galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki stworzone przez graczy
Autor Wiadomość
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

Odwzorowanie książki to fajny pomysł - tzeba by pewnie podzielić całośc i dać czas na wytchnienie spracowanej drużynie :mrgreen: - po zastanowieniu myślę, że najbardziej oczywisty "wychodzi" podział po ksiągach WP - prawie zawsze pod koniec danej księgi zachodzi / następuje jakiś przełom... i w tym czasie można by było:
- obniżać / zwiększać poziom zagrożenia
- zmieniać / dodawać konkretnych bohaterów i/lub przedmioty
- zmieniać / dodawać karty przygód
- zmieniać i modyfikować talię (oczywiście pod pewnymi warunkami) strefę przeciwności itp.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

gregvip napisał/a:
Dla mnie jako fanatyka książki fajny byłby taki cykl który pozwoliłby odtworzyć całą jej fabułę od urodzinowego przyjęcia aż po odpłynięcie elfów z Szarej przystani a nawet jeszcze od Hobbita od kolacji u Bilba. To by było super. Oczywiście zdają sobie sprawę, że idealnie oddać się tego nie da ale chociaż w przybliżeniu. Ach było by pięknie.

Nie tylko Tobie chodzi to po głowie :razz:

Mój kumpel na początek wymyślił przygodę z wersjami alternatywnymi.

Jesteśmy w punkcie 1A i mamy do położenia X żetonów postępu. Jesli zrobimy to np. w 2 tury, to udajemy się do 2A1, jeśli dłużej, to do 2A2. W 2A1 - ścieżka - coś nas spotyka - i znowu czas, w którym przejdziemy spowoduje, czy spotkają nas włóczący się Orkowie, czy też pójdziemy dalej, żeby się zmierzyć z czymś innym. Natomiast w 2A2 - las - mamy do zdjęcia upierdliwy obszar tylko poprzez wyrzucanie kart, inaczej się nie da. I znowu - jeśli np. mamy więcej słoneczek niż mieczy to coś, a jak nie, to coś innego. Tak cały czas aż dochodzimy do 5A i wówczas zależnie od drogi, którą szliśmy, coś nas spotyka: Boss Orkowy, Pomiot Ungolianty z pobratymcami lub też jeszcze inna niespodzianka. Coby nie było za łatwo, to nie mamy nieskończonej liczby tur na zadanie, żebyśmy nie zamarudzili przewijając całą talię, poza tym pojawiają się ograniczenia typu: odrzuć wszystkich Sprzymierzeńców powyżej 3 - żeby ograniczyć obecne już comba :twisted:

Przetestowaliśmy to wczoraj, wymieniliśmy się spostrzeżeniami i dalej będziemy nad tym pracować. Póki co korzystamy z gotowych talii Spotkań, żeby nie tracić czasu na tworzenie własnych. Questy są oczywiście własne, ale wędrówka przez Mroczną Puszczę na nowych warunkach jest dużo bardziej ekscytująca :mrgreen:

Fajnie byłoby zrobić w ten sposób drogę Drużyny na podstawie WP, ale póki co nie ma wszystkich Bohaterów, a poza tym im więcej będzie Przygód, tym więcej będzie możliwości zabawy nimi i przyporządkowania ich do poszczególnych fragmentów opowieści.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

Ja ułożyłem przemarsz Drużyny przez Morię ze scenariuszy KD i CD.
Czatownik
Mroki Morii
Kamienne Podstawy Ziemi
Siódmy poziom
Ucieczka z Morii
Cień i Płomień (jeszcze nie mam ale widziałem karty wygląda na świetny)
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

W końcu tak się zająłem bohaterami, że nie udało mi się przetłumaczyć do końca tego ostatniego scenariusza. Postaram się to zrobić w ciągu najbliższego tygodnia.
Zrobiłem za to kilku bohaterów i te karty z pierwszego scenariusza Feonix'a.

Dziękuję Szuli za założenie konta i tłumaczenia. Lekko je poprawiłem i scenariusz umieściłem w tym samym folderze na Drpboxie.
Ponieważ Feonix się nie odezwał, więc wykorzystałem jego karty i po prostu obszary z napisami zrobiłem nieprzezroczyste. Myślę, że takie też mogą być.
Zastanawiałem się czy nie zmienić obrazka na drugiej karcie, bo ten sam jest w jednym ze scenariuszy NinjaDorg'a, ale jest inaczej wyskalowany, więc zostawiłem, żeby już być w zgodzie z oryginałem.

