galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wersja językowa
Autor Wiadomość
Troll
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   Wersja językowa

Witam! :mrgreen:

Od jakiegoś czasu już planuję zakup WH:I, słyszałem o tej grze bardzo dużo dobrego, a i próbnie grało mi się świetnie. Czytałem o niej w różnych miejscach. Raz, nie pamiętam gdzie to było, czytałem wypowiedź o tym, że na niektórych turniejach Galakty angielska wersja językowa językowa nie jest dopuszczona, preferowana jest polska. Docelowo chcę brać udział w turniejach, więc postanowiłem zapytać się o to zanim cokolwiek kupię.

Czy rzeczywiście lepiej jest mieć na turnieje polską wersję, czy ktoś sobie tylko coś wymyślał?
 
     
Fortep
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   

na turniejach jest dopuszczona dowolna wersja językowa, wiec to wszystko kwestia gustu. ja mam wszystko po polsku.
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   

Dokładnie, nie ma znaczenia z którą wersją językową przyjdziesz na turniej. Proponuję poczytać ten temat, powinieneś znaleźć tutaj wszystkie za i przeciw polskiej jak i angielskiej wersji.
 
     
miksan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   

Tylko i wyłącznie twoja decyzja względem wersji językowej , w nagrodach przeważają dodatki w wersji Polskiej więc jak zdecydujesz się na same dodatki angielskie to zrobi ci się po paru turniejach fajny mix językowy w tali :>
 
     
Troll
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   

W tym topicu, który przytoczył Czarny, gość z Galakty pisze właśnie o tym, że mogą zakazać angielskich wersji na turniejach! Ale, skoro tak mówicie, pewnie ostatecznie do tego nie doszło. Post z tą informacją jest jeszcze sprzed wydania polskiej wersji.

(Swoją drogą wybaczcie za zaśmiecanie forum, skoro odrobinę niżej podobny temat już był... Umknął mojej uwadze, pewnie z niewyspania. :???: )

Z jednej strony wychodzi na to, że rzeczywiście lepiej mieć polską wersję. Z drugiej, brak klimatu wielu nazw w tłumaczeniu uderza... Cóż, przemyślę i zobaczę. Dziękuję za informacje!
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   

Troll wszystko zależy od gustu. Ja np. uważam, że tłumaczenie polskie Orków po prostu wymiata :)
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   

DaRKeR ma rację, rzecz klimatu nazw kart w głównej mierze zależy od gustu oraz styczności z angielskojęzyczną wersją Warhammera. Osoby, które przez większą część swego życia miały styczność głównie lub jedynie z angielskojęzycznym Warhammerem, mogą twierdzić, iż polskie nazwy są mało klimatyczne lub nieklimatyczne. Spowodowane jest to głównie tym, iż te osoby przyzwyczaiły się do angielskiego nazewnictwa i trudno jest im się teraz przerzucić na polskie nazewnictwo. W większości jednak przypadków polskie nazewnictwo ma swój klimat, polecam Ci się zapoznać z polskimi kartami i sprawdzić samemu!
 
     
Troll
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   

Tak właśnie zrobię. Styczność miałem z Warhammerem w obu językach, zazwyczaj angielski podobał mi się bardziej. Może wynika to z tego, że do własnego języka bardziej krytycznie się odnoszę, bo lepiej słyszę, co brzmi dziwnie, a co nie.

Najbardziej interesuje mnie tłumaczenie Chaosu. Orki z natury mają być śmieszne (przynajmniej w WH, gdzie przecież wyrastają z grzybów), a do tego polski rzeczywiście się nadaje.

Chociaż prawdopodobnie najlepszy podręcznik do RPG, jaki czytałem, to polska wersja bestiariusza z 2 ed., ze wspaniałym, stylizowanym tłumaczeniem. :)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=2186

tutaj masz spis kart z nazwami PL/ANG
które kiedyś wrzucał Nemomon
 
     
dashi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   

Troll napisał/a:


(...) Orki z natury mają być śmieszne (przynajmniej w WH, gdzie przecież wyrastają z grzybów), a do tego polski rzeczywiście się nadaje.(...)


hmmm polski mówisz się nadaje... -a jakby to brzmiało po czesku! :mrgreen:
 
     
Troll
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Mar, 2011   

dashi napisał/a:
Troll napisał/a:


(...) Orki z natury mają być śmieszne (przynajmniej w WH, gdzie przecież wyrastają z grzybów), a do tego polski rzeczywiście się nadaje.(...)


hmmm polski mówisz się nadaje... -a jakby to brzmiało po czesku! :mrgreen:


Można by zrobić Galakcie konkurencję wydając orki po czesku. Z pewnością miałyby, hm, powodzenie. :mrgreen:

Dziękuję za pomoc. Ostatecznie moi chaośnicy będą gadali po swojsku. (naczy, dla nas swojsku, dla nich niekoniecznie) Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest większa dostępność na allegro, a co za tym idzie większa konkurencja i niższe ceny. A tłumaczenie orków rzeczywiście świetne, aż chce się nimi grać! Jako alternatywa (z tego co wyczytałem, dużo silniejsza) dla Chaosu będą w sam raz.
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Mar, 2011   

Ciekaw jestem tylko po ilu przegranych partiach odłożysz chaos na bok choć życzę powodzenia :wink:
 
     
dashi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Mar, 2011   

ziggy napisał/a:
Ciekaw jestem tylko po ilu przegranych partiach odłożysz chaos na bok choć życzę powodzenia :wink:


pewnie szybko na coś zmieni w końcu taka gra że dodatek kupuje się z kartami do wszystkich nacji... ale prawdziwy wyznawca khorna/nurgla/slanesha (*niepotrzebne skreślić) i tak wróci do chaosu -tylko wprowadzi więcej udziwnień :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Mar, 2011   

dashi napisał/a:
prawdziwy wyznawca khorna/nurgla/slanesha (*niepotrzebne skreślić) i tak wróci do chaosu
Wydaje mi się, iż najprędzej wyznawca Tzeentcha przejdzie przez wszystkie armie i do chaosu powróci ;)
 
     
dashi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Mar, 2011   

Nemomon napisał/a:
dashi napisał/a:
prawdziwy wyznawca khorna/nurgla/slanesha (*niepotrzebne skreślić) i tak wróci do chaosu
Wydaje mi się, iż najprędzej wyznawca Tzeentcha przejdzie przez wszystkie armie i do chaosu powróci ;)


ajajajajaj no to po mnie :twisted: tzeentch mnie teraz ukaże za brak szacunku...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13