galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe sfery
Autor Wiadomość
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011   Nowe sfery

Jak sądzicie, czy będą nowe sfery, a jeśli tak to jakie? Pytam, bo warhammer LCG dostawał z tego co wiem nowe armie i nie widzę powodu, aby LOTR miał ograniczyć się do 4 sfer.
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011   

Ciężko prorokować, bo co dopiero wyszła podstawka, może jakieś neutralne karty które co najwyżej wspomagają jakąś ze sfer, myślę że na kolejne sfery o ile są planowane to przyjdzie nam troszkę poczekać.
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011   

Warhammer to gra rywalizacyjna. Lotr to gra kooperacyjna. Liczba sfer nie ma tutaj znaczenia i nie za bardzo widze sens we wprowadzaniu nowej sfery.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011   

Mówiąc szczerze przez myśl mi nie przeszło, że mogliby zwiększyć liczbę sfer :smile: Gdyby się jednak na to zdecydowali, to pomyślałem tak jakoś mało oryginalnie o magii :grin:
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Przecież w świecie LotR nie ma magi ;)
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Magi nie, ale magii już tak ;) W końcu Gandalf nie bez kozery nazwany został czarodziejem, nie? :]
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

No tak w końcu wpierw był Gandalf Okurzony (Gandalf Szary) i później stał się Gandalfem Odkurzonym (Gandalfem Białym) ^^
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Oczywiście nie ma tej magii, która dominuje w literaturze fantasy. Mamy jednak Czarodziejów, mamy osoby magiczne, takie jak Tom Bombadil i Goldberry, mamy wreszcie władców Elfów. Galadriela nie bez przyczyny była nazywana Czarownicą przez swoich adwersarzy, a Elrond zaczarował rzekę Bruinenę. Do tego są magiczne przedmioty, takie jak palantiry, laski/różdżki, pierścienie, zwierciadło Galadrieli. Trochę tej magii się znajdzie ;)
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Nie łapcie mnie za literówke ;)

Świat Tolkiena jest obdarty z magii. Bo przeciez oprócz paru Istari i Nazguli ( nie licząc Morgotha i Saurona ) to magią już nikt się nie posługuje - dla elfów to raczej rzemiosło, tak jak teraz dla księży czytanie bibli i nawracanie niewiernych :P . Zresztą to nawet nie jest magia. To jest coś bardziej uczłowieczonego, jesli wiecie o czym mówie. Tutaj nikt nie czaruje na potęgę ani nie rzuca fireballami :)

Nawet za czasów I Ery magii jako takiej nie było. To raczej moc silimarili bądz dar od Valarów albo samego Iluvatara . Ale to raczej moce zblizone do boskich ( wiecie o co mi chodzi :P ) niz magia w praktycznym tego słowa znaczeniu.

Zresztą już sam Tolkien opisywał co według neigo znaczy magia. Ale musiałbym poszukać źródła, a jestem w pracy :P

EDIT

Tom Bombadil i Wisieńka ;) to nie magia. Zresztą ja tego tak nie kwalifikuje :) To tak jakby nazwać Aragorna czarodziejem, tylko dlatego , że zna język elfów i długo żyje.
O eflach juz napisałem, to nie jest ich umiejętność tylko raczej dar Valarów i Iluvatara . Zauważ, że jak Arwena zrezygnowała z podrózy na zachód dla Aragorna to straciła nieśmiertelność .
Jedynymi zasługującymi na miano posługiwania się "magia" to Istari , Sauron i Morgoth oraz Nazgule. Czyli postacie z o wiele większą przeszłościa ;) sięgającą I Ery.

Ja do tego podchodze zuepłnie inaczej. Więszkość ludzi porównunje stan rzeczywisty z powieścia, wiec wszystko co wykracza poza ramy naszej świadomosci nazywa się magia. Dla mnie świat śródziemia jest poporstu inny :) a to co dla innych wydaje sie tam magia, ja klasyfikuje raczej do flory i fauny tamtego świata.
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Nie sądzę, żeby FFG poprzestało tylko na małych dodatkach. Kiedyś zapewne wyjdzie jeszcze coś tak dużego, jak podstawka i tam będzie odpowiednie miejsce na wprowadzenie nowości w rodzaju kolejnej sfery.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Wszystko zależy od tego, jak magię chcesz widzieć - czy jako coś spektakularnego, czy też raczej delikatnie wkomponowane w życie świata /jak np. u Elfów/. Dla mnie druga opcja nie oznacza, że nie ma magii, ale jest delikatna, inna niż przedstawiają to autorzy dzisiaj :grin:

A Tom Bombadil jest istotą magiczną, bo nie ma nad nim władzy Jedyny - dla mnie to wystarczający powód :razz: A i Aragorn miał więcej zdolności magicznych niż Ci się wydaje ;)

Poza tym są jeszcze magiczne przedmioty wspomniane przez mnie wcześniej. Może to i relikty przeszłości, ale jednak są :grin:

Tak czy inaczej na potrzeby karcianki mogą zostać wymyślone rzeczy, które się "fizjonomom nie śniły" :mrgreen:
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Vilk napisał/a:
Nie sądzę, żeby FFG poprzestało tylko na małych dodatkach. Kiedyś zapewne wyjdzie jeszcze coś tak dużego, jak podstawka i tam będzie odpowiednie miejsce na wprowadzenie nowości w rodzaju kolejnej sfery.


No duże będą. Juz o tym wspominali. Będą łacznie z nową kampanią. Przecież nie będziemy się ganiać po Mrocznej Puszczy do usranej śmierci :P
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Później będziemy ganiać po lasach wokół Rivendell.
 
     
Stephan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Cytat:
Nie sądzę, żeby FFG poprzestało tylko na małych dodatkach. Kiedyś zapewne wyjdzie jeszcze coś tak dużego, jak podstawka i tam będzie odpowiednie miejsce na wprowadzenie nowości w rodzaju kolejnej sfery.


A mnie brakuje w podstawce kart działających na Cechy bohaterów (np. typu "każdy Strażnik dostaje +1 ataku", "Przygotuj wszystkich Krasnoludów" albo "Dodaj po 1 zasobie wszystkim postaciom z cechą Szlachcic"...) Moim zdaniem właśnie w tym kierunku powinien iść rozwój gry! Pozwoliłoby to na bardziej "wielopłaszczyznowe" budowanie talii: mieszanie stref, by móc oprzeć talię na przykład na Elfach czy Hobbitach. Na razie wszystko kręci się wokół stref, które są dość hermetyczne. Dlatego tworzenie na siłę nowych mija się z celem i raczej nie poprawi "miodności" gry.
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Kart typu "wszystkie krasnoludy" albo "poświęć gondorczyka" z pewnością niedługo się pojawią. Widać że FFG myślało o tym tworząc podstawkę. BTW tak na prawdę to w tej chwili istnieje również 6 dodatków z pierwszego cyklu i jedynie czekają na druk/transport.

Z tego co się orientuje, po 6 dodatkach w klimatach mrocznej puszczy i dol guldur przeniesiemy się w inny rejon za pomocą jakiegoś większego dodatku, który zapoczątkuje nowy cykl. I wtedy właśnie istnieją szanse na pojawienie się nowej sfery. A na pewno pojawią się nowe mechaniki, aby odróżnić od siebie sety.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13