galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Deckbuilding
Autor Wiadomość
theNat
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   Deckbuilding

Witam, pytam tutaj i w osobnym temacie, w faq i zasadach nie znalazłem nic na ten temat (poza ustępem o taliach turniejowych). Mianowicie, są jakieś zasady odnoszące się do budowania tali w "domowych" warunkach ? Czy ilość kart w tali musi być przynajmniej 50 (jak w turniejowych), czy może jakimś wzorcem (30 kart) mają być decki startowe ? Oczywiście i tak ma służyć to do grania w gronie znajomych, ale dobrze jest jeśli jest jakaś zasada która trzyma mechanikę i równowagę gry w ryzach. Z góry dzięki za odpowiedź ;)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

W taliach domowych wystarczy mieć 30 kart. To w zupełności wystarcza do rozegrania każdej z dotychczasowych przygód. A jeśli chodzi o turnieje to pewnie nigdy żaden nie dojdzie do skutku ;)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

NIGDY nie mów NIGDY :razz:
 
     
Redgarex
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Talie powinny dążyć do 50 kart, ale na razie jak wiadomo kart jest ich za mało więc teraz w zupełności wystarczy 30 kart, ale należy nastawić się na powiększenie talii.
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Zawsze montuję talie pięćdziesięciokartowe. Fakt, że w czasie gry schodzi tylko około połowy, ale zasady, to zasady.
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Vilk ma rację, bo przyzwyczaisz się do składania 30 kartowych talii, i później będzie Ci się ciężko przestawić na te 50 kartowe :/
 
     
Redgarex
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

A co jeśli ktoś chce grać talią mono? Poza tym nie masz praktycznie żadnego deck-buildingu przy tali dwu sferowej. Ja obecnie składam talie z kart które mi pasują, byle by było ich więcej od 30, przeważnie jest 35-40. Ważniejsza jest zabawa od zasad :P
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

Zabawa jest najważniejsza, ja też trzymam się zasady żeby po prostu mieć 30+. Gram dwiema sferami i mógłbym dojść do 50 ale po co mi karty których nie dam rady wyłożyć? Zresztą tak jak napisałem powyżej - nie wierzę w turnieje :P
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

Jak na razie u Ns też gramy na 30 kart, po wyjściu "Polowania na Golluma" zamierzamy zwiększyć decki do 50 kart, głownie po to aby podnieść sobie poziom trudności :razz:
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lip, 2011   

A ja mam deck 50-okartowy i nie mam tam zapychaczy :razz: Ale do tego potrzeba więcej niż 1 zestawu startowego :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.8 sekundy. Zapytań do SQL: 13