galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki stworzone przez graczy
Autor Wiadomość
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Symbol zestawu? Musisz znaleźć, albo sobie samemu narysować biały symbol z przezroczystym lub ewentualnie czarnym tłem, dopasować wielkością do miejsca przeznaczonego na te symbole i wkleić do kopii istniejącego już symbolu. Można zrobić duplikat dowolnego z nich i wymazać dotychczasową zawartość (przy czarnym tle nie trzeba pewnie wymazywać poprzedniej zawartości, bo zostanie ona przykryta), ale w tym celu przygotowałem już puste warstwy w poszczególnych szablonach na końcu listy ikon ( nazwie mają empty).
Jeśli masz czarne tło, to trzeba je usunąć w całości, albo wymazać tyle, żeby się mieściło wewnątrz obszaru na ikonę. Jeśli znajdziesz gotowy obrazek z innym tłem, to można je zamienić w Gimpie na przezroczyste.
 
     
Gildiril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Karta została zrobiona całkowicie na próbę dlatego nie zmieniłem ikonki zestawu a umiejętność to też tylko tymczasowy zapełniacz pola tekstowego. Jak już zabiorę się za to na poważnie to stworzę własną ikonkę a działania kart będą przemyślane.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2014   

Cytat:
Symbol zestawu? Musisz znaleźć, albo sobie samemu narysować biały symbol z przezroczystym lub ewentualnie czarnym tłem, dopasować wielkością do miejsca przeznaczonego na te symbole i wkleić do kopii istniejącego już symbolu. Można zrobić duplikat dowolnego z nich i wymazać dotychczasową zawartość (przy czarnym tle nie trzeba pewnie wymazywać poprzedniej zawartości, bo zostanie ona przykryta), ale w tym celu przygotowałem już puste warstwy w poszczególnych szablonach na końcu listy ikon ( nazwie mają empty).
Jeśli masz czarne tło, to trzeba je usunąć w całości, albo wymazać tyle, żeby się mieściło wewnątrz obszaru na ikonę. Jeśli znajdziesz gotowy obrazek z innym tłem, to można je zamienić w Gimpie na przezroczyste.


Dzięki jest już symbol a i kart się trochę porobiło :grin:
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2014   

I nie chcesz się nimi pochwalić?
Mimo, że od jakiegoś czasu LOTR LCG leży u mnie nieużywany (ostatnio wciągnęła mnie inna gra), to chętnie popatrzę co ciekawego powstaje wśród fanów.
 
     
Jahmel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2014   

Corran napisał/a:
nieużywany


herezja, defetyzm... :) . U mnie też podobnie, ale początek października pewnie to zmieni.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2014   

No z tym ostatnim to mam na razie karty są zapisane na komputerze w formie szablonów.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Wrz, 2014   

Czytałem trochę różne wątki dotyczące Władcy Pierścieni. Szczególnie interesująco wygląda dodatek First Age. Czy ktoś próbował dokonać spolszczenia? Zajęłoby to sporo czasu, ale z szablonami Corrana jest jak najbardziej wykonalne.
 
     
lordg90
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2014   

Autor na swoim blogu pisał, że może udostępnić pliki źródłowe.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2014   

Napisałem już do niego. Zobaczymy, czy odpisze (zawsze można wykadrować zrzuty ekranu z pdf, ale liczę na lepsze rozwiązanie :mrgreen: ).

Tymczasem przetłumaczyłem trochę kart bez dołączania obrazków. Do cytatów używam tłumaczenia Marii Skibniewskiej. Jeśli mi się uda, zwrócę się do Corrana i Lekta o sprawdzenie tłumaczenia (mam nadzieję, że nie odmówią :wink: ).
 
     
Gość

Wysłany: Czw 02 Paź, 2014   

Minął tydzień. Udało się skontaktować z twórcą dodatku First Age. Miałem też sporo kłopotu z ustawieniem programu Strange Eons, ale się udało.

