galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nie ma bata na Brzęczyrogi?
Autor Wiadomość
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011   nie ma bata na Brzęczyrogi?

Czy jestem jedyną osobą, która uważa, że Brzęczyrogi po prostu są ździebko za mocne? Wchodząc praktycznie zawsze zlikwidują nam bohatera, a po ewentualnym przetasowaniu możemy mieć pecha natknąć się na nie jeszcze raz... Czy na nich jakiś sposób? :)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011   

Są przegięte, bo chyba tylko Dunhern może je ubić w Strefie Przeciwności, ewentualnie Gimli wziąć "na klatę" z Pancerzem z Cytadeli na sobie :D
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011   

Kwestia podejścia. Brzęczyrogi mają relatywnie wysoki próg zagrożenia, więc raczej nieprędko zainteresują się bohaterami, a do tego czasu jakoś można się ich pozbyć/zneutralizować. Spotkałem je ze trzy razy i zawsze owady schodziły przez Gandalfa lub w inny sposób.
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

No ja dopiero zaczynam się martwić poziomem zagrożenia jak będzie 42-45 (i wtedy zaczynam się modlić o Gandalfa), ale to może powinienem zmienić styl gry :D

A co do Gimliego z Pancerzem - wydawało mi się, że Pancerz podnosi "tarczę" bohatera, ale tak to jest jak się nie czyta ze zrozumieniem (i 1/3 moich dywagacji rozwiązana jest jak na serio ze zrozumieniem sięgnę po zasady i jeszcze raz kartę przeczytam).
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Czytanie ze zrozumieniem to podstawa, powtarzam to moim uczniom ;)
 
     
dudaplx2
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Przy Gimlim więcej życia jest nawet lepsze, bo można go bardziej zranić, a za każdy żeton obrażeń dostaje + 1 :axe:, więc mając pancerz, 2 Krasnoludzkie topory i 8 żetonów na Gimlim, otrzymujesz 14 ataku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
 
     
SmaugP
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Nie jestem przekonany czy możesz mieć pancerz i aż 2 topory, bo z tego co pamiętam te dodatki mają słowo kluczowe "ograniczenie", a nie można mieć na postaci więcej niż dwóch dodatków z tym słowem kluczowym.
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Sczerze mówiąc grając Gimlim czuję się jakbym miał w drużynie narkomana - "jeszcze jedna rana nie zaszkodzi, przecież mam jeszcze dwa punkty życia... a, z jednym też przeżyję... o cholera, po Gimlim" :] Gimli wygląda tu trochę jak szalony berserker z północy.
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011   

Jak pierwszy raz wyciągnąłem tę kartę, to zacząłem przez chwilę błędnie kombinować że jak dobrowolnie wejdę w zwarcie, to nie otrzymam pięciu ran. :wink: Trafiłem na nie kilka razy, ale mnie nie atakowały, chyba się boją! :mrgreen:
 
     
kobi800
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   nie ma bata na Brzęczyrogi?

Witam,

Co do postu Ajgora mi się wydaje że właśnie tak powinno być, w ang wersji jest napisane " After Hummerhorns engages you, deal 5 demage to a single hero you control."

czyli moim zdaniem jeżeli koszt zwarcia brzęczyrogów jest zbyt wysoki aby weszły z Tobą w zwarcie to jeśli sam zdecydujesz wejść w zwarcie unikasz tych 5 obrażeń.

podobnie jest chyba też z kartą " Forest Spider"
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Gram wersją PL zgodnie z instrukcją PL :wink:

"Bez względu na to, czy gracz wejdzie w zwarcie
z wrogiem w wyniku testu zwarcia, efektu karty czy
własnego wyboru, rezultat jest taki sam: gracz i wróg
wchodzą w zwarcie. We wszystkich tych przypadkach
uważa się, że gracz wszedł w zwarcie z wrogiem, a wróg
wszedł w zwarcie z graczem."
 
     
dudaplx2
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

Cytat:
Nie jestem przekonany czy możesz mieć pancerz i aż 2 topory, bo z tego co pamiętam te dodatki mają słowo kluczowe "ograniczenie", a nie można mieć na postaci więcej niż dwóch dodatków z tym słowem kluczowym.


Rzeczywiście, dzisiaj to zauważyłem, ale i tak rezygnując z jednego toporka mamy 12 ataku.
 
     
bazik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

jedna uwaga: nie mozna trafic na niego 2 razy, jak sie go raz pokona zostaje jak kazda karta z punktami zwyciestwa poza gra i na pewno po przetasowaniu juz go nie wyciagniemy
 
     
Sky
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Nie chciałbym psuć nastroju - ale zgodnie z instrukcją nie ma znaczenia co i w jaki sposób sprawia, że dochodzi do zwarcia. Gracz jest w zwarciu z wrogiem i wróg z graczem. Dlatego też z chwilą kiedy do tego zwarcia dojdzie należy przyjąć pięc ran na klatę.
Powyższe rozumowanie jest zgodne z nieoficjalnym FAQ dotyczącym poszczególnych kart.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

Ale tu jest mowa o "wejściu w zwarcie"
W instrukcji jest wyraźnie rozróżnione "wejście gracza w zwarcie z wrogiem" i "wejście wroga w zwarcie z graczem"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13