Tym razem wrzuciłem tylko obrazki w postaci JPG, ale umieściłem też szablon. Zrobiłem też opis jak tego używać (w pliku !informacje!.txt - również na Dropboxie).
Zauważyłem niestety, że karty nie pasują idealnie przy wydruku dwustronnym. Postaram się jeszcze to poprawić, ale może ktoś zna lepiej Worda i może poprawić ten szablon, żeby pasowały jednocześnie rozmiar kart i odległości od marginesów?

Co do propozycji własnych scenariuszy, mi prawdopodobnie spodobałyby się wszystkie, które proponujecie (chociaż boję się, że nie starczy zapału, żeby zrobić całą książkę, nawet jak ograniczymy się do Władcy Pierścieni, ale obym się mylił) i cieszę się, że udało się wzbudzić takie zainteresowanie tematem. Nie mam niestety daru do pisania takich historii (nawet jak już wcześniej ktoś je wymyślił), więc liczę na innych forumowiczów (ja mogę się zająć oprawą graficzną).
Do ewentualnych opowieści z dawnych czasów przydałoby się od razu zdefiniować dawniejszych bohaterów (np. Elendil, Isildur, gil Galad, itd.)

Wacho, wydaje mi się, że nie warto ponownie wrzucać tego co mamy od Vilka, bo to są te same scenariusze, tylko jest ich mniej (4) i nie mają dodatkowych kart numer 0 i 4 (chyba, że tamta wersja była ładniejsza ze względu np. na użycie innych czcionek - tu musi się wypowiedzieć ktoś inny).
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

Przemyślałem sobie jeszcze Wasze propozycje nowych scenariuszy.
Mam wrażenie, że Kulgan ma już dość mocno zaawansowany swój pomysł.
Mogę dorobić brakujących bohaterów. Mam jakiś pomysł na Frodo i Sama (ten Frodo z zestawu dodatkowego nie jest chyba zbyt zachęcający do używania, a skoro zestawy wymyślamy, to i bohaterowie mogą mieć inne cechy). O Pippinie i Marrym myślałem raczej jako o sprzymierzeńcach, niż bohaterach (chociaż, jeśli macie inne zdanie, to można z nich zrobić bohaterów).
Już wcześniej myślałem o kilku elfach np.Galadriela, Keleborn, Arwena, chociaż nie jestem pewien czy Arwenę należy robić jako bohatera, skoro już jest sprzymierzeńcem (a także celem), ale z drugiej strony nie każdy ma odpowiednie talie (ja np. jeszcze nie mam :) ).
W każdym razie w najbliższych dniach podam swoje propozycje.

Przy czym zastanawiałem się jak miałoby wyglądać ustalanie drużyny przy odtwarzaniu treści książki? Czy myśleliście o tym, żeby np. nakazać użycie konkretnych bohaterów, czy jedynie droga i przygody miałyby być z książki, a bohaterowie dowolni?
Jeśli wymóc skład drużyny scenariuszem, to jak to pogodzić z możliwością różnej ilości graczy? Chyba, że określać z góry bohaterów i ilość dobieranych kart w fazie zasobów, a gracze dzielą się nimi dowolnie, i jednocześnie ilość dobieranych kart spotkań w trakcie wyprawy też ustalić niezależnie od ilości graczy...

I jeszcze wracając do tłumaczenia już istniejących scenariuszy (mam nadzieję, że tego nie zaniedbamy, chociaż tworzenie czegoś od nowa wydaje się ciekawsze), miałbym prośbę, żeby osoby chętne do tłumaczenia uprzedzały, że zaczynają się zajmować konkretnym scenariuszem, żeby nie pracować w kilka osób nad jednym tłumaczeniem (mam nadzieję, że znajdzie się więcej chętnych osób). Ja może niedługo wezmę na warsztat drugi scenariusz Feonix'a, ale zachęcam do tego trzeciego, który jest bardzo wysoko oceniany (jako najlepszy z dorobionych i jeden z najlepszych w ogóle).
I jak ktoś tłumaczy, to fajnie by było poszukać cytatów, które są tam wykorzystywane. Przeważnie nie jest to bardzo skomplikowane. Wystarczy pobrać z sieci wersję TXT odpowiedniego tomu i szukać tam pojedynczych słów po ich własnoręcznym przetłumaczeniu.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

Jeśli chodzi o przemarsz drużyny to myślę, żeby zrobić Froda ze sfery bagginsa i uczynić go czymś w stylu Bilba w Hobbicie.Pipin pojawi się jako bohater w nowym cyklu (a sami hobbici pojawili się już na BGG warto by ich było przetłumaczyć).Pierścień źle oddziałuje na drużynę ew. można go wykorzystać ale bę dzie to "kosztowne'' np.zagrożenie o 3 i karta z TS. :mrgreen:

Zestaw rohirimów taki o jaki ci chodziło to nie jest ale całkim całkiem to wymyśliłem.

