galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman: The Dragon Expansion!!!
Autor Wiadomość
konri
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Ale wczoraj dostałem maila, że wysłali - czyli nie przesunęli.
 
     
Kirdan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

maxus32 napisał/a:
Czy komuś już wpadła w łapki polska wersja rozszerzenie Talisman:MiM - Smoki ?. Jeśli tak to się chwalcie co i jak ;-)


Wpadła już w piątek popołudniu, ale pierwszy test przeszła dziś rano. Graliśmy postaciami z rozszerzenia, które całkiem nieźle się sprawdzają (zwłaszcza Łowca Smoków). Poza tym, że wprowadzenie smoczych zasad trochę przedłuża turę gracza, nie widzę większych mankamentów, bo możliwość korzystania ze smoczych kart dodatku rekompensuje tę niewygodę.

Przy okazji pytanie: co się dzieje, jeśli smok, dajmy na to Czerwony, jest Królem Smoków i wylosuję łuskę z jego kolorem (w tym przypadku: czerwoną). Czy dalej uzupełniam ilość łusek na jego karcie do trzech, potem trzecia trafia na obszar gracza, który ją wylosował, a Korona po prostu pozostaje dalej na Królu Smoków? Czy też dzieje się coś innego? Bo jakoś nie mogę na to trafić w instrukcji.
 
     
robal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

Nemomon napisał/a:
michalm napisał/a:
Zadam pytanie, które na pewno pojawi się przy pierwszej rozgrywce:
Mam kilku przyjaciół, w tym Poltergeista.
Czy w wyniku rozpatrzenia smoczego gniewu czerwonego smoka (nazwy są... smocze i nie do wymówienia dla człowieka ;-) mogę wybrać że odrzucam Poltergeista właśnie (lub Wagabundę, albo innych, niemiłych przyjaciół, których zazwyczaj nie można po prostu porzucić)?


Możesz stracić. Te "cannot choose to ditch them" o którym wspomina robal, to nic innego jak to, że nie możesz pozostawić ich samopas na obszarze. W każdej innej sytuacji, w której możesz pozbyć się Przyjaciela, możesz wybrać niechcianego Przyjaciela.


O coś czułem, że moja interpretacja jest trochę za skomplikowana :) .
Rozumiem, że ta zasada tyczy się analogicznie do przedmiotów (np. magnetyt).


Kirdan napisał/a:
Przy okazji pytanie: co się dzieje, jeśli smok, dajmy na to Czerwony, jest Królem Smoków i wylosuję łuskę z jego kolorem (w tym przypadku: czerwoną). Czy dalej uzupełniam ilość łusek na jego karcie do trzech, potem trzecia trafia na obszar gracza, który ją wylosował, a Korona po prostu pozostaje dalej na Królu Smoków? Czy też dzieje się coś innego? Bo jakoś nie mogę na to trafić w instrukcji.


Klasycznie nic dodatkowego się nie dzieje, czyli kładziesz jedną łuskę na planszy pozostałe odrzucasz na bok, chyba że grasz z jedną z opcjonalnych zasad.

Gniew Króla Smoków [Smoki instrukcja s.16] napisał/a:
Ten wariant wprowadza jeszcze większe niebezpieczeństwo podczas spotkania na obszarach, na którym znajdują się smocze łuski.

Jeżeli Smoczy Władca zostaje ukoronowany w momencie, kiedy jest już obecnym Królem Smoków, należy uwzględnić poniższe efekty, wywierające swój wpływ na obszary, na których znajdują się smocze łuski odpowiadające Królowi Smoków:

• Wszyscy Poszukiwacze, którzy znajdują się na wyżej wymienionych obszarach, padają ofiarą Smoczego Gniewu Króla Smoków.
• Wszystkie karty, które znajdują się na wyżej wymienionych obszarach, należy odrzucić (w tym wszystkie karty Przygód, Zaklęć, Ekwipunku oraz wszystkie karty z pozostałych talii). Nie należy odrzucać żadnych smoczych łusek.

Gniew Króla Smoków wywiera swój wpływ po tym jak Smoczy Władca zostanie ukoronowany, ale za nim Poszukiwacz umieści smoczą łuskę na swoim obszarze.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

Robal, osobiście bym grał, że tak - niechcianych Przedmiotów nie można odłożyć z własnej woli na obszarze, ale można je stracić w dowolny inny sposób :) .
 
     
Sardo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Dziś przyszedł dodatek. Od razu wypróbowany i powiem że wrażenia po grze jak najbardziej dobre. Taki dodatek był właśnie potrzebny. Choć smocze łuski za często są chyba losowane. Po chwili okolice Kapliczki, Miasta i Drogi w góry były całe w łuskach. Ale poza tym same plusy :)

Przy okazji też macie takie że na karcie Minotaura brakuje separatora między umiejętnościami? Czy to ja trafiłem na felerny egzemplarz? ;/
 
     
konri
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Też mam ten feler. A tych łusek jest strasznie dużo (objętościowo) - nie obejdzie się bez specjalnej sakiewki.
 
