galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy aktywny obszar podwyższa siłę zagrożenia?
Autor Wiadomość
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   czy aktywny obszar podwyższa siłę zagrożenia?

Tak, jak w temacie. Instrukcja w dziale podróży nie jest klarowna. Jest napisane, że obszar podwyższa siłę zagrożenia bedąc w strefie przeciwności (rozumiem, że będąc aktywnym obszarem już tam nie jest), ale z kolei jest napisane, że jak gracze odbędą tam podróż (przez co rozumiem - usuną obszar z gry), to wtedy nie zapewnia swojej siły zagrożenia. Z drugiego wyjaśnienia wynika pewna nieklarowność - bo niby jako aktywny obszar teoretycznie już nie zapewnia siły. Jak gracie?
 
     
Sky
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

Aktywny obszar nie liczy sie do zagrożenia (to jest bonus). Ale zanim go całkowicie nie zapelnisz zetonami postępu nie możesz uczynić innego obszaru aktywnym. Plus jest taki, ze inaczej niż przy kartach wyprawy nadmiarowe zetony kladziesz na kartę wyprawy.
Tak samo jest z wrogami. Kiedy zewra sie z którymś z graczy ich zagrożenie nie jest brane pod uwagę a przecież dalej są w grze.
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

Podróz to nie usuwanie obszaru z gry. Odbywając podróz, przenosisz obszar ze strefy przeciwności i zastępujesz nim aktyną wyprawę. Dopoki nie zapewnisz odpowiednią ilośc żetonów wyprawy na obszarze to ta karta jest aktywna. Jak uzbierasz żetony to dopiero wtedy jest usuwana. Ale nie z gry tylko na stos kart odrzuconych.

W instrukcji wydaje mi się , ze wszystko jest odpowiednio napisane. Przynajmniej ja nie miałem żadnego problemu z ogarnięciem tego problemu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13