Guthlaf (duch)
zagrożenie 10
siła woli 2
atak 2
obrona 2
wytrzymałość 4
Rohan. Horąży.
Akcja:wydaj 1 żeton zasobów aby dodać siłę woli Guthlafa do jego obrony lub ataku.
cytat taki jak na Hardingu.

Theoden (przywództwo)
zagrożenie 11
siła woli 3
atak 3
obrona 2
wytrzymałość 4
Rohan. Król.
akcja kiedy Theoden opuszcz grę dołącz wszystkie dołączone do niego dodatki do innego kontrolowanego przez ciebie bohatera z cechą rohan.
"On ma być po mnie królem." konający Theoden
Horn (duch)
zagrożenie 8
siła woli 1
atak 2
obrona 2
wytrzymałość 3
Rohan. Wojownik.
Akcja:kiedy sprzymierzeniec z cechą rohan opuszcza grę zadaj jedno obrażenie 1 wrogowi w grze.
"(...)wgrobowcach Mundburga/ spoczywają pospołu z panami Gondoru,/swymi sprzymierzeńcami(...)"

Eomer jest na BGG razem z Faramirem, Samem i Galadrielą.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

1. Zaczynając z kumplem myśleć o zrobieniu przygód poczynając od Shire, musieliśmy podjąć decyzję, czy chcemy dorobić nowych Bohaterów, czy też chcemy grać klimatycznymi Bohaterami, których stworzyli producenci. Wybraliśmy drugi wariant, gdyż cały czas będą dochodzić nowi Bohaterowie. Jeśli stworzylibyśmy sobie postac nową, która za miesiąc do nas trafi wraz z nowym dodatkiem, zepsulibyśmy sobie zabawę. Takie jest nasze zdanie. Gramy tym, co mamy, a jak coś dojdzie, to dołączymy. Dzięki temu zachowujemy oryginalny klimat gry.

2. Na razie testujemy wariant związany z przejściem przez Mroczną Puszczę i wówczas będziemy wiedzieli, na ile mniej więcej części warto byłoby podzielić Przygody, bo wiadomo, że za jednym zamachem do Mordoru nie dojdziemy. Jeśli okaże się, że dojście do 10 części zajmie nam 1,5 h heroicznej Przygody, to stwierdzimy, że jest ok, ewentualnie coś tam dopieścimy. Jeśli za dużo czasu lub za mało, to znowu będą musiały być większe zmiany. W sytuacji, gdy proporcje się udadzą, będzie można pod etapy Mrocznej Puszczy podłożyć Old Forest, Bree, Weathertop czy też Kurhany. Ale to już melodia przyszłości, może nawet dość odległej.

3. Skład ekipy przy gotowym już scenariuszu z książki? Jak dla mnie powinna być pula: Ci muszą zawsze + zestaw postaci dodatkowych możliwych.

Przy początku wyprawy z Shire:

muszą tylko Hobbici

mogą też np. Beravora, Dunhern, Eleanora, Gloin - wszak już tu kiedyś był, w przyszłości Gildor Inglorion

nie mogą Denethor, Eowyna czy Elrond
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

Możesz Szuli podać link/linki do tych bohaterów na BGG? Jakoś nie mogę ich znaleźć.

I jeszcze odnośnie Twoich propozycji dla Rohanu: nie sądzisz, że cytat, który podałeś przy Theodenie bardziej by pasował do Eomera? Theodenowi proponowałbym raczej np. coś takiego:
"Król ze swoją świtą gnał naprzód. Dowódcy i szeregowi padali albo uciekali przerażeni. Ani ork, ani człowiek żaden nie stawił im czoła." - Dwie Wieże
lub
"W najgęstszym bitewnym wirze przecisnął się Theoden, syn Thengla. Włócznia jego śmignęła w powietrzu godząc w nieprzyjacielskiego dowódcę. Błyskawicznie dobył miecza i jednym ciosem rozszczepił drzewce chorągwi wraz z ciałem chorążego..." - Powrót Króla
lub (jeśli ma być podobne do Twojego):
"Jednemu tylko panu służę: królowi Marchii, Theodenowi, synowi Thengla" - Eomer, Dwie Wieże
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

