galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Smierć między przydzielaniem a zadawaniem obrażeń
Autor Wiadomość
Kacper86
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   Smierć między przydzielaniem a zadawaniem obrażeń

Mam pytanie odnośnie fazy walki. Czy jeżeli jednostka zginie (na skutek akcji) między przydzielaniem a zadawaniem obrażeń to jej obrażenia (które zostały przed chwilą przydzielone) się liczą?

Dość długo szukałem na to odpowiedzi, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję za odpowiedź!
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Jeśli ginie po przydzieleniu to obrażenia wchodzą jak w masło, jednostka musiałaby paść przed przydzielaniem.
P.S. Rozumiem że "jej obrażenia" to obrażenia zadane przez tę jednostkę?
 
     
Kacper86
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Dzięki za szybką odpowiedź!

Tak, "jej obrażenia" to obrażenia zadane przez tę jednostkę, która zginie przed fazą zadawania obrażeń.

Rozumiem zatem, że ofensywne akcje najlepiej wykonywać przed fazą przydzielania obrażeń, aby zminimalizować swoje straty.

EDIT:
Choć jedna rzecz mi trochę nie pasuje. Jeśli bowiem akcja jest odpowiedzią na przydzielanie obrażeń, to powinna być rozpatrywana wcześniej niż samo przydzielanie. Także wydawać by się mogło, że jesli akcja zabije jakąś jednostkę, to obrażenia przez [tę jednostkę] przypisane powinny być anulowane.

EDIT2:
Wygląda na to, że przydzielone obrażenia mogą być anulowane jedynie przez akcje/efekty, które bezpośrednio wpływają na obrażenia, a nie na jednostkę. A więc jeśli jednostka przydzieliła obrażenia, to możemy ja nawet poświęcić (jeśli mamy taką możliwość) jeszcze przed fazą zadawania obrażeń, a te i tak zostaną zadane.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Kacper tak, bo zabijanie jednostek nie jest w odpowiedzi na przydzielenie obrażeń, tylko po przydzieleniu obrażeń masz miejsce na wykonywanie akcji. Patrz FAQ szczegółowy przebieg fazy pola bitwy.
 
     
Kacper86
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Kwi, 2011   

Tak, teraz rozumiem. Dziękuję wam za pomoc!
 
     
BeJu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2011   

No okej. A jak to działa w drugą stronę? Tzn. bronię się jakąś jednostką której zostają przydzielone obrażenia. Czy jak poświęcę tę broniącą się jednostkę na skutek akcji (np. zagrody dla niewolników) juz po przydzieleniu obrażeń to obrażenia 'znikają' razem z jednostką i nie są zadawane??

pozdr
B.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2011   

tak obrażenia przepadaja.
 
     
BeJu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2011   

DaRKeR napisał/a:
tak obrażenia przepadaja.


dzięki za info D.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 14