galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
płonaca stolica
Autor Wiadomość
sebstian0202
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   płonaca stolica

Mam zapytanie. jestem jeszcze zielony w te gre, ale się wciągnąłem
Pytanie:
Czy jak stolica płonie to karty rozwinięc i wszytkie wzmocnienia dalej są ważne czy też wszytko idzie na stos stracony.

Czy karty misja po wykonywaniu np. u krasnoludów które likwiduje 2 atakujących rozpartrywane sa przed przydzieleniem obrażen czy tez po nich?

Czy kiedy bronię strefe i wyznaczam broniacych np. tarcza 4, a obrazen dostaje np 6 to moge przydzielic 3 obrazenia na jednoste a 3 na strefe czy tez wszytko idzie w jednoste a to co zostanie to idzie w strefe


dzieki za odpowiedz
 
     
DavidLatham
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Ad 1. Jeśli strefa płonie to rozwinięcia zostają i nie schodzą do discardu.
Ad 2. O ile dobrze pamiętam na tej misji jest akcja, a w fazie pola bitwy masz kilka okien na wykonanie akcji, więc najlepiej jest odpalić tą akcje kiedy atakujący przeciwnik wybierze atakujacych, potem traci trochę sens odpalanie tej akcji.
Ad3. Nie możesz tak zrobić. Najpierw przydzielane są obrażenia jednostką broniącym (do maksymalnej ich wytrzymałości) a resztą idzie w strefę stolicy.

Mam nadzieję, że pomogłem i nie udzieliłem złych informacji.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

1. Płonąca strefa oznacza tylko tyle że jesteś bliżej przegranej, żadne karty nie są odrzucane.

2. Można przed

3. Po 1 nie ty przydzielasz obrażenia swoim jednostką, tylko ten co atakuje. Po drugie najpierw trzeba zadać obrażenia jednostką, dopiero jak wystarczy by zgineły można przydzielać strefie.
 
     
sebstian0202
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

dzięki za odpowiedz, czyli mam pytanie jeszcze jedno. Bo jak moi sie wydaje to ja wyznaczam obronców w czasie ataku przeciwnika i wtedy atak idziw w nich.
 
     
Gobelinka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Cześć,
ja też się wciągnęłam i jestem różowa :lol:
 
     
sebstian0202
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

czesc gobelinka wiecej pań:)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

sebstian0202 napisał/a:
dzięki za odpowiedz, czyli mam pytanie jeszcze jedno. Bo jak moi sie wydaje to ja wyznaczam obronców w czasie ataku przeciwnika i wtedy atak idziw w nich.


Atakujący wyznacza strefę,
akcje
atakujący wyznacza atakujących
akcje
broniący wyznacza broniących
akcje
przypisujecie obrażenia (atakujący broniącemu, a broniący atakującemu)
akcje
zadajecie obrażenia
akcje.
 
     
sebstian0202
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

dzieki
 
     
sebstian0202
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

mam kolejne pytanie
Karta pomiot itzla mówi ze w czasie akcji moge zniszczyc jedna jednostke przeciwnika która otrzymala juz obrazenia i czy oznacza to, że ona juz nie jest aktywna czyli idzie na lost i nie moze mi oddac
 
     
sebstian0202
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

i jeszcze jedno pytanie
Czy dobrze rozumiem, ze opis karty: jezeli ta jednosta ma przeciwnika w walce to zyskuje jeden topór pyam sie co znaczy w wlace?
 
     
Sasza
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Cytat:
Karta pomiot itzla mówi ze w czasie akcji moge zniszczyc jedna jednostke przeciwnika która otrzymala juz obrazenia i czy oznacza to, że ona juz nie jest aktywna czyli idzie na lost i nie moze mi oddac

Nie znam tej karty ale jeśli faktycznie tak mówi jej opis to uruchamiajac akcje w dowolnym momencie niszczysz jednostke przeciwnika która ma na sobie żetony obrażeń. Generalnie nie może on ci "oddać" bo gdy wykonujesz akcje on nie atakuje ani sie nie broni. Może swoją akcją lub taktyką zniwelować działanie twojej akcji ale to juz osobna historia.

Cytat:
Czy dobrze rozumiem, ze opis karty: jezeli ta jednosta ma przeciwnika w walce to zyskuje jeden topór pyam sie co znaczy w wlace?

W takim przypadku twoja jednostka zyskuje młotek tylko w walce (np nie zyskuje przy dobieraniu żetonów zasobów) a po drugie zyskuje tylko w przypadku gdy w starciu uczestniczą jednostki przeciwnika, nie zyskuje np wtedy gdy ty zaatakowaleś a przeciwnik postanawia nie używać jednostek do obrony.

I na koniec najważniejsze. Poczytaj instrukcje bo zadajesz takie pytania jakbyś jej wogole nie czytał a w takim wypadku bedzie tych pytań nieskonczenie wiele :) Musisz przeczytac uwaznie instrukcje przed zaczęciem grania. Miłej zabawy :)
 
     
sebstian0202
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Dzięki za wszelie odpowiedzi, instrukcje czytałe ale duzo tego jak na jeden raz i wiem, ze trzeba sie ograc aby moc swobodnie sie w tej tematyce poruszac, ale dzieki jeszcze raz i nie chce nikogo swoimi pytaniami urazic:)
 
     
Gobelinka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

I na koniec najważniejsze. Poczytaj instrukcje bo zadajesz takie pytania jakbyś jej wogole nie czytał a w takim wypadku bedzie tych pytań nieskonczenie wiele :) Musisz przeczytac uwaznie instrukcje przed zaczęciem grania. Miłej zabawy :)


czytałam też instrukcje a odpowiedzi na te pytania bardzo mnie interesują więc albo pomagasz albo krytykujesz początkowych graczy?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

spoko spoko, pytajcie, odpowiemy, Na niektóre pytania i tak się odpowiada średnio raz w tygodniu więc idzie się przyzwyczaić :)
Polecam też przeczytać FAQ :)
 
     
rafal861205
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Sie, 2011   

Czy istnieje taka możliwość, żeby np. w drugiej turze spalić przeciwnikowi druga strefę? Wielu kart nie znam ale znalazłem opcję grając orkami i mrocznymi elfami, że mogę w pierwszej turze zniszczyć jedną strefę przeciwnika (tak sądzę). Znacie jakieś szybkie możliwości?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13