galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzikość i obrażenia niebezpośrednie
Autor Wiadomość
Mouse
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011   Dzikość i obrażenia niebezpośrednie

Chciałem sie do końca dopytać, bo nie jestem pewnien czy to tak działa. Znowu posłużę się przeykładem carnosaura. Jeżeli mam go na stole, i dostaje 1 obrażenie niebezpośrednie, przydzielam je na carnosaura, to czy to uruchamia dzikość - czyli wale za 3 w jakąś jednostkę w strefie przeciwnika ?

Zasady dotyczące inderect mówią, że to gracz otrzymuje obrażenie i przydziela jednostce. Warunkiem uruchomienia dzikości jest aby ta jednostka otrzymała obrażenie. Moving damage nie uruchamia dzikości, czy zatem indirect damage ją uruchamiają ? Według zasad obrażeń niebezpośrednich otrzymuje je gracz, nie jednostka ( czy może oboje na raz ? ):

faq 1.4 napisał/a:
Indirect Damage is non-combat damage that is dealt to a target player. The player who is dealt the indirect damage must assign it to his units and/or his capital.


carnosaur napisał/a:
Savage 3 (whenever this unit is dealt damage, it may deal 3 damage to target unit in any corresponding zone.)


Jest jeszcze jedna kwestia w obrażeniach niebezpośrednich, w faq pojawia się słowo assign, czy to oznacza, że są rozpatrywane tak jak obrażenia w walce, czyli np. mogę poświęcić Lobber Crew któremy przydzieliłem 1 obrażenie niebezpośrednie ?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011   

non-combat damage jest assign and apply at the same time. Czyli Lobber crew nie ma tam miejsca na poświęcenie.


Co do reszty to TAK, indirecty odpalają Savage.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14