galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leśny Pająk i inne
Autor Wiadomość
wesolykowal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011   

Mam jeszcze jedno pytanko, które mnie nurtuje :)
Taka sytuacja, w fazie Podróży 1 rundy wchodzę na nowy obszar o wartości 4,
w fazie Wyprawy kolejnej rundy zdobywam powiedzmy 6 tokenów podróży, 4 z nich idą na obecnie badany obszar, a pozostałe 2 ? Odrzucam je czy mogę położyć je na karcie scenariusza ?
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011   

Wg mnie kładziesz na kartę wyprawy. Jest napisane jedynie przy nadmiarze punktów przy karcie wyprawy, że nie przechodzą na kolejną.

Mnie bardziej interesuje czy np. zdolność Legolasa, która każe kłaść żeton na karcie wyprawy sprawia, że żetony lądują na karcie obszaru?
 
     
SmaugP
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011   

Sandking napisał/a:
Wg mnie kładziesz na kartę wyprawy. Jest napisane jedynie przy nadmiarze punktów przy karcie wyprawy, że nie przechodzą na kolejną.

Dokładnie tak jest:
Cytat:
Należy zwrócić
uwagę, że jeśli w grze znajduje się aktywny obszar
(patrz 15), żetony postępu należy najpierw umieszczać
na karcie takiego obszaru, dopóki nie zostanie on
zbadany, a pozostałe kłaść na obecnej karcie Wyprawy.
str. 14

Cytat:
Postęp wyprawy
Gracze przechodzą do następnego etapu wyprawy
natychmiast, kiedy umieszczą na obecnej karcie Wyprawy
liczbę żetonów postępu równą lub większą od jej
wartości punktów wyprawy. Nadmiarowe żetony postępu
nie przenoszą się do następnego etapu.
Kiedy gracze
przechodzą do następnego etapu wyprawy, wszystkie
żetony postępu z karty Wyprawy należy odłożyć na
wspólny stos. Następnie gracze stosują się do poleceń
nowo odkrytej karty Wyprawy.
str. 22

Sandking napisał/a:
Mnie bardziej interesuje czy np. zdolność Legolasa, która każe kłaść żeton na karcie wyprawy sprawia, że żetony lądują na karcie obszaru?

Moim zdaniem lądują na karcie obszaru, bo:
Cytat:
Zamiast tego aktywny obszar działa jak bufor dla obecnie
odkrytej karty Wyprawy. Żetony postępu, które gracze
umieszczaliby na karcie Wyprawy, należy w pierwszej
kolejności umieszczać na karcie aktywnego obszaru.

str. 15

Gdyby miało być inaczej, to na karcie Legolasa musiałoby być napisane, że kładzie się dwa żetony postępu na karcie wyprawy, nawet jeżeli w grze znajduje się aktywny obszar. Karta Legolasa jednak nic takiego nie zakłada.
 
     
wesolykowal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011   

Cytat:
Należy zwrócić
uwagę, że jeśli w grze znajduje się aktywny obszar
(patrz 15), żetony postępu należy najpierw umieszczać
na karcie takiego obszaru, dopóki nie zostanie on
zbadany, a pozostałe kłaść na obecnej karcie Wyprawy.
str. 14


Czyli mając jeden aktywny obszar za 4, i zdobywając 5 tokenów podróży, obszar uważa się za zbadany i jeden token idzie na kartę wyprawy?
 
     
SmaugP
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011   

Dokładnie tak.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011   

Ze zdolności Legolasa żetony postępu też lądują najpierw na karcie aktywnego Obszaru :D
 
     
Stephan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Hej, 2 szybkie pytanka:

1. Na karcie wyprawy 1A w 2gim scenariuszu pisze: "Przygotowanie: Każdy gracz odkrywa 1 kartę z wierzchu talii Spotkań i umieszcza ją w strefie przeciwności."
Co zrobić, gdy wylosuję Podstęp (np. Wzrok Nekromanty)?
a) odrzucam i losuję aż do skutku (czyli dotąd, aż nie wylosuję Wroga/Obszaru)
b) odrzucam i nie losuję dalej (ciesząc się, że nie wylosowałem Wroga/Obszaru i Strefa Przeciwności będzie słabsza)
c) rozpatruję normalnie efekt wylosowanego Podstępu

