galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe sfery
Autor Wiadomość
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Z pewnością to wszystko zostało przewidziane w fazie projektowania gry. Produkt musi żyć, więc będą nam to wszystko dawkować. :grin:
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Ja mam tylko nadzieję, że rozwijać się będzie warstwę fabularną. Powstaną możliwości rozwoju talii tematycznych. Położy się nacisk na wykorzystanie słów kluczowych. Przestrzeń, wykorzystanie kart na kilka sposobów...

... a nie to, co zrobiono z LoTRem TCG. Znaczniki, burdeny, tokeny, threaty, licz, dodawaj, odejmuj, przesuwaj kamyczki z kupki na kupkę - arkusz kalkulacyjny :neutral:
 
     
Stephan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011   

No tak, możliwości fabularne są ogromne, w przeciwieństwie do LOTR:TCG, gdzie na potrzeby kolejnych setów każdą klatkę filmu skadrowano po trzydzieści razy. I te dziesiątki wersji każdej postaci - brr....

Fajnie, że twórcy LCG mają jaja i śmiało wprowadzają postaci nieznane z książek (Eleanora, Dunhern i tak dalej). Mam taką cichą nadzieję, że może kiedyś odspawają się nawet od III Ery i zawitamy do Beleriandu, gdzie królowie Noldorów marzyli o odzyskaniu Silmarilów, Sindarowie czuwali u granic swych leśnych włości, krasnoludowie drążyli korytarze Morii, zaś ludzie rośli w potęgę, wspomagając Wolne Ludy w walce z Melkorem... Ehhh, rozmarzyłem się :)

W końcu fajnie byłoby ujrzeć coś w stylu "Scenario Creation Kit", za pomocą którego moglibyśmy tworzyć własne scenariusze o dowolnym poziomie trudności i różnych fabularnych zawijasach. Na razie mam mgliste pojęcie, jak mogłoby to to wyglądać, ale byłoby fajne: w końcu miesiąc oczekiwania na nowy dodatek i nowy scenariusz to jednak trochę za dużo :wink:
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011   

Ja się was normalnie boję! :mrgreen:
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Vilk - dokładnie, podzielam Twoje zdanie - RPG to nigdy nie będzie :grin: jednakże rozwijanie warstwy fabularnej może wyjść tej grze tylko na dobre - w końcu do "napieprzanek" jest kilka innych tytułów...
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lip, 2011   

Catra napisał/a:
Liczba sfer nie ma tutaj znaczenia i nie za bardzo widze sens we wprowadzaniu nowej sfery.

Też mam nadzieję że twórcy nie wprowadzą żadnych nowych sfer. Dlaczego uważam że to by był zły pomysł? Już odpowiadam. Sfery w WP są esencją gry, do tego są znakomicie wyważone, co świadczy o tym że autorzy gry świetnie je zaprojektowali i przetestowali. Ten szkielet sprawdza się znakomicie, a dodanie do niego nowego elementu, mogłoby poważnie naruszyć stabilność całej rozgrywki i podejrzewam że tak by się właśnie stało, bo takie innowacje w gotowym projekcie zazwyczaj są nietrafione. Wraz z każdym zestawem przygodowym będzie wzrastała także trudność implementacji jakiś rewolucyjnych rozwiązań. Gry karciane są bardzo wrażliwe na pojedyncze karty, a wprowadzenie nowej sfery niesie za sobą dość duże ryzyko zachwiania równowagi.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Paź, 2012   "Strefa Bilba"

Kruki kraczą, a wrony wronią, iż dalszy ciąg serii dodatków przygodowych do rozszerzenia "Hobbit Górą i Dołem" wprowadzą strefę orbitującą wokół samego Bagginsa i dodatków dlań przeznaczonych. Ot choćby kolczugi z Mithrilu, Żądełka czy Jedynego Pierścienia, dającemu np Bilbowi niewidzialność przed wrogami.

Ku potwierdzeniu swojej teorii karta Bilba z rozszerzenia, na której widać żółtą fajką, być może będzie to bohater neutralny i moja hipoteza okaże się mylna. Czas pokaże.

http://www.cardgamedb.com...ggins-ohauh.jpg
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Paź, 2012   

Ale już od dawna wiadomo, że BB ma swoja sferę. Jest tam są tam dodatki i wydarzenia.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Paź, 2012   

z tego co się orientuje to jest jedno wydarzenie na chwilę obecną. Napewno coś dorzucą w następnym rozszerzeniu ale narazie tylko wydarzenie jest :P
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Paź, 2012   

Przepraszam są dodatki i wydarzenie ;)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Paź, 2012   

niby które dodatki? :?
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Paź, 2012   

Za artefakty nie płaci się z ze sfery BB?

EDIT.Ok. faktycznie skarby są chyba za 0, ale są żółte, więc jak dla mnie przypisane dalej przypisane do sfery BB i można je zagrać tylko w dodatkach "hobbitowych".

EDIT2: Faktycznie nie mają fajki. Więc mamy tylko jedno wydarzenie. Sądzę, że to się zmieni wraz z drugim dodatkiem.
Ostatnio zmieniony przez JollyRoger1916 Pią 26 Paź, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Paź, 2012   

przyglądając się kartom nie znajdziemy żadnego symbolu sfery. A to że są takie żółtawo-złote ma oznaczać że są super cenne. W instrukcji od hobbita nie ma napisane do której streft należą.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Paź, 2012   

Wiem, poprawiłem się.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13