galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrażenia z rozgrywki
Autor Wiadomość
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Sie, 2013   

No masz rację, wszystko to powoduje że scenariusz jest straszliwie trudny. No ale on własnie ma tkai być :D .
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Sie, 2013   

maclis napisał/a:
Według mnie ucieczka nie jest zła sama w sobie, ale do core setu się nie nadaje. Nadaje się natomiast jako scenariusz z dodatku. W ucieczce najbardziej nie podoba mnie się to, że na początku są 3 karty celów w sferze przeciwności i do każdej z nich jest strażnik. Czyli już na początku sfera przeciwności ma około 6 PZ. Podczas fazy wyprawy ciągniemy jeszcze jedną kartę i mamy już 8PZ, a w grze na 2 osoby 10PZ. Dodając do tego to, żę jeden bohater jest uwięziony, gra kończy się bardzo szybko. Bardzo dużo zależy od tego który bohater zostanie uwięziony i jakie karty zostaną strażnikami celów. Czyli losowość nie jest mała.

Co do kart Celów: jeśli trafią Ci się 3 podstępy, to masz 0 w Strefie Zagrożenia i jest git :wink:

Co do trudności: bardzo dobrze, że są 3 scenariusze o mocno różnych poziomach trudności. Już ogarnąłeś najłatwiejszy - i dla Ciebie zrobił się łatwy. W tej chwili próbujesz ogarnąć Anduinę - w końcu stwierdzisz, że częściej wygrywasz niż przegrywasz. Wówczas przyjdzie czas na Ucieczkę Dol Guldur. A jeśli nie czujesz się gotowy do tego już teraz, to graj w scenariusze z małych dodatków. Z każdym nowym dodatkiem będziesz miał przy okazji więcej kart gracza :grin:

A co do Anduiny: Jak na początku będziesz miał mniej zagrożenia niż 30, to zdążysz się przygotować na przyjęcie Trolla. Ważne, żeby się nie spieszyć i pilnować zagrożenia :twisted:
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Wrz, 2013   

Wiem jak ogarnąć Anduinę, jednak po 47 rozgrywkach ten scenariusz się trochę nudzi. Teraz pogram trochę w fanowskie. Po drugie granie ciągle tą samą talią się nudzi a Anduinę i Starcie potrafię przejść tylko talią Duch/Przywództwo.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Wrz, 2013   

to w takim przypadku proponuje kupic sobie nowe dodatki. nowe karty graczy - nowe mozliwosci do skladania talii. a nowe scenariusze to nowe wyzwania ;)
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Wrz, 2013   

Właściwie to chciałem sobie kupić 2 pierwsze dodatki z CMP, ale w jedynym toruńskim sklepie w którym można kupić dodatki za normalne pieniądze (bo 50 zł za dodatki nie dam) było tylko Starcie. Golluma sobie zamówiłem i będzie za 1-2 tygodnie. Następne dodatki chcę kupić w połowie października, prawdopodobnie będę sobie kupował 2 małe dodatki na 1,5 miesiąca.
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Wrz, 2013   

Wróciłem do Władka po długim czasie, znajdę gdzieś spis dodatków wg daty wydania? Chciałbym kupować chronologicznie a nie wiem kiedy wychodziły deluxe boxy czy POD. Posiadam Podstawkę, Cienie Mrocznej Puszcze, Khazad Dum, Massing, Cykl Dwarrowdelf - 4 pierwsze dodatki i Hobbit - Górą i Dołem. Mógłby mi ktoś pomóc? Jakiś link z datami?
 
     
nightrunner
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Wrz, 2013   

W takim razie brakuje Ci jeszcze (oprocz dokonczenia cyklu Dwarrowdelf) drugiej czesci sagi: Hobbit Na Progu oraz wiekszego dodatku Spadkobiercy Numenoru i 4 pierwszych z cyklu Przeciw Cieniowi.