     
Sardo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Czyli prawdopodobnie polskie wydanie jest felerne ;p
 
     
Kirdan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Ale dzięki temu można interpretować kartę Minotaura tak, że nie może używać pancerza tylko przy natarciu. Wiem, wiem, trochę naciągane - fabularnie Minotaur w ogóle nie powinien móc używać pancerzy. :)
 
     
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Mam :-) Super!!! Na razie nie przeszła jeszcze testu praktycznego ...
 
     
terion
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

tak samo jak jednak karta z tali vertaxa, pisze ze kladzie sie an nia 4 zetony snu, gdzie pozniej psize ze po wykozustaniu 4 zetonow sily karta idzie na stos kart odzuconych.
 
     
thorin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   Szybka rozgrywka.

Dzisiaj udało nam się znaleźć chwilę aby rozegrać partię w nowy dodatek 'Smoki', nie mieliśmy zbyt dużo czasu więc postanowiliśmy
rozegrać partię "samymi smokami". W grze w ogóle nie korzystaliśmy z kart przygód. Zamiast dobierać karty przygody losowaliśmy łuski i postępowaliśmy zgodnie z zasadami
zawartymi w instrukcji do Smoków. Przyznam, że grało się świetnie duża dynamika i w zasadzie od samego początku cały czas coś się działo.

Wydaje mi się, że grając w ten sposób postaciami ze starszych dodatków nie było by tyle fun-u.

Gra trwała około 1,5 godziny niestety nikomu nie udało się dojść do korony władzy jako ostatnia na planszy została Smocza Amazonka.

Szczegóły rozgrywki:

- Liczba graczy 3
- Gracz, który zostaje zaabity przegrywa - nie losuje nowej postaci.
- Główna plansza TMiM + nakładka Smoki
- Postacie losowane wyłącznie z dodatku Smoki.
Wylosowane postacie:
- Smocza Amazonka
- Smocza Kapłanka
- Czarodziej Ognia

- Zamiast brać karty przygody losujemy łuski i postępujemy zgodnie z zasadami przedstawionymi w instrukcji.
- Jeżeli na polu planszy, na którym kończymy ruch znajduje się już łuska losujemy kartę z odpowiedniego stosu kart smoków.
 
     
toryn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

Witam wszystkich,

Wczoraj zrobiłem z kolegą premierę Smoków i zastanawiam się nad zdobywaniem łusek.
Napisane jest w instrukcji że łuski zdobywamy za rozpatrzenie karty czyli jak nam wypadnie wróg to z nim tańczymy jak wygramy to mamy jak nie to płaczemy, ale co w w przypadku przedmiotów czy zdarzeń?

Konkretny przykład:
Rozpatruję czerwoną łuskę. Losuję kartę a tam Sztylet egzorcysty. No to uśmiech na twarzy bo przedmiot spoko ale co z łuską? Zabieram bo rozpatrzyłem kartę czy zostaje?
Tak samo miejsce. Rozpatruję łuskę a tam Piekielna brama czy coś takiego. Zostaje na obszarze do końca gry. Ale co z łuską? Czy ona trafia do mnie bo rozpatrzyłem kartę czy co z nią?

Może ktoś z Galakty by się wypowiedział proszę.
 
     
thorin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

toryn napisał/a:
Witam wszystkich,

Wczoraj zrobiłem z kolegą premierę Smoków i zastanawiam się nad zdobywaniem łusek.
Napisane jest w instrukcji że łuski zdobywamy za rozpatrzenie karty czyli jak nam wypadnie wróg to z nim tańczymy jak wygramy to mamy jak nie to płaczemy, ale co w w przypadku przedmiotów czy zdarzeń?

Konkretny przykład:
Rozpatruję czerwoną łuskę. Losuję kartę a tam Sztylet egzorcysty. No to uśmiech na twarzy bo przedmiot spoko ale co z łuską? Zabieram bo rozpatrzyłem kartę czy zostaje?
Tak samo miejsce. Rozpatruję łuskę a tam Piekielna brama czy coś takiego. Zostaje na obszarze do końca gry. Ale co z łuską? Czy ona trafia do mnie bo rozpatrzyłem kartę czy co z nią?

Może ktoś z Galakty by się wypowiedział proszę.


Z instrukcji:

"Jeżeli Poszukiwacz pokona Wroga z karty Smoka, oprócz
zachowania go jako trofeum, może zabrać smoczą łuskę
znajdującą się na jego obszarze i umieścić ją w swojej strefie
gracza."

Z czego wynika, że po pokonaniu wroga można zebrać łuskę z pola planszy.
 
     
toryn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

[quote="thorin"]
toryn napisał/a:


Z instrukcji:

"Jeżeli Poszukiwacz pokona Wroga z karty Smoka, oprócz
zachowania go jako trofeum, może zabrać smoczą łuskę
znajdującą się na jego obszarze i umieścić ją w swojej strefie
gracza."

Z czego wynika, że po pokonaniu wroga można zebrać łuskę z pola planszy.


No ale to nie odpowiada na moje pytanie.
Co w takim razie z luskami po innych kartach takich jak miejsca, zdazenia i przedmioty.


Proszę o dalsze opinnie.
 
     
Kirdan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

Łuska zostaje na planszy, dopóki nie wylosujesz wroga z talii odpowiadającej kolorem kolorowi łuski i go nie pokonasz. Dopiero wtedy możesz zabrać łuskę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.85 sekundy. Zapytań do SQL: 13