http://boardgamegeek.com/...3/custom-heroes
Masz rację (to ostatnie najlepiej pasuje do Theodena a moje do eomera lepiej niź na karcie w wyżej podanym wątku) :oops:
PS tegrafiki na bohaterah w owym wątku niezbyt mi się podobają :neutral: jeśli by ci się chciało i masz podobne odczucie może mógłbyś je zmienić.http://tolkiengateway.net/wiki/Main_Page tutaj mają fajne grafiki.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Grafiki dla Sama szukałem już wcześniej, żeby ją dodać do własnego pomysłu i... wybrałem dokładnie tę samą :) (nic lepszego nie znalazłem).
Galadriela i Faramir wydają mi się nieźli, więc chyba ich wykorzystam, ale Eomera mam moim zdaniem lepszego.
Pobawię się teraz trochę i może jeszcze dzisiaj (albo jutro) coś udostępnię...
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Sam jest ok, Galadriela ok :wink: ,Faramir przejdzie a Eomer do poprawy.
Tak apropo to zdolność Faramira jest taka dziwna :roll: .
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Udostępniłem trochę postaci (przede wszystkim bohaterowie, ale są też dwaj sprzymierzeńcy).
Okazuje się, że znalezienie fajnych grafik dla postaci (zwłaszcza tych znanych z filmów) nie jest takie proste jak mi sie wydawało. Nie znalazłem porządnego Meriadoka (przygotowałem w końcu dwie wersje), mam wątpliwości co do Theodena (też zrobiłem dwóch - jeden moim zdaniem zbyt prosty, a drugi zbyt filmowy, przy czym tutaj różnica polega nie tylko na zmienionym obrazku, ale także mają różne cytaty - jeden, który mi się najbardziej podobał, a drugi wybrany przez Szuliego).
Są też jeszcze dwie zdublowane postacie (Galadriela i Sam), bo przetłumaczyłem to co wskazał Szuli, a już wcześniej miałem prawie gotowe swoje wersje tych bohaterów (Sam już wcześniej otrzymał u mnie ten sam obrazek, co wersja Nihilusa, a dla Galadrieli szukałem i stwierdziłem, że też wykorzystam ten sam). W kartach Nihilusa zrobiłem małą poprawkę u Eomera, bo nie sądzę, żeby akcja z oryginalnej karty była kiedykolwiek wykorzystana (2 żetony zasobów, żeby przesunąć sprzymierzeńca z kart odrzuconych do swojej talii - zmieniłem na przesunięcie na rękę), a dla Faramira już nie chciało mi się wymyślać (wydaje mi się, że nie jest tak źle).

Nowe karty podzieliłem rasami (4 nowe plik) i na razie nie mieszałem z poprzednimi (np. nie dodawałem już kart Feonix'a do nowych ZIP-ów), chociaż w starych kartach zrobiłem kilka poprawek (np. dodałem cytaty do krasnoludów, więc ich akurat umieściłem ponownie w dodatkowym pliku).

Ciekaw jestem opinii na temat tych kart. Jeśli chcecie jakieś lekko poprawione wersje, to dajcie znać.

Teraz skupię się na dokończeniu tłumaczenia ostatniego scenariusza NinjaDorg'a i mam nadzieję, że zdołam go udostępnić w tym tygodniu.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

Proponuję grafiki John'a Howa.
http://tolkiengateway.net..._Theoden_02.jpg
http://tolkiengateway.net..._Theoden_01.jpg
Apropo pozostałych kart problem jest jeszcze z Merym (jeden za prosty drugi zbyt filmowy). Pozostałe grafiki są w porządku (najlepsze te na pozostałych rohirimach).A Arwena ma grafikę Magali Vileneuwe, która już dwa razy się pojawiła szukałem czegoś co będzie podobne do jej wersjii:

http://tolkiengateway.net...86a_-_Arwen.jpg
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2013   

Trochę trzeba było się pobawić (zwłaszcza z Theodenem, bo te grafiki były za wąskie), ale chyba wyszło nieźle. Podmieniłem karty w odpowiednich ZIPach (JPG-Ludzie i JPG-Elfy), a dla tych, którzy pobrali to już wcześniej, tymczasowo wrzuciłem same JPG'i.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2013   

Szanowny Corranie mam problem techniczny z archiwum - "!szablony do druku" - wyskakuje błąd podczas rozpakowywania i komunikat błędu uszkodzenia. Dałoby się coś ku temu zaradzić?
A przed wykonaną nisko pracą chylę czoło.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.4 sekundy. Zapytań do SQL: 13