galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FAZA 4: podróż
Autor Wiadomość
tr000tyl
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Cze, 2011   FAZA 4: podróż

witam ponownie - nie kumam wszystkich zasad gry
jak dochodzi do fazy podróż w pierwszej rundzie gry - to co ja robię? nic?
oprócz tego że chcę zbadać ten obszar (żeby go odrzucić) i staje się on aktywny to co się dzieje?

pozdro
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Cze, 2011   

Podróż polega na zabraniu Obszaru ze Strefy Przeciwności Obszaru, żeby już nie dodawał swojej siły zagrożenia. Później badasz ten Obszar w czasie Wyprawy i jak zgromadzisz odpowiednią liczbę Żetonów Postępu, Obszar odrzucasz. Nic spektakularnego się nie dzieje przy okazji.
 
     
tr000tyl
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Cze, 2011   

ok
ale jak raz aktywuję obszar to ten obszar zostaje tam aż zostanie zbadany?
czy w następnej rundzie wraca on strefy przeciwności?
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Cze, 2011   

Badany obszar zostaje przy karcie Wyprawy, i zostaje tam tak długo aż go nie zbadasz do końca, w efekcie zbadania go jest odrzucany na stos kart odrzuconych Talii Spotkań.
Pamiętaj, że naraz można badać wyłącznie jeden obszar !
 
     
tr000tyl
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Cze, 2011   

ok
wszystko jasne :)
 
     
tr000tyl
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Cze, 2011   

a chcę sie jeszcze upewnić - czy jeśli karta podróży jest aktywna i zdobyłem więcej punktów wyprawy niż ona ma to czy pozostałe punkty przechodzą na kartę wyprawy ?
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Cze, 2011   

Cytat:
Przykład: Tomek i Krzysiek zdobyli właśnie
3 żetony postępu przeciwko obecnej karcie
Wyprawy. Aktywnym obszarem jest Zaklęty
Strumień (posiadający 2 punkty wyprawy).
Gracze muszą najpierw umieścić 2 żetony
postępu na karcie Zaklętego Strumienia. Kiedy
to zrobią, odrzucają jego kartę. Pozostały żeton
postępu umieszczają na obecnej karcie Wyprawy.


Str.15 instrukcji
 
     
tr000tyl
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Cze, 2011   

:) ok tak tez myślałem
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Cze, 2011   

tr000tyl napisał/a:
:) ok tak tez myślałem


Po to jest ten dział na forum, jeśli nie wiesz to zapytaj, a postaramy się pomóc :)
 
     
tr000tyl
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2011   

a czy wykonując podróż wykonuję ją jednym oddzielnym bohaterem czy tymi które biora udział w wyprawie? i czy takiego bohatera wyczerpuję?
czy żeby wejść w podróż muszę wyczerpać jakiegoś bohatera?
i jeszcze jedna sprawa - z tego co rozumiem to pierwszą podróż na aktywny obszar można dopiero odbyć w drugiej rundzie gry - czy tak?
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2011   

Cytat:
a czy wykonując podróż wykonuję ją jednym oddzielnym bohaterem czy tymi które biora udział w wyprawie? i czy takiego bohatera wyczerpuję?
czy żeby wejść w podróż muszę wyczerpać jakiegoś bohatera?



Nic takiego nie musisz robić. Po prostu zabierasz wybrany obszar z talii przeciwności i umieszczasz go obok talii wyprawy.


Cytat:
jeszcze jedna sprawa - z tego co rozumiem to pierwszą podróż na aktywny obszar można dopiero odbyć w drugiej rundzie gry - czy tak?


Gdy już położysz ten obszar staje się on aktywny i musisz/możesz wykonać "polecenia" zawarte na tej karcie. Żetony postępu możesz umieszczac na tym obszarze dopiero w następnej rundzie.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2011   

Podróż możesz odbyć w 1 rundzie, bo jest ona po Fazie Wyprawy, a zbadać Obszar możesz jeszcze w tej samej, pod warunkiem oczywiście, że masz Legolasa, który kogoś ubije w Fazie Walki :grin:
 
     
Gege
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

Proszę o wyjaśnienie zasady fazy wyprawy i podróży na konkretnym przykładzie , który teraz podam. Chodzi mi o to, czy dobrze rozumiem zasady i tym samym czy dobrze gram.
I RUNDA
Faza wyprawy:
- przydzielam bohaterów, ich siła woli = 8
- poziom zagrożenia = 6
- prosty rachunek mam dwa punkty postępu

Faza podróży
- przenoszę jeden obszar, który robi się aktywny, powiedzmy ma poziom zagrożenia = 2

czyli mam rozumieć, że ten poziom zagrożenia aktywnego obszaru nie będzie się liczył do strefy przeciwności dopiero w następnej turze, bo jak dobrze rozumuję faza wyprawy jest przed fazą podróży i najpierw rozpatrujemy wyprawę a dopiero potem aktywujemy obszar do którego chcemy podróżować.

II RUNDA
Faza wyprawy
- przydzielam bohaterów, SW = 8
- aktualny poziom zagrożenia = 4, bo w poprzedniej turze obszar z zagrożeniem 2 został przeniesiony

Proszę o wyjaśnienie mi czy dobrze postępuję. Z góry dzięki.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lip, 2011   

Dobrze rozumujesz. Faza Podróży następuje po fazie Wyprawy. Kiedy podróżujesz na dany obszar to już nie dodaje on w kolejnej rundzie swojego zagrożenia.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lip, 2011   

Witaj!
I Runda - Tak
II Runda - Tak, oczywiście zakładając, że nie dociągniesz nic z poziomem zagrożenia (obszar, stworki) co podniesie Poziom zagrożenia
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.55 sekundy. Zapytań do SQL: 13