galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Teoria na temat następnego dodatku
Autor Wiadomość
Paradox
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   Teoria na temat następnego dodatku

Cześć!
Mimo że jestem nowy na forum chciałbym przedstawić swoją teorie o kolejnym rozszerzeniu:
Otóż na okładce 1 dodatku widzimy ponurego żniwiarza oraz bohaterów w jakimś ciemnym miejscu przy czym 2 dodatek zabiera nas właśnie do takiego ciemnego miejsca czyli do podziemi. Okładka Frostmarcha wprowadza nas w lodowe klimaty a po pół roku otrzymujemy dodatek mający miejsce w mroźnych górach. Jeśli więc moja teoria jest trafna i jeśli małe rozszerzenia są zapowiedzią dużych dodatków to po "Pani Jeziora" powinniśmy otrzymać dodatek mający miejsce w lesie lub ewentualnie plansze zawierającą wyspy oraz tereny lesiste :mrgreen:
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Uszanowanie,

opinie fanów są podzielone, jeżeli chodzi o następny dodatek. Wielu z nich uważa, że następny dodatek, to Las. Podobna liczba fanów uważa, iż następnym dodatkiem będzie Miasto. Spowodowane jest to głównie tym, iż zarówno Podziemia jak i Góry pojawiły się już o wiele wcześniej, przy okazji Talisman 3rd Edition.

Jeżeli chciałbyś się podzielić swoją opinią, polecam to zrobić na forum poświęconym głównie Magii i Miecz - GameKeeper. W szczególności polecam ten temat: http://gamekeeper.offnet....opic.php?t=3144
 
     
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Hmm... a ja myślę, że będzie coś w rodzaju Wysp albo Morza i w końcu trochę pożeglujemy
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Spoko ja zawsze chciałem w kosmicznej otchłani jeśli chodzi o czwartą edycję ale mogę raczej pomarzyć :D
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Ja też się nie pogniewam na pewno, jeżeli któregoś pięknego dnia się dowiemy, iż najnowszy dodatek to Timescape. Myślę, iż jest dosyć spora szansa, iż się ten dodatek pojawi.
 
     
Krzyżak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Moim zdaniem (nienawidzę stosowania "IMHO"), miasto nie będzie planszowym dodatkiem. Czemu? Popatrzcie na planszę podstawową, mamy tam już świątynię, gospodę, cmentarz, kaplicę, kuźnię, zakład alchemika itd. - innymi słowy wszystko to co w średniowiecznym mieście się znajduje. Wątpię by dodali burdel,nawet delikatnie ujęty jako "zamtuz" (a jeżeli tak, to ja się domagam nowej postaci: ladacznicy ;p) czy ratusz (no bo co tam się może wydarzyć? trafiasz na kolejkę do pokoju nr 117, tracisz 3 tury).
Dotychczasowe plansze dodatkowe przedstawiają góry, podziemia, a zatem krainy, zaś miasto krainą nie jest :)

Prędzej spodziewałbym się dodatku morskiego, gdzie pojawią się nowe figurki kulejącego bosmana-żeglarza, złego pirata czy rybaka.

Równie realną krainą będzie magiczna Puszcza/Las... te dwie opcje wydają się chyba najsensowniejsze.

Jestem szczerze mówiąc bardzo sceptyczny wobec dodatków przenoszących bohaterów do świata s-f, zabije to klimat baśni - od uniwersów kosmicznych sag gwiezdnowojennych są inne gry ;)
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Imho można się spodziewać wszystkiego i nie da się tego przewidzieć co będzie. Do tej pory nikt nie przypuszczał że będzie nakładana plansza ze smokami a tu taka niespodzianka :)
Wejście na nową plansze(tą która będzie za rok) niekoniecznie musi być wyprowadzone z lasu, miasta, cmentarza itp. Czy komuś przeszkadzało by gdyby była ona wyprowadzona ze wzgórz lub puszczy? Ba czy przeszkadzało by komuś gdyby była wyprowadzona z Przeklętej Polany lub Zamku?
Co do Kosmicznej Otchłani to prawie na pewno jej nie będzie z wiadomych względów. Jednak dla mnie klimat sf nie psuł klimatu fantasy w wręcz przeciwnie, jeszcze go pogłębiał :)
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Arbaal napisał/a:
Imho można się spodziewać wszystkiego i nie da się tego przewidzieć co będzie...

...Co do Kosmicznej Otchłani to prawie na pewno jej nie będzie z wiadomych względów.


Arbaal, nie abym się czepiał, ale sam nie wiem co myśleć po twoim poście. :) Jak to w końcu jest, wiadomo czy nie wiadomo :)
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Podoba mi się idea dodatku morskiego. Bez problemu wejście mogłoby być w mieście i nie byłoby wielu problemów z dublowaniem pól. Heh z chęcią zwiedziłbym dziwne krainy
 
     
Xeel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Tak na moje oko, FFG będzie kombinowało z wprowadzeniem całkiem nowych elementów wraz z kolejnymi dodatkami, ale nie po prostu nowych talii kart czy czegoś w tym stylu. Miło by było zobaczyć jakąś nową mechanikę rozwijającą twórczo Talismana, całkiem możliwe, że Dragon będzie właśnie czymś takim ;)

Co do planszy Morza/Wysp, pomysł zdecydowanie mi się podoba. Można by przy tej okazji pokusić się o jakiś fajny patent, szkoda, jeśli byłaby to po prostu nowa L-kształtna plansza z bossem na końcu.
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Sewhoe napisał/a:
Arbaal napisał/a:
Imho można się spodziewać wszystkiego i nie da się tego przewidzieć co będzie...

...Co do Kosmicznej Otchłani to prawie na pewno jej nie będzie z wiadomych względów.


Arbaal, nie abym się czepiał, ale sam nie wiem co myśleć po twoim poście. :) Jak to w końcu jest, wiadomo czy nie wiadomo :)

Generalnie chodzi o to, że niektóre dodatki których się spodziewamy mają większa a inne mniejsze szanse na pojawienie się :)
Np W Kosmicznej Otchłani pojawiło się w 2ed talismanu w wersji angielskiej i polskiej(w innych językach juz tego nie było) Ludzie nie lubią tego dodatku, Nemo mi kiedyś wytłumaczył czemu. W 3ed nie było już otchłani. Za to w Każdej edycji i chyba w wielu językach było np Miasto :) Więc Miasto ma duże szanse pojawienia się kiedykolwiek w 4 ed :P
 
     
Tirifall
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lip, 2011   

Nowym dodatkiem beda smoki. jest juz w wersji angielkiej czekamy na polska. pytacie co moglo by sie pojawic w miescie. w starszej wersji byla kaplica ratusz stajnia stocznia zamek jak dobrze pamietam. mozna bylo zostac chempionem krola albo straznikiem i pracowac u wojta. byly to dodatkowe pofesje dla postaci. smoki beda polegac na tym ze na srodku mapki beda 3 smoki many sily zlota i w sumie beda nas rozpier... badzo to przyspieszy rozgrywke i wzmocni akcje wg mnie:D

smoki:D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13