galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZP] Ucieczka z Dol Guldur
Autor Wiadomość
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2012   

A jak! Polecam drużynę Eowina/Frodo/Gimli (ostatnio Hama). Jak Eowina jest uwięziona to padaka, ale z uwięzionym Frodem można to spokojnie łupnąć.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2012   

Wciąż jest to masakra ale czytałem świetny zapis zwycięskiej rozgrywki na BGG - wygląda na to że mając do dyspozycji mocną pulę kart jest to do zrobienia i to nawet z zadowalającą częstotliwością.
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2012   

stforek napisał/a:
A jak! Polecam drużynę Eowina/Frodo/Gimli (ostatnio Hama). Jak Eowina jest uwięziona to padaka, ale z uwięzionym Frodem można to spokojnie łupnąć.


froda nie posiadam ale bilbem można go zastąpić :) Z drufiej strony jeśli bilbo byłby w więzieniu to oczywiście nie można ciągnąć drugiej karty z jego zdolności?
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2012   

himramir napisał/a:
stforek napisał/a:
A jak! Polecam drużynę Eowina/Frodo/Gimli (ostatnio Hama). Jak Eowina jest uwięziona to padaka, ale z uwięzionym Frodem można to spokojnie łupnąć.


froda nie posiadam ale bilbem można go zastąpić :) Z drufiej strony jeśli bilbo byłby w więzieniu to oczywiście nie można ciągnąć drugiej karty z jego zdolności?


Oczywiście nie :twisted:

Jak nie masz Froda, to proponuje Dunherna.
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Muszę się pochwalić - przeszedłem dzisiaj ten scenariusz ale bez efektów cienia - za to samemu (nie wiem jakim cudem)

Szczerze - uwielbiam tą grę ale uważam, że twórcy PRZEGIĘLI z poziomem trudności a nie wiem po co. Gdyby scenariusz dało się przejść co 3-5 raz to jeszcze ok ale 1/10 i to bez efektu cienia to dla mnie przegięcie :-)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Całkiem niedawno sobie sprawiłem dodatek "bitwa o miasto na jeziorze". Tak bardzo przepakowany scenariusz, że nawet nie wiem jak się za niego zabrać :D Tam dopiero poczujesz co to PRZEGIĘTY poziom trudności ;]
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Berestaszek napisał/a:
Całkiem niedawno sobie sprawiłem dodatek "bitwa o miasto na jeziorze". Tak bardzo przepakowany scenariusz, że nawet nie wiem jak się za niego zabrać :D Tam dopiero poczujesz co to PRZEGIĘTY poziom trudności ;]


Przynajmniej nowe karty do kolekcji pozostały ;)
Na marginesie - jaki jest podany poziom trudności do bitwy o miasto... ?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

przeglądam i przeglądam te kartoniki i wydaje mi się, że nie napisali jakiego poziomu jest ten scenariusz. Natomiast zdecydowanie najtrudniejszy z tych, które dotychczas wyszły ;]
 
     
Fred
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

Jak dla mnie, poziomy trudności są OK. Jeżeli byłoby za łatwo, to pewnie długo byśmy w to nie pograli :razz:
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

Fred napisał/a:
Jak dla mnie, poziomy trudności są OK. Jeżeli byłoby za łatwo, to pewnie długo byśmy w to nie pograli :razz:


Grałeś wszystkie przygody solo? Niektóre potrafią dać w kość. Jeśli chłopaki mówią, że Bitwa jest przesrana - ja w to wierzę :D
 
     
Fred
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

No nie powiem. Czasami dostaję frustracji po kolejnej porażce, ale ile satysfakcji daje zwycięstwo po np. pięciu niepowodzeniach. :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

Gra solo jest zazwyczaj dużo trudniejsza niż w większym gronie. Podobno idealnie jest na 2 osoby, bo w większym gronie jest zazwyczaj zbyt łatwo, ale nie miałem okazji tego sprawdzić (zrobię to wkrótce ;) ).
Grając solo trzeba mieć idealnie spasowaną talię i praktycznie nie ma możliwości grania jednym kolorem, zwłaszcza gdy jest to taktyka.
Wracając do głównego wątku, wydaje mi się że Ucieczka z Dol Guldur może być trudniejsza dla większej liczbie graczy ze względu na ograniczenie zagrywania jednego sprzymierzeńca na rundę, ale tak jak pisałem wcześniej - nie testowałem gry na 3+ graczy.
 
