galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosty sposób na przechowywanie kart
Autor Wiadomość
gural117
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Paź, 2011   Pudełko

Planuję zrobienie pudełka/pudełek na karty do LotR. Powoli zaczyna się ich dużo robić i wypada chyba to jakoś ogarnąć.

Szukam w związku z tym jakiś linków / jpg'ów do wysokiej jakości symboli występujących na kartach. Chodzi mi o symbole z kart stref oraz kart spotkań. Czy ktoś ma linka do takowych - ewentualnie może zrobić skany dobrej jakości ??

Znalazłem aktualnie takie linki:
Taktyka
Przywództwo
Duch
Wiedza

Oznaczenia kart Core:
Przeprawa przez Mroczną Puszczę
Pająki Mrocznej Puszczy
Orki z Dol Guldur
Podróż w dół Anduiny
Wpływy Saurona
Dzikie Krainy
Ucieczka z Dol Guldur

Oznaczenia kart cyklu Cienie Mrocznej Puszczy:
Polowanie na Golluma
Starcie u stóp Samotnej Skały
Podróż do Rhosgobel
Wzgórza Emyn Muil
Martwe Bagna - na razie jeszcze brak ikonki na stronie
Powrót do Mrocznej Puszczy

Oznaczenia kart Druk na żądanie:
Mrok nad Osgiliath

Jakby ktoś miał dostęp do ikonek lepszej jakości to niech się podzieli.
Sądzę, że po zakończeniu cyklu Cienie Mrocznej Puszczy na te karty i przygody będzie fajnie zrobić jakieś pudełeczko;-)

A i jeszcze fajny link. Skrócone zasady z fajnym opisem. Jakby ktoś miał dostęp do PDF-edytora to można by to przetłumaczyć i mieć polską wersję - Link
Ostatnio zmieniony przez gural117 Czw 13 Paź, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Flothar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Paź, 2011   

Też bym prosił o przetłumaczenie tej instrukcji ;) Niestety mój "poziom" Angielskiego nie pozwala mi tego przetłumaczyć :D
 
     
Orrik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Paź, 2011   

Na bgg są templatki do kart tego typu LINK 300 dpi, psd. Można spróbować wyciągać symbole z tego.

Poza tym symbole nie są jakoś bardzo masakryczne więc jeśli poświęcić trochę czasu dałoby się je pewnie przerobić na krzywe.
 
     
gural117
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Paź, 2011   

Ta - widziałem te 300dpi. Niestety to trochę słaba rozdziałka. W sumie jutro wezmę i może poskanuję ;-)
 
     
rudy_stp
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Paź, 2011   

Pochwal się koniecznie jak już wykonasz to pudełko/pudełka. Sam planuję coś podobnego ale jeszcze nie mam konkretnego pomysłu. A już najwyższy czas bo po Morii to będa musiał chyba zawiązywać pudełko żeby się z niego nie wysypywało.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Paź, 2011   

Ja póki co trzymam karty w kilku pudełkach i segregatorze pojedyncze sztuki :mrgreen:
 
     
gural117
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Paź, 2011   

Ja mam pudełko od Carcassone w które bardzo ładnie wszystko wchodzi więc na razie z niego korzystam. Ale trzeba coś "spłodzić" żeby karty ładnie były poukładane.

Sądzę, że dodatki - Martwe Bagna oraz Powrót do Mrocznej Puszczy będą także zawierały po około 30 kart z danego cyklu - tak więc planuję pudełeczko oddzielne na Core + cykl Mroczna Puszcza + Mrok nad Osgilath. Z oddzielnymi przegródkami na poszczególne serie - czyli:
6 przegródek na karty z cyklu tak żeby mieściło się tam 30 kart
1 przegródka na karty z Mroku - 41 kart
7 przegródek na karty z cora - po max 15 kart
1 przegródka na karty wypraw - taka na 30 kart

Z tego co widzę karty z Khazad-Dum oraz cyklu Dwarrowdelt (nie wiem jak to będzie przetłumaczone) będą znów tworzyły całość więc na nie trzeba będzie kolejne podełko (bardzo podobne do Corowego) zrobić.

Co do reszty kart nadal się zastanawiam ja je ogarnąć. W sumie będą kolejni bohaterowie, karty neutralne i karty graczy. Ale to jeszcze przyszłość - zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Paź, 2011   

Ja mam wszystko poukładane w albumie :P

Nie wiem czy jest sens wymyślać jakieś pudełka, chociaż nie mówię, na pewno będą się bardzo ładnie prezentowały ^^

Takie coś warto sobie zakupić, i wtykać w kieszonki karty :) , fajnie i bardzo mało miejsca zajmuję, a przede wszystkim jak trzeba coś wyszukać jest bardzo klarowny sposobność na to ^^

http://allegro.pl/wklady-...1863999563.html
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Paź, 2011   

kowal85 napisał/a:

Takie coś warto sobie zakupić, i wtykać w kieszonki karty :) , fajnie i bardzo mało miejsca zajmuję, a przede wszystkim jak trzeba coś wyszukać jest bardzo klarowny sposobność na to ^^

http://allegro.pl/wklady-...1863999563.html

To jest super rozwiązanie do celów kolekcjonerskich nic więcej. Gdy karty są w ciągłym użyciu (a u mnie są :D ), taki segregator jest strasznie niepraktyczny.
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Paź, 2011   

Popieram - segregatory nie nadają się dla kart, które chciałoby się używać :P

Po za tym naprawdę chce Ci się wszystkie karty przekładać do koszulek między grami ?
A może, o zgrozo, nie używasz koszulek na karty ????

