galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman: The Dragon Expansion!!!
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   Talisman: The Dragon Expansion!!!

W końcu ogłoszono nowy dodatek!

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2320
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   

Im prędzej to Galakta wyda tym prędzej zarobi :D
 
     
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   

Ciekawe ile trzeba będzie czekać na polską wersję językową (z moich rachunków wiosna/lato 2012)
Co nie zmienia faktu, że dodatek jest gruby i już myślę jak będę malował smoka.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   

wookash966 napisał/a:
już myślę jak będę malował smoka.


Zależy który zamek wspierałeś grając w HOMM3 ;) .
 
     
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   

Zapowiada się ciekawie :)
 
     
deaddrone
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   

Nemomon napisał/a:
wookash966 napisał/a:
już myślę jak będę malował smoka.


Zależy który zamek wspierałeś grając w HOMM3 ;) .


Jeden właściwy kolor to ten z okładki Talismana - czerwony! :P hihi

A tak na poważnie to chyba każdy ma swój ulubiony motyw :)
 
     
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

A może uda się na Gwiazdkę?
Już czekam na listonosza na Panią Jeziora ... ale Smoczy dodatek mnie zaskoczył bardzo pozytywnie. No i jestem ciekaw tłumaczenia dodatku na j. polski. Czy będzie to wprost - Smoki, czy np.: Kraina Smoków, idąc za dotychczasową polityką wydawnictwa.
No i chyba już nie będzie większej figurki w grze - mam nadzieję, że to zaledwie półmetek dodatków a nie końcówka...
 
     
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Cze, 2011   

Freeasy napisał/a:
A może uda się na Gwiazdkę?
Już czekam na listonosza na Panią Jeziora ... ale Smoczy dodatek mnie zaskoczył bardzo pozytywnie.


Oj jak bym chciał na Gwiazdkę... Mógłby nawet 200zł kosztować, jeśli był by w tym roku. Bo co jak co ale to właśnie tego dodatku najbardziej oczekiwałem. Co prawda Pani Jeziora na dniach powinna być ale jednak Smoki (przynajmniej w tej wersji w której grywaliśmy ze znajomymi, a że graliśmy bez instrukcji, bo ta zaginęła w akcji, to mogę mieć inne wrażenia z rozgrywki) znacznie utrudniały grę i wnosiły sporo emocji.
No i przede wszystkim wychodzi na to że ten dodatek najbardziej zmieni rozgrywkę (bo nie oszukujmy się, do tej pory zmiany były raczej kosmetyczne). Zmiana środkowej krainy, utrudnianie na bieżąco rozgrywki graczy (bo tak rozumiem influence zdobywany przez Smoki) i w końcu limit czasowy (przynajmniej tak rozumiem fragment "It is a race to save the land from the Dragon King’s tyrannical rule. Should the new Dragon King claim his throne and the Crown of Command, the new era of dragonkind will begin, and all living things shall bow before their might!") powinny znacząco zmienić rozgrywkę i urozmaicić ograny schemat.
Pominę fakt że sam dodatek wprowadza dużo opcji: Plansza jest dwustronna, do tego są 3 smoki, więc opcji jest multum.
Co do nazwy to dodatek jest z tych dużych, więc teoretycznie powinien nazywać się Kraina Smoków żeby zachować konwencję, ale z drugiej strony jest inny od dotychczasowych dużych dodatków, bo nie wnosi nowej krainy tylko "nakładkę" na planszę główną, więc nie widzę problemu żeby zmienić konwencję (Przy czym osobiście preferował bym nazwę "Smoki" a nie dokładne tłumaczenie, czyli liczbę pojedynczą).

A w ogóle to dawno mnie tu nie było... :D
 
     
gural117
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

Ja Panią Jezior dostałem dzisiaj.
Jutro jakiś meczyk planujemy ze znajomymi.

Co do przyszłego dodatku to mam nadzieję że w końcu pojawi się dodatek gdzie będzie miejsce w pudełku na więcej kart. Teraz już lecę na prowizorce ;-)

Szkoda też że Smoczek to nie całkowicie nowa dostawka - tak jak było w przypadku Gór i Jaskini - tylko raczej kwestia kosmetyczna. Znając życie po niej znów pojawi się mały i na prawdziwy jeszcze długo poczekamy.
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

plansza smoczków
http://jakemurrayart.blog...man-dragon.html
 
     
Xeel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Cze, 2011   

Nowa wersja Wewnętrznej Krainy wygląda moim zdaniem naprawdę fajnie, ma klimat ;) Swoją drogą, FFG idzie w dobrym kierunku chcąc wprowadzić nową mechanikę do gry - o ile tak należy rozumieć pomysł ze smokami zdobywającymi coraz większą władzę w krainach.
 
     
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

Kurcze, fatalnie. Mimo jej miodności, nakładka na planszę główną powinna wyjść na samym końcu, a wcześniej mogli się zdecydować na kolejny "narożny" dodatek.
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

q_ral napisał/a:
Kurcze, fatalnie. Mimo jej miodności, nakładka na planszę główną powinna wyjść na samym końcu, a wcześniej mogli się zdecydować na kolejny "narożny" dodatek.


Myślę podobnie do Ciebie, Smoki powinny być jako takim "zwieńczeniem" Talismana, a tu dali go już jako 3 planszowy dodatek :/, no zobaczymy co tam jeszcze wymyślą ^^
 
     
Xeel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

Na moje oko to dobrze, że FFG stara się rozwijać Talizmana, a nie tylko wydawać kolejne rozszerzenia według jednego schematu. Do aktualnej formy dodatków nic nie mam, ale takie urozmaicenie jest mile widziane ;) Może sprawdzają, czy takie rozwiązanie się sprawdzi? Jeśli tak, to dodatków do Talizmana może być po prostu więcej, i to bardziej zróżnicowanych.
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

Mnie się bardzo podobają Smoki w takiej formie :D Zakończenie gry jak każdy wiedział było nudne i ja np nie potrafiłem grać bez autorskich przedpól piekieł. Ta plansza wewnętrznej krainy to złoty strzał! Każdy się spodziewał kolejnego narożnika, lasu lub miasta a ja liczyłem na kosmiczną otchłań a tu coś takiego :D
Myślę że będziemy ciągle zaskakiwani nowymi dodatkami do Talizmanu :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14