galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o składanie talii spotkań
Autor Wiadomość
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   pytanie o składanie talii spotkań

Właśnie się zorientowałem na ile dziwne będzie granie z innymi ludźmi, którzy mają swoje talie. Bo ok - talie graczy są niezależne, ale jak z taliami spotkań? Przecież siadanie do zupełnie obcej talii spotkań może dać o wiele gorsze efekty niż do takiej, gdzie mamy przygotowane pod siebie, więc przed grą trzeba by było ustawiać ją na nowo, co daje dość mizerny efekt, bo w porównaniu do innych karcianek nie będzie można ot tak zagrać z obcymi. Czy może jednak czegoś tu nie rozumiem? I czy są jakieś zasady konstruowania talii spotkań na turnieje?
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Zasady są opisane w instrukcji. Kazda wyprawa ma swój set kart spotkań. Mroczna puszcza ma 3 sety na przykład. Kazda nowa wyprawa też będzie miała swoje sety.

Nigdy nie będzie tak , że nie wiesz co Ciebie może spotkać. Masz ustalone z góry sety i koniec.

Pozatym chodzi o losowość. Co to za przyjemność z gry jak masz ustawioną talie pod karty i wygrywasz z łatwością. To nie Magic. Mijasz się chyba z założeniami samej gry :)
Ostatnio zmieniony przez Catra Czw 21 Kwi, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
SmaugP
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Talia spotkań jest ustalona z góry przez scenariusz, który wybierzesz. Gracz może jedynie majstrować przy talii gracza.

Jak to będzie na turniejach nikt jeszcze nie wie. Pewnie będzie do rozegrania któryś ze scenariuszy, bo wątpię aby na turnieje FFG przygotowywało jakieś specjalne scenariusze i tylko na tę okazję drukowało osobne karty. Ale jak narazie to można na ten temat jedynie gdybać.
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Chwila, czyli chcecie mi powiedzieć, że talie spotkań nie będą rozwijane? To wydaje się trochę dziwne, bo mogliby dodawać nowe karty do pająków czy orków (i dam sobie rękę uciąć, że to robić będą) i sprawiać, że granie w stare przygody nadal będzie fajne.

A co do mijania się z założeniem - to jest gra. W grze chodzi żeby wygrać w ramach pewnych zasad. Skoro podkręcasz talię gracza, to dlaczego nie talię spotkań?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   Re: pytanie o składanie talii spotkań

Sandking napisał/a:
Właśnie się zorientowałem na ile dziwne będzie granie z innymi ludźmi, którzy mają swoje talie. Bo ok - talie graczy są niezależne


A ja bym problemu szukał właśnie w taliach gracza. Bo jeśli będziemy mieć talie mieszane, to oczywiście będziemy grać najlepszymi postaciami. A jak nasz "obcy" współgracz również tak zrobił, to będziemy musieli albo przemodelować swoją talię, albo zmienić ją na inną - pod warunkiem oczywiście, że będziemy inną talię mieli pod ręką.

A talie spotkań na pewno też będą wzmacniane w zestawach dodatkowych - inaczej nie będzie mieć to senu. Dojdzie Pajączek z ikonką Pajączka - dodamy go do wypraw zawierających karty z ikonkami Pajączków :grin:
 
     
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Nie ma jeszcze takich zasad. zarzuciłem taki temat (jeżeli chodzi o turnieje) na BGG i forum FFG.

Jak dla mnie wyglądało by to mniej więcej tak, że każdy gracz/drużyna oprócz talii bohatera konstruował by także talię pod jakąś przygodę (wcześniej określoną przez organizatora turnieju). Tu trzeba określić jakie karty, z jakich questów i w jakich ilościach mogą znaleźć się w talii.
Rozgrywka:
Gracz/drużyna A rozgrywa pierwszą rundę z talią drużyny B, a po zakończeniu drużyna B rozgrywa pierwszą rundę z talią drużyny A. Czyli zwykłe naprzemienne ruchy w któych drużyny kontrolują poczynania przeciwnika.
Komu wyjdzie lepiej ten przechodzi dalej.
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

To w takim razie będzie to pierwsza gra karciana bez aspektu społecznego? Wszystkie tego typu gry przeważnie wyglądają tak, że spotykają się ludzie z własnymi taliami i grają z kim chcą, a tu? Raczej słabo to widzę.
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Rozwijane będą wyprawy a do nich dokładane nowe sety spotkań. Sety można w miare możłiowści wymieszać. Ale same sety są stałe.