Jesli chodzi o POD to oprocz Mroku nad Osgiliath wyszla jeszcze Bitwa o Miasto na Jeziorze, ktora fabularnie wpasowywuje sie w wydarzenia z Hobbita, tyle, ze od strony obroncow Miasta.

Aktualnie czekamy na dokonczenie cyklu PC i na nowy odcinek sagi: Czarni Jezdzcy.
 
     
ibiss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

Witam Was z moją dziewczyną ponownie po tygodniu przygód z naszymi kartami. Chcielibyśmy podzielić się wrażeniami i naszą opinią na temat tego jak gra nas mile zaskoczyła i uzależniła ;)
Tak więc na początku jeszcze muszę podziękować użytkownikowi "maruniewicz", ponieważ to dzięki jego pomocy udało nam się nabyć karty w doskonałym stanie i świetnej cenie. Mamy już podstawkę i cały pierwszy cykl + druki na żądanie(szczęście, że zdążyłem).

Przejdźmy więc do wrażeń. Na początku wiadomo zapoznanie z kartami i mechaniką. Były problemy oczywiście, ponieważ w trzeciej rundzie nikt nie ma bohaterów :P . Kolejna rozgrywka już dużo lepiej, bo udaje nam się przejść scenariusz :) Oczywiście na samym końcu dowiadujemy się, że Eleonora blokowała podstępy, ale nie dobierała nowych kart. Leśnemu Pajakowi cały czas dodawaliśmy +1 do Siły Ataku itd. Z kolejnymi rozgrywkami coraz lepiej rozumieliśmy prawa rządzące grą i uczyliśmy się podstawowej zasady "Twoja Akcja, więc przeczytaj dziesięć razy, co potrafią bohaterowie i co masz w rękach!" :) . Od trzeciej rozgrywki zaczęliśmy mieszać bohaterów i troszkę się z tego wycofaliśmy, bo po prostu nie znamy jeszcze dobrze kart i czesto mamy coś w ręce i to nawet taniego, a zagrać, zablokować, zaatakować nie ma jak. Zapomniałem wspomnieć, że na razie gramy: ja - Taktyka + Wiedza, a dziewczyna - Duch. Rozegraliśmy nie dużo rozgrywek, ponieważ zajmują nam one baardzo dużo czasu. Przykładowo wylosowaliśmy 3B, w którym trzeba zabić pająka. I nie ma jej i nie ma i nie ma... ostatnia karta talii spotkań i jest. Oczywiście było już jedno tasowanie talii spotkań. Cały czas na razie gramy w pierwszy scenariusz, ponieważ sprawia nam dużą przyjemność i jak na razie w kratkę wygrywamy/przegrywamy(np. w drugiej rundzie pasuje złożyć broń :P ).

Tak mniej więcej wyglądały pierwsze dni ze śródziemiem. I nie ukrywamy, że jesteśmy gigantycznie zaskoczeni, że gra karciana, kooperacyjna, może być, aż tak bardzo wciągająca. Niesamowicie buduje klimat. Odkrywa się kartę i ręce drżą, bo nie wiadomo jacy przeciwnicy czekają oraz ile trzeba będzie dodać punktów zagrożenia. Mechanika gry jest niezwykle skrupulatnie dpracowana. Człowiek naprawdę jak trafi na kartę wyprawy, w której trzeba tylko ucieć przed Ungoliantą to czuje jej oczy na sobie i stara się tak zarządzać wyprawą, żeby jak najszybciej uciec z lasu. Pomaganie sobie wzajemnie, leczenie, atakowanie, blokowanie, przywracanie bohaterów, dobieranie Gandalfa w najtrudniejszych momentach sprawia, że rozgrywka staje się prawdziwą przygodą. Ilustracje na kartach i cytaty potęgują to odczucie.
Poziom trudności jest doskonały. Pierwszy scenariusz najłatwiejszy ,jak wszyscy piszą, a nam jakoś to lekko nie przychodzi. Jeśli kolejne są coraz trudniejsze to tylko wstać i klaskać. Absolutnie negujemy takie coś jak znużenie. Przegrana, a wygrana podróż dużo się nie różni. Przegrana jeszcze bardziej motywuje do myślenia i reorganizacji "Drużyny Pierścienia".