2. Czy muszę rozpatrywać efekt "Po odkryciu" karty spotkań wyłożonej podczas przygotowania?
Ostatnio zmieniony przez Stephan Nie 01 Maj, 2011, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Odpowiedzi na te pytania będą znane jak wyjdzie oficjalny FAQ

http://www.fantasyflightg...=4&efidt=479840

tutaj znajdziesz sugestie jak większość graczy z forum FFG interpretuje sytuacje "nietypowe" i o ile się nie mylę, generalny konsensus to odpowiedzi 1 - C oraz 2 - tak.
 
     
sanczo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011   

Znowu mam pytanie:
Na czym polega "podroz" do wylosowanego obszaru. W 1 scenariuszu mam stara lesna droge, potem dolacze do niej lesna brama. Mozecie mi wytlumaczyc na czym polega faza "podrozy"?
 
     
Stephan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011   

Faza podróży następuje po Fazie Wyprawy. A więc rozpatrzywszy efekty wyprawy, decydujesz się (bądź nie, twoja wola) przesunąć jeden obszar ze strefy przeciwności w pobliże talii wyprawy. I to właśnie jest Podróż :)
Od tej pory taki obszar nazywany jest aktywnym obszarem i wszystkie punkty postępu z fazy wyprawy lądują w pierwszej kolejności na nim. Co ważne - taki obszar nie powiększa puli Zagrożenia podczas kolejnych Wypraw.

A ja przy okazji zapytam: czy mogę zabrać Dodatek jednemu bohaterowi i wręczyć innemu? (oczywiście przy założeniu, że zarówno bohaterowie, jak i ów dodatek są pod moją kontrolą)
 
     
sanczo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011   

Czyli najpierw wybieram druzyne ktora idzie na wyprawe, sprawdzam czy moge polozyc jakiej znaczniki postepu na talii wyprawy, a dopiero potem dokladam obszar w poblize talii wyprawy? I dziala on od nastepnej tury?
 
     
Sky
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011   

Ostatnio coś mnie tknęło: czy aktywna karta wyprawy jest obszarem?
Chodzi o Przewodnika z Lorien - czy jego zdolność można uaktywnić tylko, jeżeli mamy na aktualnej karcie wyprawy jakiś obszar? :?:
 
     
Sky
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011   

Sanczo - działa od chwili, w której położysz go na/obok aktywnej karty wyprawy - odbędziesz podróż. Zdolność Legolasa jest świetnym przykładem tego, że jeszcze w tej samej rundzie może coś się zdarzyć.
 
     
Stephan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011   

Cytat:
Ostatnio coś mnie tknęło: czy aktywna karta wyprawy jest obszarem?
Chodzi o Przewodnika z Lorien - czy jego zdolność można uaktywnić tylko, jeżeli mamy na aktualnej karcie wyprawy jakiś obszar?


Mnie to też tknęło swego czasu. I tu akurat czytam dosłownie to, co jest na karcie. Czyli jeżeli postęp ląduje na Aktywnym Obszarze, a takowego nie ma, to nie ląduje nigdzie.

Interpretując zapis instrukcji, że aktywny obszar działa jak bufor dla obecnie odkrytej karty Wyprawy doszedłem do wniosku, że każdy AO jest Wyprawą, ale nie każda Wyprawa jest AO.

Reasumując: Legolas, mając zdolność pozwalającą dołożyć Żeton Postępu do obecnej wyprawy, pozwala zrobić tak zarówno z "gołą" kartą wyprawy, jak i w sytuacji, gdy ekipa podróżuje na Aktywny Obszar. Przewodnik z Lorien, który kładzie postęp na Aktywny Obszar, działa tylko, gdy takowy jest i nie kładzie żetonu na gołej wyprawie.
 
     
wesolykowal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Pytanie może się niektórym wydać śmieszne ale zapytać muszę dla świętego spokoju :)
W którym dokładnie momencie wygrywamy grę ?
Powiedzmy, że obszar ostatni ma wartość 10 i dokładamy potrzebne żetony postępu w fazie podróży i jest na nim już 10 tokenów. Czy w tym momencie jest koniec i podliczamy punkty mimo to, że znajdują się jeszcze wrogowie/obszary w strefie przeciwności oraz wrogowie w zwarciu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13