja gram z autorskimi przedpolami piekieł. Tam są takie spotkania przy których im więcej masz tym więcej możesz stracić dlatego nie boję się że podczas eksploatowania podziemi ktoś nagle znajdzie się na koronie przede mną :) Moje podziemia się wykorzystywane w każdej grze i śmiało mogę powiedzieć, że przez każdego gracza :)
 
     
Szpyrus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

Zdecydowałem się na Podziemia i Żniwiarza. Z dodatkowymi 100 kartami przygód i nowym obszarem Taslisman odkryłem na nowo. Nurtuje mnie jednak jedna rzecz:
Gdzie grę zaczyna Śmierć?
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

Na tajemnych wrotach. Powinieneś najpierw przeczytać instrukcje do Żniwiarza. Ma tylko dwie strony ;-)
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

Arbaal napisał/a:
Na tajemnych wrotach. Powinieneś najpierw przeczytać instrukcje do Żniwiarza. Ma tylko dwie strony ;-)


Za to pełna jest niepotrzebnych nikomu informacji ;) .
 
     
Corypheaus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

Szpyrus napisał/a:
Zdecydowałem się na Podziemia i Żniwiarza. Z dodatkowymi 100 kartami przygód i nowym obszarem Taslisman odkryłem na nowo. Nurtuje mnie jednak jedna rzecz:
Gdzie grę zaczyna Śmierć?


My ze znajomymi ustawiamy żniwiaża na cmentarzu, wprowadziliśmy także zasadę konieczności odbycia spotkania ze śmiercią. Sądzę, że tak jest ciekawiej. :wink:

Jeśli chodzi o dodatki, to kwestia gustu. ;)

Według mnie, Królowa lodu ma fajne zaklęcia, zaś Pani Jeziora sporo zwraca uwagę na charakter postaci, co za tym idzie ograniczenia przedmiotów (wg charakteru) i tak dalej. A Żniwiarz? No cóż - to był pierwszy dodatek do M&M, trzeba było cieszyć się z tego, co jest. :razz:
 
     
maziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

a ja mam pytanie na temat laczenia dodatkow mozna naraz grac wszystkimi dodatkowymi planszami czy one sie ze soba kluca ?
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

maziol88 napisał/a:
a ja mam pytanie na temat laczenia dodatkow mozna naraz grac wszystkimi dodatkowymi planszami czy one sie ze soba kluca ?


Jak najbardziej można grać ze wszystkimi naraz. Aczkolwiek Smoki to oddzielna kampania, Wilkołak de facto w zasadzie też. Gryźć się te dodatki nie będą, ale gra będzie dosyć... dziwna.
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Ale to są akutrat dodatki bez plansz, no nakładka w smokach..
Całą resztę jak najbardziej można łączyć bez problemu.
 
     
magdabzb
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

Posiadam postawę i żniwiarza, co proponowalibyście dokupić, żeby "pomęczyć się" nad dojściem do korony władzy ?
 
     
aduko
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lut, 2014   

Ja polecam Podziemia, chociaż osobiście pierwszym dodatkiem były Góry, ale z biegiem czasu stwierdzam, że więcej zabawy na początku było by właśnie z Podziemiami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 15