Mam około 60 kart przetłumaczonych w Gimpie. Powoli przerzucę to wszystko do nowego programu.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Skoro przerzucasz to do "nowego programu", to ciekawi mnie dlaczego? Nie znam go i z tego krótkiego opisu nie potrafię wyczytać co on ma takiego, że lepiej się przenieść z Gimpa. Na czym polega to nastawienie na przygotowanie kart, czy może ogólnie różnych elementów gier? Możesz chociaż krótko podać jego zalety (np. porównując z Gimpem właśnie)?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Zdecydowałem się wypróbować ten program głównie dlatego, że twórca First Age z niego korzystał.

Wady:
- trudno dodać nowe elementy (nowe sfery, typy kart, itd): wymaga to zmiany plików pluginu
Zalety:
- jeśli już dokona się zmiany schematu, wszystkie karty go załadują (w Gimpie trzeba by kopiować warstwy do każdego pliku z osobna)
- wielkość czcionki dopasowuje się automatycznie do ilości teksu (w Gimpie trzeba ręcznie określić rozmiar czcionki)
- znaki ataku, obrony, sfer, itd. występują w formie czcionki (skalują się razem z tekstem, nie trzeba ich przesuwać ręcznie)
- eksport zestawu kart do PDF (jeszcze nie używałem, ale w Gimpie brak)
- wygląd jest bliższy oryginalnego niż w Gimpie (identyczna czcionka w tytułach, identyczne oznaczenia liczbowe na kartach - na przykład punkty wytrzymałości)
- podobnie jak Gimp, działa pod Linuxem

Generalnie łatwiej tworzyć karty, łatwiej edytować kolekcję i łatwiej ją przygotować do druku.

Jakby ktoś był zainteresowany, to korzystałem z tego poradnika do Strange Eons. Skontaktowałem się też z twórcą pluginu do LOTR LCG. Jak wszystko pójdzie dobrze, to umieści on polską wersję w oficjalnym pluginie. Na razie korzystam ze swojej wersji pluginu (wystarczy ją rozpakować do katalogu z pluginami Strange Eons i uruchomić program - mam nadzieję :mrgreen: ).

PS. Przetłumaczyłem 'na szybko' wszystkie karty gracza (101 kart). Jak dobrze pójdzie, to za dwa tygodnie będę miał całość.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Paź, 2014   

Brzmi interesująco. Może faktycznie warto się tym zainteresować...
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Paź, 2014   

AndO3131 napisał/a:
Jeśli mi się uda, zwrócę się do Corrana i Lekta o sprawdzenie tłumaczenia (mam nadzieję, że nie odmówią :wink: ).

Witajcie,
Nie musisz się umawiać na audiencję ;) Zamek z księżniczką na głowę i pomyślimy... a tak serio, Panowie już raz się wyraziłem jasno i stanowczo, gdybym trafił do piekła na pewno daliby mi jakieś nudne dokumenty urzędowe do tłumaczenia. Możecie mnie prosić o wiele, nawet o II Turniej albo żebym komuś zrobił kartę na zamówienie, ale nie tłumaczenia. Lekt nienawidzi. Rzekłem.
A cytaty, owszem najlepiej p. Skibniewskiej. Choć chyba byłem na tyle leniwy, że większość kart PAKowych ich nie posiada. Niech się nikt nie pogniewa, kibicuję projektowi translacji I Ery i gdybym mógł pomóc inaczej - pisać śmiało :) Pozdrawiam i życzę miłego niedzielnego popołudnia.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Gru, 2014   

Do osób zainteresowanych tworzeniem własnych kart do Władcy Pierścieni: do programu Strange Eons jest dostępny spolszczony plugin (dostępny do pobrania w katalogu programu - shift + F12; wybór języka znajduje się w ustawieniach programu).

Twórca pluginu stara się utrzymać wsparcie również dla kart ze starszych wersji, więc karty stworzone teraz będą się otwierać również w przyszłości.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13