galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011   

Hmmm - powyższe komentarze (interpretacje) świadcza o tym, że jednak nie było tak źle :mrgreen:
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011   

Orrik napisał/a:
Witam. Dziś dostałem Władcę i przeprowadzam solo pierwsze testy. Zastanawia mnie drugie zakończenie przeprawy przez mroczną puszczę.
Gracze muszą wrzucić po 1 karcie pająka i umieścić do strefy przeciwności.
Pytanie dla pewności, czy jakiegokolwiek pająka?

Tzn. w grze jednoosobowej powinienem od razu znaleźć Pomiot Ungolianty i jak najszybciej go pokonać?


Witaj :)

Tak i tak - jakiegokolwiek Pająka, który jest Pomiotem Ungolianty :mrgreen: Chyba, że lubisz hazard i czekanie aż sam do Ciebie zawita przed uzyskaniem 50 Punktów Poziomu Zagrożenia :twisted:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011   

Karta "Schwytany w sieć" ma efekt trwały czyli co rundę, żeby przygotować bohatera, należy wydać 2 punkty zasobów z jego puli? To trochę nielogiczne, bo powinno być tak że po opłaceniu kosztu wydostania się z sieci, dodatek jest odrzucany. Bo jak to mam sobie wyobrazić? Że bohater cały czas siedzi w tej sieci i wychodzi na chwilę na wyprawę/walkę (gdy zapłaci zasobami), a później do niej wraca? No absurd...
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011   

Tak, niestety musisz. Na potrzeby wyobraźni pomyśl sobie, że Bohater w Sieci musi się bardziej natrudzić nad wykonaniem jakiegoś działania, więc ponosi dodatkowy koszt ;)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011   

Kulgan, na Ciebie zawsze można liczyć :)
Mimo to moja wyobraźnia nie jest aż tak elastyczna żeby pomieścić takiego "potworka logiki" :D
 
     
Noelll
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011   

Hej - kilka pytań z mojej strony, po jednej niedokończonej grze dla 2 graczy i jednym solo starciu z przeprawą przez Mroczną Puszczę.

1. Gdy bohater gracza ginie, a miał zapas żetonów zasobów - jego zasoby są dzielone pomiędzy bohaterów pozostałych przy życiu (co byłoby miłe ;) ) czy raczej odrzucone razem z jego kartą "poza grę" (co byłoby bardziej zgodne z założeniem, że gra ma być wymagająca) - nie udało mi się tego znaleźć.

2. W czasie fazy planowania jeśli akcja bohatera wymaga wyczerpania jego karty (lub zapłacenia żetonu zasobów i wyczerpania bohatera), czy po zakończeniu fazy planowania i rozpoczęciu fazy wyprawy bohater jest na nowo przygotowany?
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011   

1. zasoby zabitego bohatera przepadają, podobnie jak jego cały ekwipunek.
2. Nie. Bohatera można przygotować tylko w ostatniej fazie, lub na skutek działania innej karty lub umiejętności (np. Aragorn)
 
     
Noelll
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011   

ad 2. Czyli do momentu zakończenia fazy wyprawy nie będzie możliwe jego wykorzystanie. Ale skoro na koniec fazy wyprawy, wszyscy bohaterowie wracają do stanu "przygotowany", wtedy i ta karta będzie przygotowana prawda?
 
     
Zielo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011   

Jak przydzielasz bohaterów do wyprawy to ich wyczerpujesz i pozostają wyczerpani do końca rundy. Nie mogą później być obrońcami ani nie mogą atakować. Wyjątkiem jest Aragorn. Jak go przydzielisz do wyprawy to za żeton możesz go ponownie przygotować = będzie mógł bronić/atakować.
 
     
Noelll
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011   

Tekst z zasad:

"Postacie przydzielone do wyprawy uważa się za przydzielone do tej wyprawy do końca fazy Wyprawy, chyba, ze wcześniej usunie je jakiś efekt karty. Takie karty pozostają wyczerpane również po zakończeniu tego kroku."

sugeruje moim zdaniem, że karty przydzielone do wyprawy są takimi do końca fazy wyprawy (o ile jakiś efekt karty innej sprawi, że będą takimi [wyczerpanymi] również po zakończeniu wyprawy). A po zakończeniu wyprawy są przygotowane na nowo...

Jeśli byłoby faktycznie tak, że po przydzieleniu do wyprawy już nie mogą ani atakować ani bronić - wtedy poziom trudności gry wzrasta jak dla mnie do nieco 'kosmicznego' :roll: :roll: :roll: :wink: :razz: .

UPDATE - Kurcze... faktycznie - obejrzałem ponownie filmik na youtube pokazujący zasady... no to będzie kosmicznie :mrgreen:

I jeszcze jedno pytanko ;) (sorry... dopiero zaczynam grać na poważnie ;) ) -

Na ostatniej karcie 'Przeprawy przez Mroczną Puszczę' - widnieje Po odkryciu Każdy gracz musi pzreszukać talię Spotkań i stos odrzuconych kart Spotkań, wybrać 1 kartę Pająka i umieścić ją w strefie przeciwności

ten tekst był już omawiany, ale nie zrozumiałem do końca - jak rozumiem - trzeba wyciągnąć dwie karty "Istota. Pająk" - z których dobrze by było by jedną był Pomiot Ungolianty ?
W czasie gry zastosowałem manewr wyczerpania Denethora by podejrzeć kartę - na początku rozgrywki - i był tam Pomiot Ungolianthy - więc zgodnie z akcją Denethora przesunąłem ją na spód talii... ale gdy potem dotarłem do trzeciego etapu scenariusza i zobaczyłem "Aby wygrać tę grę, gracze muszą odnaleźć i pokonać Pomiot Ungolianty" myślałem, że coś tu chyba jest nie tak, jeśli z prawie wygranej gry (ostatnia karta scenariusza) gra, nagle karze mi przechodzić przez całą talię spotkań (Pomiot Ungolianty był przedostatnią kartą...). Co o tym sądzicie ?[/b]
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011   