Ja dla swoich kart zrobiłem śliczną wkładkę do oryginalnego pudełka od władcy i podejrzewam, że tak do połowy przyszłego cyklu miejsca mi starczy, jak nie dłużej :P
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Mar, 2012   Prosty sposób na przechowywanie kart

Witam,
W tym temacie chciałem się podzielić swoim sposobem na przechowywanie kart do Władcy Pierścieni.
Jak zapewne wszyscy wiecie, pudełko od zestawu podstawowego, choć duże i ładne, jest fatalnie zagospodarowane - wkładka do niego dołączona nie ma większego sensu (co niestety jest wizytówką gier FFG) i po kupieniu 3-4 pierwszych dodatków zaczyna się problem: "Gdzie ja mam trzymać te wszystkie karty ?".
Znalazłszy się w takim właśnie położeniu wpadłem na pewien pomysł - zrobiłem "wkładkę" z przegródkami, dzięki której możliwe stało się zagospodarowanie przestrzeni rzeczonego pudełka. Pomysł dość prosty (i dla miłośników gier planszowych zapewne dość znany), ale sprawdził się zaskakująco dobrze. Oto efekty:

Jak widać karty mieszczą się dość swobodnie i jest jeszcze sporo miejsca na kolejne rozszerzenia (zdjęcie zawiera karty z podstawki + bonusowe karty z 2 podstawki + cykl Mrocznej Puszczy + Mrok nad Osligath, wciąż jeszcze nie zakupiłem Khazad Dum)

Gdyby kogoś interesowało wykonanie, oto prosty opis:

materiały:
- płyta piankowa (grubość 3mm)
- klej introligatorski (może być też wikol)
- nóż techniczny, miarka/linijka (dobrze mieć też ekierkę)

z pianki należy wyciąć prostokąty o następujących wymiarach:
- 2 sztuki 28,8cmx6cm
- 8,7cmx6cm (dla kart w koszulkach) LUB 9,1cmx6cm (dla kart bez koszulek)

prostokąty należy skleić tak, jak pokazałem na zdjęciu (dla ułatwienia napiszę, że przegródka na akcesoria ma 16cm długości)

w przypadku wersji dla kart bez koszulek zmieści się (co oczywiste) więcej kart bo środkowy przedział będzie miał dość dużą szerokość by pomieścić karty w tej samej orientacji co pozostałe; w wersji "koszulkowej" środkowy przedział należy zapełniać w poprzek

mam nadzieję że kogoś zainteresowałem i/lub zainspirowałem do zagospodarowanie swojego pudełka na karty :)
jeśli macie uwagi i/lub inne sposoby na radzenie sobie z kartami koniecznie piszcie w tym temacie :)
pozdro
 
     
100ch
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Mar, 2012   

To ja też się pochwalę. Koncepcja jest taka sama jak u l33tm4st3r.
Jako materiału użyłem kartonu grubości 2,5 mm. Klej: wikol.
W środkowej przegrodzie trzymam licznik, żetony, kartki do notowania wyników gry itp.
Przekładki zrobiłem na podstawie wzorów dostępnych na BGG, np. tutaj
Pliki pdf z przekładkami edytowałem w Inscape, posiłkowałem się też czasem GIMPem. Potem druk na papierze samoprzylepnym, trochę kartonu (z teczek firmowych) i nożyczki.
Żeby przekładki nie zaginały się kartonowe przedziały są wyższe od oryginalnego pudełka.
Póki co w pudle mieszczą się wszystkie wydane dodatki.

Foto




Reszta zdjęć tutaj (żeby nie zaśmiecać tematu):

klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Mar, 2012   

i bardzo fajnie Ci to wyszło, gratuluję :)
też myślałem o przekładkach, ale stwierdziłem że jednak nie potrzebuje ich do szczęścia :P
 
     
theNat
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

1. Wyciągnąłem wkładkę
2. Wygiąłem krawędzie w drugą stronę
3. Włożyłem "nową" wkładkę z powrotem

^^

Efekt niemal taki sam jak wyżej wymienione, jedynie bez wolnej przestrzeni w środku (żetony i liczniki) ale jakoś daje radę i bez tego ;)
 
     
Al Maretta
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

A przekładki z czego ? Kupione czy sam zrobiłeś ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 15