galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki stworzone przez graczy
Autor Wiadomość
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sie, 2014   

Właśnie próbuję jakieś sensowne talie poskładać.
W materii kart; dwie największe różnice w stosunku do oryginalnych to faktura papieru - nieco twardsze i znacząco bardziej śliskie, a po drugie koszulki Spotkań różnią się odcieniem czerwonego, więcej różnic nie zanotowałem.
 
     
lordg90
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Jeśli ktoś jest zainteresowany dodatkiem First Age, wystarczy, że dodacie do koszyka te dwie rzeczy:
http://www.printerstudio....31E8A0DBA69A898
http://www.printerstudio....788AF6EFBA45EB6

Żeby wyszło najtaniej, decki mają po 234 karty, więc zostało trochę miejsca. Dodałem dwa przetłumaczone scenariusze z PAK. Jak ktoś chce, może je wymienić na coś innego. To ostatnie karty z pierwszego linku.

Zamawiałem wczoraj, całość za ok. 146 zł, w tym tracking. Jest on opcjonalny, kosztuje $2.99, więc jak ktoś chce zaoszczędzić 10 zł, może z niego zrezygnować.
 
     
Gość

Wysłany: Sro 10 Wrz, 2014   

Mam pytanie. Czy są dostępne gdzieś w sieci polskie szablony kart? Takie jakie są używane przy PAKu. Pomyślałem, że może spróbowałbym swoich sił w tworzeniu scenariuszy, dodałbym coś od siebie do tej wspaniałej gry i jedyne co znalazłem to wersja angielska zrobiona przez użytkownika BGG GeckoTH.
Przykład:
Kod:
http://boardgamegeek.com/filepage/70314/hero-card-template-300dpi-psd

Wiem, że mogę sam pozmieniać dolne napisy informujące o rodzaju karty (w powyższym wypadku ,,hero" na ,,bohater"), ale może ktoś już to zrobił i nie będzie to konieczne. Zwłaszcza, że na programach graficznie jakoś specjalnie się nie znam. Pozdrawiam
 
     
Gildiril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Wrz, 2014   

Powyższy post pisałem ja. Nie wiedziałem, że można dodać post będąc niezalogowanym. Przepraszam za namieszanie :(
 
     
lordg90
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Wrz, 2014   

Do dodatku First Age, o którym pisałem trzy posty wyżej, wyjdzie cały cykl - http://talesfromthecards....mastered-cycle/

Przy okazji, zamówione karty dotarły. Jakość jest bardzo dobra, polecam kupno.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Wrz, 2014   

Kiedyś na boardgamegeku była lista wszystkich scenariuszy,od najlepeszego do najgorszego. i można było głosować na każdy z nich czy jest dobry czy zły.Ktoś może podać linka?
 
     
Gildiril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

@up
Kod:
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/72931/item/2776079#item2776079
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

maclis napisał/a:
Kiedyś na boardgamegeku była lista wszystkich scenariuszy,od najlepeszego do najgorszego. i można było głosować na każdy z nich czy jest dobry czy zły.Ktoś może podać linka?
Czy masz na myśli to: www.boardgamegeek.com/gee...me-adventure-da ?

--EDIT--
Widzę, że Gildiril mnie uprzedził, gdy ja się rozpisywałem o szablonach... :)


Gildiril napisał/a:
Mam pytanie. Czy są dostępne gdzieś w sieci polskie szablony kart? Takie jakie są używane przy PAKu...
Na podstawie tych anglojęzycznych szablonów zrobiłem kiedyś własne, tylko, że nie mam Photoshopa, więc użyłem darmowego Gimpa. Trzeba było od nowa zrobić obszary z tekstami, więc czcionki są zmienione, ale to właśnie tych szablonów używałem podczas tłumaczenia scenariuszy, a potem także do robienia kart z PAK.
Nie chciałem mieć zbyt dużo plików, więc połączyłem szablony w grupy: karty gracza, karty przeciwności i karty wyprawy (plus kartka opisująca scenariusz, tzw, Quest Sheet). Poszczególne typy (np. bohater, czy dodatek) ustalam poprzez ukrywanie/odsłanianie odpowiednich warstw.
Pliki udostępniam na swoim dropboxie: https://www.dropbox.com/s...M8mA9R2F-a?dl=0
Jest tam również plik z czcionkami używanymi na tych szablonach. Część z nich to standard i zapamiętałem je tylko na wszelki wypadek, część jest pobrana z sieci i trzeba dodać, przy czym taka Dumbledor nie wymaga instalowania wszystkich wzorów (właściwie, to używam chyba tylko jednego z nich), ale nie pamiętam który jest niezbędny (używany chyba w Quest Sheet - jako podpowiedź dodam, że polskie litery z ogonkami są tam bardzo dziwne, więc zazwyczaj używałem liter łacińskich i sam dorysowywałem im ogonki :) ).
Teraz widzę, że szablony są spakowane za pomocą 7zip - ten program znacznie lepiej je kompresuje. Jeśli jest potrzebny, to mogę go dorzucić do tego samego folderu.
 