Noelll napisał/a:
Tekst z zasad:

"Postacie przydzielone do wyprawy uważa się za przydzielone do tej wyprawy do końca fazy Wyprawy, chyba, ze wcześniej usunie je jakiś efekt karty. Takie karty pozostają wyczerpane również po zakończeniu tego kroku."- Nie jest napisane że przygotowujesz postać.

sugeruje moim zdaniem, że karty przydzielone do wyprawy są takimi do końca fazy wyprawy (o ile jakiś efekt karty innej sprawi, że będą takimi [wyczerpanymi] również po zakończeniu wyprawy). A po zakończeniu wyprawy są przygotowane na nowo...

Jeśli byłoby faktycznie tak, że po przydzieleniu do wyprawy już nie mogą ani atakować ani bronić - wtedy poziom trudności gry wzrasta jak dla mnie do nieco 'kosmicznego' :roll: :roll: :roll: :wink: :razz: .

UPDATE - Kurcze... faktycznie - obejrzałem ponownie filmik na youtube pokazujący zasady... no to będzie kosmicznie :mrgreen:

I jeszcze jedno pytanko ;) (sorry... dopiero zaczynam grać na poważnie ;) ) -

Na ostatniej karcie 'Przeprawy przez Mroczną Puszczę' - widnieje Po odkryciu Każdy gracz musi pzreszukać talię Spotkań i stos odrzuconych kart Spotkań, wybrać 1 kartę Pająka i umieścić ją w strefie przeciwności

ten tekst był już omawiany, ale nie zrozumiałem do końca - jak rozumiem - trzeba wyciągnąć dwie karty "Istota. Pająk" - z których dobrze by było by jedną był Pomiot Ungolianty ?
W czasie gry zastosowałem manewr wyczerpania Denethora by podejrzeć kartę - na początku rozgrywki - i był tam Pomiot Ungolianthy - więc zgodnie z akcją Denethora przesunąłem ją na spód talii... ale gdy potem dotarłem do trzeciego etapu scenariusza i zobaczyłem "Aby wygrać tę grę, gracze muszą odnaleźć i pokonać Pomiot Ungolianty" myślałem, że coś tu chyba jest nie tak, jeśli z prawie wygranej gry (ostatnia karta scenariusza) gra, nagle karze mi przechodzić przez całą talię spotkań (Pomiot Ungolianty był przedostatnią kartą...). Co o tym sądzicie ?[/b]


Po odkryciu musisz wyszukać i umieścić w strefie przeciwności Pająka, ale też musisz mieć na uwadze że trzeba pokonać Pomiot, więc jeśli nie chcesz się przebijać przez całą talię, to po prostu, na pająka którego wstawisz wybierz Pomiot :)
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Noelll napisał/a:


Na ostatniej karcie 'Przeprawy przez Mroczną Puszczę' - widnieje Po odkryciu Każdy gracz musi pzreszukać talię Spotkań i stos odrzuconych kart Spotkań, wybrać 1 kartę Pająka i umieścić ją w strefie przeciwności

ten tekst był już omawiany, ale nie zrozumiałem do końca - jak rozumiem - trzeba wyciągnąć dwie karty "Istota. Pająk" - z których dobrze by było by jedną był Pomiot Ungolianty ?


Takie małe sprostowanie. Wyciągasz jedna kartę pająka na gracza, wiec jeśli grasz solo to wyciągasz tylko jedna kartę, nie dwie, no i oczywiście jak chcesz szybko skończyć to wybierasz kartę pomiotu, bo to tez pająk.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Noelll napisał/a:
ad 2. Czyli do momentu zakończenia fazy wyprawy nie będzie możliwe jego wykorzystanie. Ale skoro na koniec fazy wyprawy, wszyscy bohaterowie wracają do stanu "przygotowany", wtedy i ta karta będzie przygotowana prawda?

Gdzie to wyczytałeś?? Bohaterowie/Sprzymierzeńcy zawsze zostają wyczerpani gdy:
- zostają przydzieleni do wyprawy,
- zostają przydzieleni do obrony,
- atakują,
- wykorzystują jakąś swoją zdolność która wyraźnie karze wyczerpać postać.

Wynika z tego wyraźnie że zazwyczaj mogą w ciągu rundy wykonać jedną z powyższych czynności. Też na początku mi się wydawało że gra jest przez to trudna, ale nie jest aż tak źle. Zresztą gra kooperacyjna musi być trudna bo inaczej nie była by żadnym wyzwaniem dla graczy.
 
     
Noelll
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Dzięki wszystkim za info i pomoc ;) - w sumie racja, że musi być wymagająca... no, ale to będzie wymagająca przez duże W... gdy sobie przypomnę czasy, kiedy Shadows Over Camelot wydawały mi się wymagające ;) ...
 
     
Orrik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Właśnie walczę z drugim scenariuszem przy pomocy połączonej talii przywództwa oraz duszy. Mam przed sobą Aragorna z nieoczekiwaną odwagą (pozwala na przygotowanie bohatera) i zastanawia mnie jedna rzecz.

Według instrukcji podczas walki:
1. wybieramy wroga
2. deklarujemy obrońców
3. rozstrzygamy
4. to co zostało wyczerpane takie pozostaje, ale możemy wymierzyć następny atak

Wynika z tego, że mogę wykonać atak Aragornem, następnie tapnąć nieoczekiwaną odwagę aby przygotować Aragorna i wymierzyć drugi atak tym samym bohaterem. Mam rację? Co o tym myślicie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13