galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Księżyc Chaosu - wyjaśnienia kart
Autor Wiadomość
Brolu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Kwi, 2011   Księżyc Chaosu - wyjaśnienia kart

Hej, mam 4 pytania dot. kart z nowego dodatku Księżyc Chaosu. Sprawa tyczy się dwóch kart Orków. Proszę o info czy dobrze je interpretuję.

Grzmocij Ich
Akcja: podczas tej tury po pierwszej fazie pola bitwy odbywa się dodatkowa faza pola bitwy.

Tu mam tylko 1 pytanie: Rozumiem to tak, że nie mogę zagrać dwóch tych kart podczas jednej tury, gdyż po pierwszym razie użycia tej karty, ta dodatkowa faza pola bitwy jest już drugą.

Fanatyk Nocnych Goblinów:
Akcja: Kiedy ta jednostka atakuje, odkryj wierzchnią kartę ze swojej talii. Jeśli wydrukowany koszt odkrytej karty jest nieparzystym zadaj po 2 nieanulowane obrażenia każdej jednostce w broniącej się strefie. Jeśli jest parzysty, poświęć tę jednostkę. Następnie potasuj talię.

1 pytanie: Co w przypadku jeśli koszt odkrytej karty wynosi 0? 0 nie jest cyfrą ani parzystą, ani nieparzystą, w związku z tym rozumiem, że w tym wypadku zadaje 2 obrażenia i poświęcam goblina.

2 pytanie: Kiedy tasujemy talię? Gdy koszt tej karty parzysty, czy jeśli po prostu odkryjemy wierzchnią kartę? Myślę, że za każdym razem, ale wolę się upewnić.

3 pytanie: Jeśli atakuję dwoma lub trzema fanatykami, to czy odkryta wierzchnia karta działa na wszystkie kopie Fanatyków, czy najpierw na jednego, tasujemy, drugim, tasujemy ( i ew. poświęcamy) itd.

Proszę o odpowiedź i przemyślenia w tym temacie :) Jeśli macie jakieś pytania dot. innych kart z tego dodatku to można je zadawać tutaj bezpośrednio :)
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Kwi, 2011   

Ja bym dodał jeszcze do pytania o Fanatyków - co jeśli odkryta karta ma koszt X ?
 
     
Brolu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Kwi, 2011   

Z tego co wiem to "X" liczy się jako 0 :)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Kwi, 2011   

Grzmocnij ich!

wydaje mi się że można zagrać 2 a nawet 3, ale potwierdzę to niedługo.

Fanatyk
1. 0 jest liczbą parzystą.
2. niezależnie od wyniku tasujesz talię, po to tam jest "."
3. Po każdym tasujesz, akcję trzeba wykonać do końca.

Carnage:

“The Letter X”
Unless specified by a card, card effect, or granted player choice, the letter “X” is always equal to zero.
 
     
Brolu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Kwi, 2011   

Dzięki :)

Jeszcze pytanie dot. fanatyków i sytuacji związanej podczas walki z Zabójcami z Karak Kadrim Jeśli atakuję Fanatykiem, to czy po odkryciu wierzchniej karty (po której następuje zadanie 2 obrażeń lub poświęcenie Fanatyka) przeciwnik może poświęcić zabójców i zniszczyć mi Fanatyków bez zadania 2ch obrażeń?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Kwi, 2011   

jeśli odpalisz akcję fanatyka, to istnieje ona na stosie niezależnie od źródła. Więc nawet jak fanatyk zginie od slayera to akcja zostanie rozpatrzona.
 
     
Brolu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Kwi, 2011   

Tak myślałem :) Dzięki wielkie :)
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

w fanatyku nie ma wzmianki o koszcie parzystym :)
przynajmniej w angielskiej wersji, chyba się tłumacz nie popisał :P
jest natomiast, że jeśli printed cost jest nieparzysty zadajesz 2 damage (oczywiście niaanulowalne), w każdym innym przypadku poświęcasz cfaniaka :)


co do pytania o odpalanie kilka razy:
to moim zdaniem jeśli masz 3 takich na stole to każdego odpalasz osobno, tzn.:
pierwszy - podnosisz kartę i dalej za tekstem (albo obrażenia albo poświęcasz, i tasujesz deck), później drugi (j.w.), no i trzeci :)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

Action: When this unit attacks, reveal the top card of your deck. If the printed cost of the revealed card is odd, deal 2 uncancellable damage to each unit in the defending zone. Otherwise, sacrifice this unit. Then, shuffle your deck.


W przeciwnym wypadku (czyli przy liczbach parzystych) poświęcasz. Jak są nieparzyste to nie poświęcasz.
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011   

no właśnie "w przeciwnym wypadku" :)
to rozwiązuje pytanie jak traktować zero, skoro nie podpada pod żadną kategorię - parzyste czy nieparzyste. Zero jest liczbą (cyfrą) "neutralną" jak to ładnie mi pan Profesor kiedyś tłumaczył :)

a co do "Grzmocnij ich" - czy jak to tam tłumaczą to wydaje mi się, że można zagrać tylko raz, za tekstem: po pierwszej fazie... - czyli jak zagramy to pierwszy raz to odbędzie się już druga faza pola bitwy...
ale jeśli można zagrać ją drugi, a nawet trzeci raz to ja jestem jak najbardziej za :D
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011   

Harpia napisał/a:
no właśnie "w przeciwnym wypadku" :)
to rozwiązuje pytanie jak traktować zero, skoro nie podpada pod żadną kategorię - parzyste czy nieparzyste. Zero jest liczbą (cyfrą) "neutralną" jak to ładnie mi pan Profesor kiedyś tłumaczył :)


O popatrz, a mój profesor mówił że 0 jest liczbą parzystą ;)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011   

0 jest parzyste a X traktuje się jako 0
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13