galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FAZA 4: podróż
Autor Wiadomość
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2011   

To może ja coś jeszcze do pieca dorzucę:

1) W pierwszej rundzie nie ma żadnego obszaru by odbyć podróż, więc żetony postępu bezpośrednio kładę na wyprawę?

Troszkę podobna druga sprawa:

2) Zamykam obszar, innego nie ma by postawić. Odbywa się to tak jak przedstawiłem w punkcie 1-szym?

No i jeszcze jedno:

3) Zamykam obszar, drugi jest w strefie przeciwności. Przenoszę ten obszar ze strefy przeciwności bezpośrednio po zamknięciu, czy czekam do fazy podróży następnej rundy?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2011   

1. Tak

2. Tak - zamykasz Obszar a resztę kładziesz na Wyprawę

3. Czekasz do Fazy Podróży tej samej Rundy /jest bezpośrednio po Fazie Wyprawy/
 
     
true_asbestos
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Sie, 2011   

Podziękować tylko pozostaje.
 
     
darecki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

czy karty Wydarzeń z opisem "kiedy odbywasz podroz na dany obszar zrob X" lub "kiedy podrozujesz na dany obszar zrob X" (nie pamietam dokladnie) mogę zagrac jedynie w fazie podrozy czyli kiedy biore karte obszaru ze strefy przeciwnosci czy w dowolnym momencie kiedy taki obszar juz jest od X tur aktywnym obszarem?
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

Tylko kiedy odbywasz podróż na obszar (Faza 4)
 
     
tr000tyl
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   

witam
mam takie pytanko - na karcie legolasa napisane jest że jak pokona jakiegoś potworka to mogę umieścić na karcie wyprawy 2 żetony postępu - a co jest jak mam aktywny obszar?
czy wtedy te żetony idą na obszar który jest buforem czy na wyprawę?
i co to znaczy postęp w wyprawie? czy ba to że na wyprawę kładę żetony postępu - tak?
a co jeśli mam również aktywny obszar - czy wtedy też jest postęp w wyprawie?
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   

tr000tyl napisał/a:
witam
mam takie pytanko - na karcie legolasa napisane jest że jak pokona jakiegoś potworka to mogę umieścić na karcie wyprawy 2 żetony postępu - a co jest jak mam aktywny obszar?
czy wtedy te żetony idą na obszar który jest buforem czy na wyprawę?

Tak
tr000tyl napisał/a:

i co to znaczy postęp w wyprawie? czy ba to że na wyprawę kładę żetony postępu - tak?
a co jeśli mam również aktywny obszar - czy wtedy też jest postęp w wyprawie?

Tutaj ja gram tak, że postępem jest położenie żetonów na karcie wyprawy lub aktywnym obszarze.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   

tr000tyl napisał/a:
na karcie legolasa napisane jest że jak pokona jakiegoś potworka to mogę umieścić na karcie wyprawy 2 żetony postępu - a co jest jak mam aktywny obszar?

Kładziesz na obszar
tr000tyl napisał/a:

czy wtedy te żetony idą na obszar który jest buforem czy na wyprawę?

dokładnie
tr000tyl napisał/a:

i co to znaczy postęp w wyprawie? czy ba to że na wyprawę kładę żetony postępu - tak?

tak
tr000tyl napisał/a:

a co jeśli mam również aktywny obszar - czy wtedy też jest postęp w wyprawie?

Postępy w wyprawie czynisz tylko poprzez położenie żetonów na karcie wyprawy
 
     
pchełka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   postep na obszarach w strefie przeciwnosci

W grze sa sprzymierzency, ktorzy biorac udzial w wyprawie umozliwiaja polozenie po zetonie postepu na karty obszarow znajdujacych sie w strefie przeciwienstw. Co sie dzieje w przypadku, jesli na takim obszarze znajdzie sie wymagana ilosc zetonow postepu, aby pokonac ten obszar? Czy wowczas moge go odrzucic na stos kart odrzuconych bezposrednio ze strefy przeciwienstw? Czy jednak musze na niego najpierw podrozowac i polozyc w strefie aktywnosci spelniajac wszystkie wymogi zwiazane z podroza i dopiero potem odrzucic?
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   Re: postep na obszarach w strefie przeciwnosci

pchełka napisał/a:
W grze sa sprzymierzency, ktorzy biorac udzial w wyprawie umozliwiaja polozenie po zetonie postepu na karty obszarow znajdujacych sie w strefie przeciwienstw. Co sie dzieje w przypadku, jesli na takim obszarze znajdzie sie wymagana ilosc zetonow postepu, aby pokonac ten obszar? Czy wowczas moge go odrzucic na stos kart odrzuconych bezposrednio ze strefy przeciwienstw? Czy jednak musze na niego najpierw podrozowac i polozyc w strefie aktywnosci spelniajac wszystkie wymogi zwiazane z podroza i dopiero potem odrzucic?


Od razu spada na stos kart odrzuconych.
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Sty, 2012   

A jeśli odrzucam obszar ze strefy przeciwności przez użycie sprzymierzeńca to czy zbieram bonusy tych obszarów? Chodzi o np o obszar który daje możliwość ciągnięcia 5 kart i wybraniu jednej. I co sie dzieje np ze starą leśną drogą jeśli kładę żeton postępu w strefie przeciwności to czy mogę przygotować jedną postać?
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Jeśli w jakikolwiek sposób na obszarze znajdzie się wymagana ilość punktów postępu taki obszar uważa się za zbadany i rozpatruje się efekt jego zbadania.
 
     
darekplpn
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Paź, 2012   

mam dwa pytania:

w pierwszej rundzie położę jakieś żetony postępu na karcie wyprawy, czy w takim momencie mogę zabrać kartę obszaru ze strefy przeciwności i w dalszych rundach na nią kłaść żetony postępu a po przejściu wrócić do wyprawy na której leżą już jakieś żetony położone wcześniej?

druga sprawa:

jeżeli w jakiś sposób położę żeton na karcie obszaru który znajduje się w strefie przeciwności, to jak chcę na niego podróżować to zabieram go jako bufor do wyprawy z tym już wcześniej położonym żetonem?

dopiero zaczynam więc wolę się upewnić, dzięki za pomoc
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2012   

Na oba pytania odpowiedź brzmi: Tak.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14