     
Gildiril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Corran - tak się składa, że też na obecnym sprzęcie nie mam PS. Próbowałem od nowa poprzednie szablony przerabiać pod gimpa usuwając stare warstwy i na ich miejscu tworzyć nowe. A tymczasem ty spadasz mi z nieba i dajesz gotowe szablony pod GIMPa. W której warstwie są statystyki np. bohatera bo przejrzałem je i nie znalazłem nigdzie tych liczb . Pominąłem je czy trzeba je dopiero ręcznie dodać? Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje. Pozdrawiam

Znalazłem, sorry za kłopot.
Ostatnio zmieniony przez Gildiril Pon 15 Wrz, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Gildiril napisał/a:
Znalazłem, sorry za kłopot.
Dopiero teraz przeczytałem pytanie, więc jeszcze nie było kłopotu :)

Ogólnie jednak coś mogę podpowiedzieć.
Każdy typ wymaga pokazania kilku warstw.
Domyślnie jest wybrany jeden typ. Nie pamiętam który i nie chce mi się teraz tego otwierać, ale gdyby to był np. dodatek, to miałby tło dla dodatku i teksty dodatku. Pod wszystkim jest miejsce na obrazek z indywidualną grafiką i chyba osobno jest warstwa dla tekstów opisujących grafikę (autor) i samą kartę (kto ją zrobił albo przetłumaczył, ewentualnie jakiś symbol zestawu). Dla postaci osobno jest bohater i sprzymierzeniec, a dodatkowo warstwa postaci wspólna dla tych dwóch typów (pewnie tam są statystyki).
Warto może wspomnieć, że dla wydarzeń tekst z tytułem jest poziomo, żeby go można było edytować, a po wpisaniu odpowiedniej treści (i dopasowaniu wielkości czcionki, żeby miała odpowiednią szerokość) trzeba to obrócić o 90 stopni (potem nie da się edytować, więc ja zazwyczaj zostawiałem sobie kopię poziomą, żeby łatwiej było wprowadzić ewentualne poprawki - oczywiście zakładając, że chciałem zostawić wersję xcf danej karty po weyksportowaniu jej do jpg).
Gdzieś tam operując na podwarstwach wybiera się sferę. W kartach przeciwności są warstwy z symbolami zestawów. Na kartach wyprawy są te same symbole w dwóch rozmiarach, przy czym większość małych ikon (chyba wszystkie, które sam dodawałem) została umieszczona po prawej stronie odpowiedniego obszaru i chcąc mieć kilka małych symboli trzeba nie tylko odsłonić warstwę, ale także przesunąć jedną lub więcej z nich. Zresztą z kartami wyprawy jest znacznie więcej zabawy. Do różnych ilości symboli trzeba dopasować ramkę, trzeba się bawić w odsłanianie odpowiednich warstw dla strony A i B, a nawet sama numeracja jest oparta na wybieraniu odpowiedniego połączenia z literą A lub B liczby wąskiej (1) lub szerokiej (2,3,...), żeby to dobrze pasowało do kółka.

Pewnie takich drobiazgów jest więcej, ale mam nadzieję, że taki krótki kurs wystarczy, żeby zacząć zabawę, zwłaszcza, że sam próbowałeś to robić, więc pewnie wiesz coś na temat pracy w Gimpie.
Powodzenia... i podziel się z nami swoimi dziełami. :)
 
     
Gildiril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Tutaj taka mała próba, postać zrobiona na szybko. Mam pytanie czy mogę bez problemów używać grafiki z gry? Nie zamierzam czerpać korzyści finansowych oczywiście. Wydaję mi się, że nie ma z tym problemu, ale wolę dopytać, bo cały mój dodatek zamierzam oprzeć na grafikach i fabule z gry Wojna na północy.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Od strony formalnej nie wiem jak to jest z prawami autorskimi, ale nie sądzę, żeby ktoś się czepiał jeśli w stopce będzie nazwa gry. W zasadzie, to robisz im w ten sposób darmową reklamę.

Ze swojej strony sugeruje jednak zmienić ikonę laski umieszczoną u Ciebie w dolnym lewym rogu, albo rozpocząć numerację od bardzo wysokich wartości, bo to jest symbol, który przygotowałem według pomysłu Lekta jako oznaczenie kart z serii PAK. :)
Nie wiem czy Lekt miałby coś przeciwko dołączeniu zestawu do PAK'a, ale jego pomysły już sięgają numeru 200 (jest trochę dziur, ale nie wepchniesz w nie raczej całego dodatku), a kiedyś się odgrażał, że stworzy jeszcze jakiś scenariusz (albo scenariusze).

--EDIT--
No i dodam, ze karta mi się podoba. Ciekawa zdolność tego bohatera, chociaż nie wiem, czy nie jest zbyt duża. Poza tym dodatkowe zasoby jakoś bardziej mi pasują do bohatera z Przywództwa.
 
     
Gość

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Corran jeśli mogę spytać, w jaki sposób zrobić symbol zestawu spotkań do własnego scenariusza?
PS:Muszę też pochwalić twoje szablony (choć jeszcze nie rozpracowałem ich wszystkich sekretów) solidna robota.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

>Gildiril: Powyższy post należy do Ciebie?

A propos karty, widzę Corranie, że zainspirowaliśmy nowych zapaleńców :)
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Nie to ja. Zapomniałem się zalogować. Corran dał mi kiedyś szablony a ja powoli je sobie rozpracowywałem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13