galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrażenia z rozgrywki
Autor Wiadomość
Hugo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

luki364 napisał/a:
co za przewrotny los...teraz wchodzę na strone Rebel i już jest data 18 kwiecień...musiało im sie coś przestawić......przy takim obrocie sprawy gra powinna dojść do końca tygodnia :)


Napisałem do nich w weekend i dziś poprawili błąd :) Dziś mają dostać grę z Galakty, a jutro rozsyłać. Więc jak zamówiłeś kurierem, to w środę powinieneś ją otrzymać. Przynajmniej ja na to liczę :)
 
     
Sky
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Dzisiaj między 19:30 a 22:00 zamierzam powtórnie dostać po głowie wielkim bojowym cepem. Jeżeli ktoś nie jest za daleko od Puszczykowa - to zapraszam.
 
     
Hugo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

To niestety nie moje okolice, ale czekam niecierpliwie na kolejne wrażenia z rozgrywki :)
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Dziś wieczorem okaże się czy to naprawdę taka gehenna :) Jednak na razie zniechęciliście mnie do planu zagrania tylko jednym bohaterem...
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Kurier dzwonił, dzisiaj bede grac :>
 
     
Hugo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Catra napisał/a:
Kurier dzwonił, dzisiaj bede grac :>


Szczęściarz :) Daj znać jak wrażenia!
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Catra napisał/a:
Kurier dzwonił, dzisiaj bede grac :>


Ja czekam na telefon od kuriera, jak na zbawienie :D , co chwila zaglądam na forum itp :-)
Hehe, mam nadzieje, że nie długo też dostane cynk od kuriera ^^

edit.

No i nie było telefonu, ale miłe zaskoczenie ^^, kurier podjechał pod dom, ale nie mam czasu na razie aby przejrzeć pudełko, :/, do świata Śródziemia wskoczę wieczorem :-)

Miłej zabawy z Władcą Pierścieni :-)
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

A ja poszedłem dzisiaj do zaprzyjaźnionego sklepiku i z tej pazerności wziąłem od razu dwa pudełeczka. :mrgreen:
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

MAM ! :) Odchodzę w ciemności Mrocznej Puszczy ! może uda mi się z niej wyjść :)
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Właśnie zapakowałem karty w protektory i ruszam na szlak :)

Jedne z najpiękniej wydanych kart, jakie miałem w dłoniach. Dopracowane szablony, w znacznej większości świetne grafiki, wreszcie nie zamknięte w sztywnych ramkach, pierścień i oko na koszulkach przyciągają wzrok. Tam, gdzie ma być ciemno i mrocznie, rzeczywiście jest.
Faktycznie trochę za cienkie, ale przecież nie będzie się na nich siedzieć a koszty mniejsze.

Tłumaczenia się nie czepiam. Ot, w paru miejscach może zrobiłbym inaczej, ale nie ma to znaczenia. Za to chwalę korektę - póki co, nie wypatrzyłem żadnej literówki czy rażących uchybień w interpunkcji.

Koniec offtopu.

Czas na gulasz z pająków :P
 
     
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Wrzućcie jakieś zdjęcia kart.
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

A zatem:

To był spacerek, a nie wyczerpująca przeprawa przez Mroczną Puszczę :)

Scenariusz: Przeprawa przez Mroczną Puszczę
Graczy: 1

Zmajstrowałem pełną talię (50 kart) w oparciu o sfery Taktyki i Ducha.
Na spacerek udali się: Gimli, Legolas i Eowina.
Początkowy poziom zagrożenia: 29.

Eowina miała robić swoje, czyli szukać, wąchać i przepatrywać szlak, co by przybywało żetoników ze stopami, zaś zadaniem obu panów było wycinanie przeszkadzającego jej w tym plugastwa.
Pędziłem ostro naprzód i miałem szczęście, trafiając głównie na obszary i to raczej pomocne w chwili podjęcia przez nie podróży (Stara Leśna Droga, Leśna Brama). Zdolność Legolasa też pomogła w postępach, choć tylko raz. Gimli dostał Krasnoludzki Topór oraz Pancerz z Cytadeli, więc w pewnym momencie chlasnąłby jednym cięciem chyba nawet samego Saurona - z trzema ranami na sobie osiągnął 7 Ataku. Myślałem jeszcze czy by nie rzucić się na Brzęczyrogi. Wtedy krasnal otrzymałby 5 dodatkowych ran i stał się jednoosobową armią z Atakiem 12 :)
Wredną cechę Czarnych Leśnych Nietoperzy zneutralizowałem Sprawdzianem Woli, a w końcu chmara lataczy zabiła się sama po samym tylko spojrzeniu na broniącego się Włócznika Gondoru.
W ostatnim etapie wyprawy pojawił się Gandalf i korzystając z jego obecności drużyna zrobiła 11 postępu! Gdyby nie Brzęczyrogi i konieczność zbadania Zaklętego Strumienia, udałoby się machnąć Ścieżkę Beorna za pierwszym razem.
No i na końcu Legolas wlazł w pajęczynę (Schwytany W Sieć) :)

Końcowy poziom zagrożenia: 29
Raz niwelowałem Gandalfem. Pozdrowienia Galadrimów ostatecznie nie zagrałem.

