galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiona drużyna
Autor Wiadomość
Ramjack
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Cze, 2011   Ulubiona drużyna

Witam! jestem nowy. :grin:
Czytam to forum już od jakiegoś czasu i zadziwia mnie, że jeszcze nikt nie pochwycił tego tematu. :wink:
Mój skład z którego jestem bardzo zadowolony to:

Rohan team :razz:

Dunhern + Theodred + Eowina


Dunhern - wyniszcza strefę przeciwności. Chroni przed brzęczyrogim, łucznikiem orków, bagiennym wężem i innymi wrogami których można pokonać nie ruszając ich ze strefy przeciwności.

Theodred - świetna zdolność.

Eowina - wysoka siła woli i dobra zdolność w połączeniu z "Stawić czoła".

Początkowe zagrożenie to 25. Pozwala to w scenariuszu "Podróż w dół Anduiny" na 5 tur w których możemy przygotować się na pokonanie trolla. Bardzo dobrze sobie radzi z tym scenariuszem. Częściej wygrywam jak przegrywam. Trzeci scenariusz solo nigdy nie udało mi się przejść. :razz:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lip, 2011   

Ja obecnie gram takim zespołem:
Legolas + Thalin + Glorfindel poziom zagrożenia 30.

Legolas - świetnie nadaje się do czynienia postępów w wyprawie.

Thalin - tutaj mam jeszcze mieszane odczucia, ale jego zdolność jest dobra do niszczenia upierdliwych wrogów w fazie wyprawy, takich jak np. "Wrony ze Wschodu".

Glorfindel - lider zespołu, świetny w fazie wyprawy i w roli atakującego. Do tego może uzdrawiać, 1 ranę na rundę ale lepsze to niż nic.
 
     
sugai
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

Bilbo + Gloin + Glorfindel

W pewnym momencie miałem ponad 10 sprzymierzeńców. Przeprawa przez Anduinę nie sprawiła żadnego problemu.
 
     
kgrzesiek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Sie, 2011   

Ja gram tak

Theodred - bardzo dobrze daje punkty do wydawania :)
Beravora - dobieraczka kart :)
Eowina - dużo pkt woli ale jak coś lepszego się pojawi z ducha to się zmieni

początkowe zagrożenie to 27
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sie, 2011   

Ostatnio trochę pograłem: Aragorn (docelowo z Kamieniem), Theodred i zamiennie Frodo (multi) z Dunhernem (solo)
Całkiem przyjemnie śmiga, Aragorn z Namiestnikiem i Odwagą potrafi zaliczyć wyprawę (4 SW) obronę i jeszcze zaatakować :D Theodred przyspiesza Przywództwo/Ducha w zależności co w danej chwili jest potrzebne, Frodo w razie potrzeby zbiera na klatę ;) Dunhern czyści Strefę przeciwności (2 Znaki i jazda!).
 
     
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sie, 2011   

Aragorn + Theodred + Eowina
atak/obrona + zasoby/atak + wyprawa

Wyniki między 5-8 pkt w 1 i 2 scenariuszu.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sie, 2011   

pan_satyros napisał/a:
Aragorn + Theodred + Eowina
atak/obrona + zasoby/atak + wyprawa


Mam taką samą Drużynę startową :grin: Bardzo sympatycznie się nimi gra :smile:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sie, 2011   

Kulgan napisał/a:
pan_satyros napisał/a:
Aragorn + Theodred + Eowina
atak/obrona + zasoby/atak + wyprawa


Mam taką samą Drużynę startową :grin: Bardzo sympatycznie się nimi gra :smile:

Siora gra takim zespołem. Wygląda na to że Eowina jest najpopularniejszą postacią :)
 
     
grodzek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sie, 2011   

U mnie wygląda tak zazwyczaj to tak: (staram się grać pod przygody bohaterami)

Pierwsza osoba:

Eowina + Theodred + Dunhern

Druga osoba:

Gimli + Thalin (Legolas) + Bilbo
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sie, 2011   

Gimli, Theodred, Eowina

Trochę nie podoba mi się ten skład, bo Eowina jest NUDNA, Theodred jest NUDNY. No ale takie trio jest skuteczne w tym co robi i bardzo dobrze się uzupełnia. Kiedy pojawi się Boromir, to być może zastąpi Gimliego. (wszyscy widzieli już nowego Boromira? :) )
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sie, 2011   

guciomir napisał/a:
wszyscy widzieli już nowego Boromira? :) )


http://www.facebook.com/p...&type=1&theater - na serio

ja najczęściej gram na 2 graczy i wtedy bohaterów rozkładamy tak:

1) Denethor/Berawora/Gloin

2) Eowina/Eleanora/Legolas

talia wiedza/przywództwo z założenia ma bronić/leczyć/czasem dodawać karty i idzie jej to bardzo sprawnie
z drugą talią mam niestety problemy - według planu ma podróżować i bić, ale mam problemy z zasobami... może nowe karty jakoś to rozwiążą
 
     
Redgarex
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

Solo też gram Gimli, Theodred, Eowina i bardzo fajnie się to sprawdza.
 
     
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

Redgarex napisał/a:
Solo też gram Gimli, Theodred, Eowina i bardzo fajnie się to sprawdza.

Jak radzisz sobie z pojedyńczymi zasobami? Rozumiem, że używasz kart z dodatków? Ja dla przedłużenia żywotności na razie gram tylko na bazie csx3 (dodatki czekają w szafie) i jakiśtam power daje conajwyżej namiestnik i kamień, a co z zasobami dla taktyki? Dorzucasz Theodredem?
 
     
Redgarex
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

Gram bez dodatków. Ważna jest odpowiednia proporcja kart i ich niski koszt przy 3 sferach, tak że nie miewam kłopotów z zasobami. Z taktyki używam samych kart o koszcie 1-2+ew. zbroja.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

Grałem dość sporo 3 sferami (samą podstawką) ale nawet przy niskim koszcie kart strasznie spowalnia to grę. Karty za 2 zagrywamy 2 turze o ile nie wydam wcześniej 1 na coś innego.
Teraz gram Przywództwo/Duch z Kamieniem na Aragornie i Namiestnikiem (na bohaterze Ducha bądź Przywództwa, zależy czy przyjdzie przed czy po Kamieniu)
Przy optymalnym ciągnięciu od samego początku nie ma problemu z zasobami: Aragorn daje D i P, Theodred P i w zależności co aktualnie potrzebne bierze do wyprawy postać D lub P trzecia postać (Dunhern lub Frodo, zależy czy gram solo czy z kolegą) daje D, do tego Namiestnik.
Co turę mam 6 zasobów, rozkład: od 1 Duch/5 Przywództwo do 5 Duch/1 Przywództwo.
Problem w 2/3 sferowych taliach jest taki, że te co lepsze karty dużo kosztują (pomijam Atak z zaskoczenia/Namiestnika bo te karty wciskam w każdy deck :D )
btw mam w głowie mono wiedzę (ew z Theodredem) ale ostatnio ciągły brak czasu i nie ma kiedy złożyć :?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14