Na końcu chcielibyśmy podziękować ludziom z Galakty za to, że wydają tę grę w Polsce. Po spotkaniu z "Władcą Pierścieni LCG" śmiało możemy stwierdzić, że ~130zł za taką grę to nic, bo za grę komputerową płaci się podobnie, a tak naprawdę nie możnaj jej dotknąć I powąchać;). Tutaj wspólne boje są nie do opisania. Nie dawno graliśmy w Diablo 3 i nie ma oczywiście co porównywać, ale w WP LCG kooperacja jest jeszcze bardziej dopracowana I podkreślona. Twórca gry powinien dostać Nobla ;)
Chcielibyśmy dodać, że zapakowaliśmy Core Set w FFG i nie wyobrażamy sobie, żeby można było w coś gorszego włożyć karty. Cena jest wyższa, ale to jest właśnie inwestycja w pasję i hobby oraz jest ona bezcenna.

Pozdrawiamy wszystkich graczy i forumowiczów.
Darek i Magda
 
     
fruszu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

ibiss napisał/a:
dobieranie Gandalfa w najtrudniejszych momentach sprawia, że rozgrywka staje się prawdziwą przygodą.

Podczas moich pierwszych przygód z Władcą miałem takie samo odczucie. Postać Gandalfa oddano znakomicie. Pojawia się nie wiadomo skąd, ratuje Drużynę tylko po to, by zniknąć tak niespodziewanie, jak się pojawił (oczywiście po to, żeby zająć się swoimi, tajemniczymi sprawami).
Żadna gra kooperacyjna/solo nie wciąga tak w swoją historię i świat jak WP LCG.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

ibiss napisał/a:
Przykładowo wylosowaliśmy 3B, w którym trzeba zabić pająka. I nie ma jej i nie ma i nie ma... ostatnia karta talii spotkań i jest. Oczywiście było już jedno tasowanie talii spotkań.

Nie wiem, czy doczytaliście, ale możecie sobie Pomiot Ungolianty wyszukać jako jednego z tych Pająków, które wkładacie do Strefy Przeciwności :wink:
 
     
ibiss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

Doczytaliśmy ;) . Dzisiaj 3 wyprawy w Mroczną Puszczę i 3 wygrane. Niesamowity fun. Nie wiemy tylko czy jak zabijemy Pomiot to czy jeśli wyskakuje nam karta 3B z wyciągnięciem pająka i misją zabicia Pomiotu to czy nie kończymy gry, bo już Pomiot pokonany. Wydaje się to logiczne, ale nie wiemy czy poprawne :) Poza tym super się dzisiaj grało :)
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

Niestety nie kończycie. Aby skończyć, musicie w etapie 3B zabić Pomiot. A to się może wiązać z koniecznością ponownego przejścia całej talii spotkań.
 
     
Chrostek84
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Taki mały off-top. Czy ktoś może wiem co się dzieje z osobnikiem o nicku Stephan, który przez bardzo długi czas udzielał się na wszelkich możliwych forach, ostro krytykując karciankę Władca Pierścieni LCG i wieszcząc jej rychły upadek ?
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Chrostek84 napisał/a:
Taki mały off-top. Czy ktoś może wiem co się dzieje z osobnikiem o nicku Stephan, który przez bardzo długi czas udzielał się na wszelkich możliwych forach, ostro krytykując karciankę Władca Pierścieni LCG i wieszcząc jej rychły upadek ?

Czyżbyś się stęsknił? :wink: A może chcesz się pośmiać z proroczych wizji? :mrgreen:
 
     
Chrostek84
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Ja w kwestii tych proroczych wizji, bo oto stawiany przez niego na piedestale Warhammer Inwazja jest już produkcją zamkniętą ( jako pierwsze LCG ze stajni FFG) a ten "fatalny" Władca Pierścieni ma się dobrze i ciągle się rozwija.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 13