Podsumowując,
błyskawiczne tempo marszu (5-6 rund?) okazało się kluczem do sukcesu. Talia Spotkań nie zdążyła się rozwinąć. No i miałem szczęście w odkrywaniu z niej kart.

Zagram jeszcze raz tym samym i zobaczymy czy też tak gładko pójdzie.

Niejasności:
1. Wszędzie w instrukcji wyraźnie oddziela się strefę przeciwności od zwarcia. Grałem tak, że nie pokonani wrogowie, pozostający ze mną w zwarciu nie znajdują się w strefie przeciwności, podobnie jak obszary, przez które odbywa się podróż i tym samym nie dodają swojej siły zagrożenia podczas rozpatrywania wyniku wyprawy. To prawda?

2. Tekst cechy Wymuszony na kartach Leśnego Pająka czy Brzęczyrogów. Czy odnosi się to do sytuacji, kiedy po prostu dochodzi do zwarcia? Czy też tekst ma zastosowanie tylko w sytuacji, kiedy wróg atakuje gracza wskutek przeprowadzonego testu zwarcia (porównywanie poziomu zagrożenia), a nie stosuje się go, jeżeli gracz sam, dobrowolnie wchodzi w zwarcie z jednym z powyższych wrogów?
Grałem zgodnie z pierwszą tezą, czyli tekst działa zawsze, ilekroć dochodzi do zwarcia, nieważne z jakich przyczyn.
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Widać bez mieszania sfer nie da rady bez problemów przejść :)

Ja z samymi wojownikami nie dałem rady przejść pierwszej wyprawy.

I też mam pytanie.

Jak zostanie wyeliminowany mój bohater, to wszystkie punkty zasobów przydzielone do niego też przepadają ? Jest to dość niejasno sprecyzowane w zasadach, albo ja tego nie widzę.
 
     
SmaugP
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Vilk napisał/a:

1. Wszędzie w instrukcji wyraźnie oddziela się strefę przeciwności od zwarcia. Grałem tak, że nie pokonani wrogowie, pozostający ze mną w zwarciu nie znajdują się w strefie przeciwności, podobnie jak obszary, przez które odbywa się podróż i tym samym nie dodają swojej siły zagrożenia podczas rozpatrywania wyniku wyprawy. To prawda?

Prawda. Pamiętaj jednak, że tylko na jeden obszar może w danym momencie odbywać się podróż.
Vilk napisał/a:

2. Tekst cechy Wymuszony na kartach Leśnego Pająka czy Brzęczyrogów. Czy odnosi się to do sytuacji, kiedy po prostu dochodzi do zwarcia? Czy też tekst ma zastosowanie tylko w sytuacji, kiedy wróg atakuje gracza wskutek przeprowadzonego testu zwarcia (porównywanie poziomu zagrożenia), a nie stosuje się go, jeżeli gracz sam, dobrowolnie wchodzi w zwarcie z jednym z powyższych wrogów?
Grałem zgodnie z pierwszą tezą, czyli tekst działa zawsze, ilekroć dochodzi do zwarcia, nieważne z jakich przyczyn.

Moim zdaniem efekt stosuje się niezależnie od tego, czy to gracz rozpocznie zwarcie, czy wróg.
instrukcja str. 16 napisał/a:

Bez względu na to, czy to gracz wejdzie w zwarcie z wrogiem w wyniku testu zwarcia, efektu karty czy własnego wyboru, rezultat jest taki sam: gracz i wróg wchodzą w zwarcie. We wszystkich tych przypadkach uważa się, że gracz wszedł w zwarcie z wrogiem, a wróg wszedł w zwarcie z graczem.
 
     
SmaugP
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Catra napisał/a:

Jak zostanie wyeliminowany mój bohater, to wszystkie punkty zasobów przydzielone do niego też przepadają ? Jest to dość niejasno sprecyzowane w zasadach, albo ja tego nie widzę.

Wydaje się to dosyć logiczne. Skoro każdy bohater ma swoją własną pulę zasobów, to gdy nie ma bohatera, to puli raczej też nie będzie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13