@Kulgan
Nie jest oczywiste, że bedziemy grać najlepszymi bohaterami. Pamietaj, że im lepszy bohater tym wiekszy poziom zagrożenia :) Czasem lepiej mieć słabszego a jednak bardziej bezpiecznego.
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Skąd masz wiadomość, że będą stałe?
 
     
SmaugP
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

A ja podejrzewam, że karty z ikonką pajączka już nie dojdą. Prędzej obstawiam, że w Polowaniu na Golluma pojawi się po prostu dodatkowa talia spotkań z ikonką Golluma oraz karty wyprawy dla tego scenariusza. Do rozegrania scenariusza będziemy np używać zestawy spotkań: Mroczna Puszcza, Pająki Mrocznej Puszczy i Orki z Dol Guldur oraz Polowania na Golluma z dodatku.
Cytat:
These fixed 60 card decks include a new Hero, three copies of nine unique player cards, and the Encounter and Quest cards devoted to the included scenario.
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=1983

Chociaż to jedynie takie moje gdybanie.
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Sandking napisał/a:
Skąd masz wiadomość, że będą stałe?


Bo wyszły już 3 zapowiedzi nowych przygód ? Kazda z własnym setem ?
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Jak dla mnie byłoby to dość słabe. Szkoda, że nie ma czegoś takiego, że dana przygoda ma swoją wartość trudności, która przekłada się na karty. Czyli tak jak z bohaterami - mniej, a potężniejszi, więcej a słabsi. Tak samo mogliby zrobić budowanie talii spotkań, które mogłyby być rozwijane. No nic, zobaczymy jak to w praniu wyjdzie.
 
     
SmaugP
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Zresztą ikonkę Golluma można zobaczyć tutaj:
http://www.fantasyflightg...gnsofgollum.png
A na tej karcie ikonka z kolejnej serii:
http://www.fantasyflightg...c03-carrock.png
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Catra napisał/a:
@Kulgan
Nie jest oczywiste, że bedziemy grać najlepszymi bohaterami. Pamietaj, że im lepszy bohater tym wiekszy poziom zagrożenia :) Czasem lepiej mieć słabszego a jednak bardziej bezpiecznego.


Nie za bardzo widzę sens grania bohaterem, który niewiele robi, skoro mogę wzmocnić talię bohaterem robiącym więcej. A o tym nie jego poziom zagrożenia w pierwszej mierze będzie decydował, ale przydatność do talii.

Jeśli spotkają się 4 osoby, z których 2 będą miały talie mieszane /użyte karty ze wszystkich 4 sfer wpływów/ a 2 talie mono, to sobie w takim układzie nie pograją. A na obecne możliwości nie da się tak mieszać talii, żeby się to udało zrobić z sensem. Oczywiście ciągle myślę o grze czteroosobowej :grin:

Jak dojdzie więcej bohaterów, to pewnie wiele rzeczy się da stworzyć :mrgreen:
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

@Sandking

Ale nikt nie zabrania ci w przyszłości dodania do Mrocznej Puszczy setu z golluma powiedzmy :) . Chodzi o to , żeby przygody z klimatycznych nie zrobiły sie irracjonalne.

Same sety są stałe, ale możliowśc ich łączenia ogranicza tylko wyobraźnia i rozsądek.

@Kulgan
A nie pomyślałeś, ze bohater z niższym zagrożeniem będzie przyciągał mniej wrogów ? :) Mniejsze zagrożenie = mniej przeciwników. Mozesz sobie wtedy wybierać kogo chcęsz zaatakować, bez przechodzenia fazy obrony.
Aha i nie widziałem jeszcze bohatera, który czegoś by nie robił.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 13