     
Serenicus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Berestaszek napisał/a:
przeglądam i przeglądam te kartoniki i wydaje mi się, że nie napisali jakiego poziomu jest ten scenariusz. Natomiast zdecydowanie najtrudniejszy z tych, które dotychczas wyszły ;]


Według informacji zawartych na BGG, scenariusz ze Smaugiem ma poziom trudnosci oszacowany na 9-10 :)

A tak calkiem offtopowo, czy karty w poszczególnych cyklach sa mocno potrzebne, zeby dac sobie rade ze scenariuszami zawartymi np. w deluxe boxach? Mam tylko Core Set i rozwazam kupno dodatku, myslalem o tym co teraz wychodzi, albo Khazad Dum, ale obawiam sie jak sobie dam rade z tamtymi przygodami?
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Wszystko zależy jak chcesz grać ale z dostępnych na forach opinii wynika:
Z KD powinieneś dać sobie radę, choć bez ostatniego dodatku z cyklu Mrocznej Puszczy talia na krasnoludach bardzo słabnie więc i część kart graczy z tego dodatku będzie taka sobie.
Ze wstępnych raportów w Spadkobierców bez kompletu kart bym się nie pchał.

A tak bardziej ogólnie:
Jeżeli zależy Ci porostu na większej ilości scenariuszy polecam wydrukowanie scenariuszy stworzonych przez graczy (jest ich masa na BGG). Jeżeli zależy Ci na kartach graczy i tworzeniu fajnych decków to będzie ciężko bez kupowania pełnych cyklów - FFG ma to dobrze zaplanowane i kluczowe karty są pomiędzy małymi dodatkami a dużymi dodatkami są sprytnie rozłożone, tak że ciężko jakikolwiek opuścić bez straty (są słabsze oczywiście ale w każdym jest choć jedna karta którą warto mieć). Uwaga, w dużym dodatku nie ma wcale tak dużo kart graczy.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Serenicus napisał/a:

Według informacji zawartych na BGG, scenariusz ze Smaugiem ma poziom trudnosci oszacowany na 9-10 :)

To może być niezła sieczka, solo chyba nie do przejścia.

Serenicus napisał/a:

A tak calkiem offtopowo, czy karty w poszczególnych cyklach sa mocno potrzebne, zeby dac sobie rade ze scenariuszami zawartymi np. w deluxe boxach? Mam tylko Core Set i rozwazam kupno dodatku, myslalem o tym co teraz wychodzi, albo Khazad Dum, ale obawiam sie jak sobie dam rade z tamtymi przygodami?

W mojej talii jest sporo kart z cyklu Mrocznej Puszczy i bez nich bym się w Morię nie zapuszczał. Z kolei nowych kart z KD wcale nie wykorzystuję jak na razie. Sam CS zawiera tyle kart ile zawiera, da się grać ale poza podstawowymi przygodami może być ciężko. W każdym razie jest to znaczne utrudnienie. Ja na Twoim miejscu kupiłbym przygody z cyklu Mrocznej Puszczy, a później pomyślał o kolejnych dodatkach. Lepiej trzymać się kolejności narzuconej przez twórców. Jeśli gra Ci się nie znudzi to będziesz kupował dalej. Mi się znudziła (po 200+ partiach), ale po roku przerwy wróciłem i znów się świetnie bawię, więc grywalność jest ogromna.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13